Nakłaniał kolegę do składania fałszywych zeznań

Fot. KMP Krosno

KROSNO. Nie tylko za wykroczenie, ale i za przestępstwo może odpowiedzieć kierowca hondy, który z pasażerami wjechał do rozległego wykopu, na remontowanym skrzyżowaniu w Krośnie. Obawiając się konsekwencji, młody człowiek nakłaniał bowiem swojego kolegę do złożenia fałszywych zeznań.

Wczoraj, kilkanaście minut przed godz. 23, Policja została powiadomiona o hondzie civic, która utkwiła w wykopie, na skrzyżowaniu ulic Niepodległości i Lwowskiej, w miejscu prowadzonych robót drogowych. Bezpośrednio po zdarzeniu z auta wysiadło kilku mężczyzn, którzy uciekli w różnych kierunkach. Policjanci ustalili, że właścicielem hondy jest 20-letni krośnianin. Mężczyzny nie było wprawdzie w miejscu zamieszkania, ale po kilkudziesięciu minutach pojawił się na miejscu kolizji. Przyszedł ze swoim kolegą utrzymując, że to właśnie on prowadził samochód w chwili wypadku. Początkowo to samo twierdził znajomy 20-latka. Dopiero po badaniu na alkomacie, które wykazało, że obaj krośnianie byli trzeźwi, mężczyźni zdecydowali się wyjawić prawdę.

Okazało się, że właściciel hondy pił kilka godzin wcześniej alkohol i obawiając się, że może być jeszcze pod jego wpływem, starał się nakłonić znajomego do złożenia fałszywych zeznań. Tym samym 20-latek może odpowiedzieć nie tylko za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale i za podżeganie do popełnienia przestępstwa.

pad, KMP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.