Najlepszy szpital Podkarpacia czeka prywatyzacja?

Od lat Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego w Mielcu jest uznawany za najlepszą lecznicę publiczną na Podkarpaciu. Fot. Paweł Galek

MIELEC. Starosta przyznaje, że jednym z wariantów przyszłości mieleckiej lecznicy może być jej przekształcenie w spółkę prawa handlowego.

Z końcem tego roku pracę ma zakończyć specjalny zespół, który powstał po to, aby zbadać różne możliwości przyszłego funkcjonowania Szpitala Powiatowego. Jednym z rozpatrywanych wariantów jest przekształcenie placówki w spółkę prawa handlowego. Czy zatem najlepszą, zdaniem dziennika “Rzeczpospolita”, lecznicę Podkarpacia czeka prywatyzacja? Możliwe. Niektórzy sugerują wręcz, że jest to możliwe już za rok.

Zdaniem Andrzeja Osnowskiego, radnego powiatowego PiS, komercjalizacja stanie się faktem, jeśli szpital wykaże straty za ub. r. , a starostwo nie będzie w stanie ich pokryć. – W takiej sytuacji, mocą ustawy, w ciągu roku starostwo będzie zmuszone do przekształcenia lecznicy w spółkę kapitałową lub jej fizycznej likwidacji – prorokował radny Osnowski.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Paweł Galek

do “Najlepszy szpital Podkarpacia czeka prywatyzacja?”

 1. Brzęczyszczykiewicz

  Byłem na urologii, neurochirurgii i rehabilitacji, wyszedłem kilka dni temu.
  Gdyby nie piątkowe ,,ryby,, na obiad – nie można byłoby się do niczego doczepić.
  Lekarze i personel medyczny mówią ludzkim głosem!
  W dzisiejszych czasach ewenement!
  Szczególnie otwarte i przyjazne w stosunku do pacjenta jest podejście ordynatora i zespołu lekarskiego na rehabilitacji. Innym Oddziałom też nie można niczego zarzucić.
  Tam leczą w realu, a nie wirtualnie i statystycznie!

 2. KACPER

  Zmiana części ordynatorów konieczna. Oni sami wiedzą o kogo chodzi.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.