Najnowocześniejszy tomograf na Podkarpaciu

Nowoczesny sprzęt ułatwi życie nie tylko lekarzom, ale i pacjentom, którzy nie będą musieli na badania jeździć do ościennych lecznic. Fot. Bogdan Myśliwiec

NOWA DĘBA. Otwarto nowoczesną pracownię diagnostyczną z najlepszym sprzętem w województwie.

Za 3,3 mln zł Szpital Powiatowy w Nowej Dębie wzbogacił się o nowoczesny tomograf oraz urządzenia do pełnej cyfryzacji aparatów rentgenowskich. To prawdziwa rewolucja w diagnostyce chorych z północy Podkarpacia.

Dzięki nowoczesnej aparaturze, badanie pacjentów może trwać nie dłużej niż kilkanaście sekund. To ogromne ułatwienie, nie tylko w przypadku dzieci, dla których badanie tomograficzne może być bardzo stresujące, ale i dla dorosłych, którzy będą się podczas niego bardziej komfortowo.

Dyrektor Szpitala Bogdan Tomczyk nie kryje zadowolenia z ukończenia tak ważnej dla placówki inwestycji i zapowiada, że na tym unowocześnieniu się nie skończy.

- Rozwijamy ortopedię i nie kryję, że będzie nam potrzebne wsparcie okolicznych samorządów – mówił dyrektor. – Zwracam się do wszystkich samorządowców związanych z Nową Dębą, by wspierali nasze pomysły i wzorem Miasta i Gminy Nowa Dęba, pomagali nam w wyposażeniu oddziałów.

Pierwszym, który już wsparł placówkę był Wiesław Ordon, nowodębski burmistrz. Na rzecz Szpitala przekazał on 50 tysięcy złotych na zakup urządzenia do wykonywania artroskopii.

Małgorzata Rokoszewska

Skomentuj

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.