Namiastka amazońskiej dżungli w…Boguchwale

- Trzeba bardzo uważać żeby nie spaść z kładki - mówił pan Mateusz, który wraz kolegami przechodził w piątek kładką w kierunku osiedla Budziwój w Rzeszowie. – Dziesięć lat temu była ona remontowana, ale jest w fatalnym stanie. Władze gminy powinny znów ją naprawić. Fot. Wit Hadło

BOGUCHWAŁA. Konstrukcja chwiejnej przeprawy jest rodem z Ameryki Południowej, a nie ze środka Europy. Teraz zamiast kładki będzie most.

Piesza kładka z Boguchwały przypomina kładki montowane w amazońskiej dżungli. Drewniane zniszczone deski,  porozrywane siatki ochronne… Już po przejściu kilku kroków kładka zaczyna niebezpiecznie przechylać się raz w jedną, raz w drugą stronę. Ta przeprawa nad rzeką ma już ponad 60 lat. Mieszkańcy Boguchwały codziennie ryzykują przechodząc przez kładkę nad Wisłokiem, łączącą Rzeszów z gminą Bochuchwałą. Jedynym wyjściem jest ją rozebrać i w innym miejscu wybudować most z chodnikami.

- Zawarliśmy porozumienie z władzami miasta Rzeszowa – poinformował Piotr Klimczak, wiceburmistrz Boguchwały. – Teren na którym zlokalizowana jest kładka z jednej strony należy do naszej gminy, z drugiej jest już własnością Rzeszowa. Dlatego powyżej zalewu, w rejonie ulicy Budziwojskiej powstanie nowy most na Wisłoku, a kładka zostanie rozebrana.

Koszt inwestycji – budowa drogi dojazdowej prowadzącej przez ul. Porąbki i mostu (będzie miał po jednym pasie w obu kierunkach) wraz z chodnikiem i ścieżka rowerową – szacuje się na ok. 12-14 mln zł. Pieniądze w połowie mają przekazać miasto Rzeszów i gmina Boguchwała. Władze gminy Boguchwała planują pozyskać środki z Unii Europejskiej i z powiatu rzeszowskiego.

Mariusz Andres

do “Namiastka amazońskiej dżungli w…Boguchwale”

  1. ROMAN

    no nie to jeszcze nie dżungla – a gdzie węże / papugi/ krokodyle/ i inne „badziewie” a gdzie dzicy z dmuchawkami – chaty na palach – komary – liany i leniwce- chyba że to początek a potem ta reszta – no jeśli tak to dopiero będzie atrakcja turystyczna

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.