Największe rozczarowanie

SPEEDWAY EKSTRALIGA. Jedynym atutem Lee Richardsona przed kolejnym sezonie będzie niski KSM, jaki Anglik będzie się legitymował.

Niespełna 1,5 pkt na bieg zdobywał w tym sezonie dla PGE Marmy Rzeszów Lee Richardson. Anglik ma wprawdzie ważny kontrakt z podkarpackim klubem na kolejny sezon, ale jego dalsza przyszłość w klubie nad Wisłokiem jest mocno niepewna.

Richardson był jednym z głównych autorów awansu rzeszowskiej drużyny do Speedway Ekstraligi. W najwyższej klasie już tak dobrze sobie nie radził. Podobnie, jak i poprzedni sezon, także ten Anglik zaczął nienajlepiej. Wszyscy mieli nadzieję, że w miarę szybko upora się ze wszystkimi problemami i z meczu na mecz będzie spisywał się coraz lepiej. Rzeczywistość okazała się zgoła odmienna.
Zagubiony na torze
W pierwszym meczu tego sezonu, Richardson nie mógł wystąpić w barwach rzeszowskiej drużyny. To efekt kary nałożonej na Anglika za bójkę z Pawłem Miesiącem na zakończenie sezonu 2010. Jak się później okazało, w meczu inaugurującym sezon z gorzowską Stalą, rzeszowski beniaminek odniósł najwyższe w tym roku zwycięstwo.
Anglik najbardziej rozczarował swoją pasywną jazdą. O ile jeszcze ze startu czasami udało mu się “zabrać” razem z rywalami, o tyle później dawał się mijać przeciwnikom na dystansie. Tak był m.in. w pamiętnym meczu we Wrocławiu, gdzie “Rico” dał się w ostatnim biegu wyprzedzić obu zawodnikom Betardu. Anglik był jednak przekonany, że mimo tego faktu, rzeszowski zespół zainkasował komplet punktów, co rzecz jasna nie było prawdą.

Beznadziejna końcówka
Końcówkę sezonu w wykonaniu Richardsona lepiej przemilczeć. Jedynym atutem Anglika przed nowym sezonem jest w miarę niski KSM, jaki będzie się legitymował. Czy to jednak wystarczy, by nadal bronić barw rzeszowskiego klubu? Czas pokaże…

Marcin Jeżowski

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.