Najnowocześniejszy tomograf na Podkarpaciu

Nowoczesny sprzęt ułatwi życie nie tylko lekarzom, ale i pacjentom, którzy nie będą musieli na badania jeździć do ościennych lecznic. Fot. Bogdan Myśliwiec

NOWA DĘBA. Otwarto nowoczesną pracownię diagnostyczną z najlepszym sprzętem w województwie.

Za 3,3 mln zł Szpital Powiatowy w Nowej Dębie wzbogacił się o nowoczesny tomograf oraz urządzenia do pełnej cyfryzacji aparatów rentgenowskich. To prawdziwa rewolucja w diagnostyce chorych z północy Podkarpacia.

Dzięki nowoczesnej aparaturze, badanie pacjentów może trwać nie dłużej niż kilkanaście sekund. To ogromne ułatwienie, nie tylko w przypadku dzieci, dla których badanie tomograficzne może być bardzo stresujące, ale i dla dorosłych, którzy będą się podczas niego bardziej komfortowo.

Dyrektor Szpitala Bogdan Tomczyk nie kryje zadowolenia z ukończenia tak ważnej dla placówki inwestycji i zapowiada, że na tym unowocześnieniu się nie skończy.

- Rozwijamy ortopedię i nie kryję, że będzie nam potrzebne wsparcie okolicznych samorządów – mówił dyrektor. – Zwracam się do wszystkich samorządowców związanych z Nową Dębą, by wspierali nasze pomysły i wzorem Miasta i Gminy Nowa Dęba, pomagali nam w wyposażeniu oddziałów.

Pierwszym, który już wsparł placówkę był Wiesław Ordon, nowodębski burmistrz. Na rzecz Szpitala przekazał on 50 tysięcy złotych na zakup urządzenia do wykonywania artroskopii.

Małgorzata Rokoszewska

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.