Największa zagadka po katastrofie smoleńskiej

Służby do dziś nie wiedzą co się stało z laptopem Aleksandra Szczygły.

WARSZAWA. Co się stało z laptopem Aleksandra Szczygły ?

Tuż po katastrofie smoleńskiej jedną z największych zagadek, z którą musiały zmierzyć się służby, było zaginięcie osobistego komputera szefa BBN Aleksandra Szczygły – twierdzą Michał Krzymowski i Marcin Dzierżanowski w swojej książce “Smoleńsk. Zapis śmierci”.

Jak piszą autorzy książki, jeszcze w dniu katastrofy do warszawskich mieszkań dziewięciu tragicznie zmarłych posłów weszli eksperci z ABW. O akcji tej nie powiadomiono rodzin ofiar. Zadaniem funkcjonariuszy było zabezpieczenie materiału genetycznego zmarłych posłów: Krystyny Bochenek, Leszka Deptuły, Grzegorza Dolniaka, Sebastiana Karpiniuka, Jolanty Szymanek-Deresz, Stanisława Zająca, Edwarda Wojtasa i Wiesława Wody. Z mieszkań zabrano m.in. grzebienie, szczoteczki do zębów, maszynki do golenia, kubki i zużyte patyczki do uszu. Służby pojawiły się też w prywatnych mieszkaniach rodzin ofiar tragedii w celu zebrania informacji o znakach szczególnych zmarłych.

“Okno było otwarte a tera jest zamknięte”
Służby chciały się także dostać do mieszkania szefa BBN Aleksandra Szczygły. W związku z pełnioną przez niego funkcją zachodziło podejrzenie, że w jego mieszkaniu mogą znajdować się ważne dokumenty. Ponieważ Szczygło nie zostawił nikomu kluczy do mieszkania, zdecydowano się wezwać ślusarza. Nie chciał on otworzyć drzwi bez dokumentu potwierdzającego prawo do lokalu. Kiedy wieczorem pod mieszkanie Szczygły podjechał jego przyjaciel, były wiceszef MON, Jacek Kotas, pewna kobieta zwróciła mu uwagę na to, że okno do domu szefa BBN jest zamknięte, a wcześniej było otwarte.

Laptop zniknął, zostały tylko bateria i kabel
Kiedy we środę po katastrofie udało się w końcu otworzyć drzwi i wejść w asyście policji do mieszkania Szczygły okazało się, że nie ma w nim laptopa. Na stole leżały tylko kabel i bateria. Potem pojawiły się sugestie, że komputer zabrała ABW. Sama agencja zaprzecza. – Laptopa nie odnaleziono do dziś – informują autorzy książki.

Onet.pl, kp

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
KYSY
KYSY
10 lat temu

ROCZNICA Datę to my Wszyscy znamy, -więc jej tu nie wymieniamy. Bo i tak ją pamiętamy. pod Smoleńskiem był Wypadek, -do dziś pełno tam zagadek. Tam dowody wszystkie mieli, – i badali tak jak chcieli. Udawali,że zbadali, – i nam śmieci powciskali. W Rządzie to są ludzie mali, -i dla Kremla i Moskali. A Platforma tak powiada, -tak ma być i rudna rada. Nie drażnijmy my niedźwiedzie, -bo nam dziś się dobrze wiedzie Kreml ma smaczny kawior śledzie, -i żyć trzeba po obiedzie. A moher niech nie podskakuje, – bo się gorzej też poczuje. Bo co roku idzie zima, -a… Czytaj więcej »