Najnowocześniejszy SOR w Polsce

Dzięki temu zakupowi mamy teraz najnowocześniejszy SOR w Polsce – mówią Łukasz Wais, z-ca dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych i Adam Truszkiewicz, kierownik sekcji aparatury medycznej ze SW nr 2 w Rzeszowie. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. Szpitalny oddział ratunkowy w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie ma jeden z dwu w Polsce najwyższej generacji tomografów komputerowych.

- Ten 64 rzędowy tomograf może wykonać badanie wszystkich narządów i tkanek od głowy do stóp. Ma pełne oprogramowanie do diagnostyki kardiologicznej, co jest szczególnie ważne ze względu na oddział kardiochirurgii i wykonywane tu specjalistyczne zabiegi – mówi Adam Truszkiewicz, kierownik sekcji aparatury medycznej ze SW nr 2 w Rzeszowie.

Inną niezwykle cenną zaletą najnowocześniejszego w Polsce tomografu są funkcje redukujące dawki promieniowania, co pozwala na wykonywanie badań tomografem u dzieci oraz możliwość wykonywania badań wieloenergetycznych.

- Zakup tego tomografu i cyfrowego aparatu RTG, który pozwala na przesłanie wyników badań w ciągu kilkunastu sekund na blok operacyjny uzupełnił wyposażenie oddziału ratunkowego i sprawił, że mamy teraz najnowocześniejszy SOR w Polsce – mówi Łukasz Wais, z-ca dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych w SW nr 2 w Rzeszowie. – Oba aparaty kosztowały ok. 6,5 mln zł.

Nowoczesny, trzykondygnacyjny SOR, zaczął swoją działalność w czerwcu tego roku. Mieszczą się w nim: 3-stanowiskowa sala resuscytacyjna, sala operacyjna, w której można szybko przeprowadzić operację bez konieczności przewożenia chorego na blok operacyjny w głębi szpitala, sale intensywnego nadzoru medycznego i własna baza diagnostyczno- laboratoryjna. Oprócz tomografu i aparatu RTG jest tu analizator parametrów krytycznych i kardiologicznych, co jest ogromną pomocą w postawieniu pierwszej diagnozy.

Anna Moraniec

do “Najnowocześniejszy SOR w Polsce”

 1. łukasz

  Sor to fikcja.Nie ma kto dyżurować Brak chętnych. Długi czas oczekiwania.Kiedyś czekałem 6 godzin na wyniki i konsultację.Widać brak personelu na sorze.

 2. lola

  i 4h czekania w bolach!tak sie spiesza!

 3. kazimierz

  I co z tego że mamy piękny SOR, skoro funkcjonuje dalej jak podrzędna Izba Przyjęć, a w więksości jak blok czy sala obserwacyjna nie jest uruchomiona bo brak personelu!!!

 4. ROMAN

  ci po 67 to powinni tą „MASZYNĘ” oglądnąć jak będą dni do zwiedzania – bo napewno nikt jej nie uruchomi jak taką Osobę dostarczą pod ten sprzęt.

 5. K.Bimbała

  To wszystko w tym wypadku jest piękne i na czasie, problem tkwi w tym aby z tego sprzętu mogli korzystać także Ci , którym niektórzy „lekarze” zaglądają w datę urodzenia i mówią dość -szkoda na was kasy?.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.