Nakręć się na pomaganie

Fot. UM Głogowa Młp.

GŁOGÓW MŁP. – Zakupiliśmy trzy pojemniki w kształcie serca na plastikowe nakrętki, które stanęły przy ratuszu, przedszkolu publicznym oraz obok głogowskiego basenu. Od teraz zbiórka plastikowych nakrętek będzie łatwiejsza – mówi Paweł Baj, burmistrz Głogowa Młp.
Już w końcu grudnia ubiegłego roku podpisane zostało porozumienie pomiędzy gminą, Głogowską Fundacją Rozwoju Społecznego i Fundacją Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.
Zebrany przez mieszkańców plastik hospicjum sprzeda firmie recyklingowej, która zajmuje się przerabianiem ich na surowiec wtórny. Producent może przetworzyć zebrane odpady na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów. Uzyskane w ten sposób środki finansowe przekazane zostaną na potrzeby dzieci przebywających w hospicjum: leki, opatrunki medyczne, sprzęt realizacyjny i specjalistyczny. Nie można zapomnieć również o tym, że zbieranie nakrętek pomaga chronić środowisko naturalne.

am

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pompo
Pompo
2 dni temu

Rząd PiSu nienawidzi niepełnosprawnych. Ta zbiòrka to dowód że PiS nie daje wystarczająco kasy na m.in. leki dla niepelnosprawnych. Ale na przykład taki lęk o nazwie Ceglar za tego złego Tuska był refundowany i kosztował 3zł20groszy a za tego dobrego PiSu kosztuje 1300zł. Ale jak PiS ma kasę na biznesmena Rydzyka oraz na zdrowych socjalistyczne 500+ to wtedy nie ma dla tych naprawdę potrzebujacych