Nakręć filmik i wygraj 10 tys. zł

PODKARPACIE. Jesteś uczniem? Interesuje Cię matematyka? Masz możliwość nakręcenia filmu? Bierz się do pracy i wyślij swój film na ogólnopolski konkurs. Do wygrania jest 10 tys. zł. W tym roku ruszyła już piąta, jubileuszowa edycja ogólnopolskich zmagań. Zgłoszenia można przesyłać do 4 listopada.

Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Liczy się dobry pomysł, oprawa graficzna, dźwięk, zaangażowanie w projekt oraz kreatywność w przedstawieniu matematyki. W poprzednich edycjach pozycje na podium zajmowały produkcje, w których zaprezentowano jak matematyka łączy się z innymi dziedzinami (np. z muzyką) oraz codziennym życiem (np. ze słodyczami – Wielomiany i czekolada).

Nadesłane filmy zostaną poddane ocenie internautów, którzy w głosowaniu na specjalnym kanale na youtube, wybiorą najlepsze produkcje. Głosy będą oddawane przez cały listopad. Następnie jury, złożone z doktorów matematyki i nauk humanistycznych, filmowców oraz laureatów poprzednich edycji, zgodnie z wytyczonymi kryteriami wyłoni zwycięzców.

Autor filmu, który zbierze najwyższe oceny, otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. zł. W ręce uczniów, którzy uplasują się na kolejnych miejscach, trafią: cyfrowy aparat fotograficzny Casio oraz kalkulator graficzny Casio ClassPad 330. Z racji jubileuszowej edycji zostanie także przyznana specjalna nagroda w kategorii pomysłowość – kalkulator graficzny Casio FX-CG20. Kalkulator Casio FX-9860GII i projektor multimedialny otrzyma również nauczyciel, wskazany przez laureata konkursu, doceniony jako “Mistrz”.
Szczegóły dotyczące konkursu Matma Mnie Kręci można znaleźć na www.kalkulatory.pl

bes

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.