Namiastka buspasów na alei Piłsudskiego

Kierowcy przejeżdżając przez aleję Piłsudskiego mogli poczuć jak to będzie, jak namalują w tym miejscu buspasy. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Jedna kładka to za mało – czas na kolejną

Już wczoraj mieszkańcy Rzeszowa mogli się przekonać jak będzie wyglądało miasto z kolejnymi buspasami. Wszystko za sprawą prac nad budową tzw. okrągłej kładki nad skrzyżowaniem alei Piłsudskiego i ulicy Grunwaldzkiej. Nietrudno było nie dostrzec zdenerwowania kierowców.

Prace prowadzone są również w godzinach szczytu, co znacznie utrudnia poruszanie się po mieście. Sprawę pogarsza fakt, że wyłączane są poszczególne odcinki jezdni z ruchu, a zatem mieszkańcy mogli poczuć się jak na buspasach! Na twarzach kierowców malował się nie mały grymas. – Czy oni powariowali? Przecież mogliby pracować popołudniami, żeby innym nie utrudniać jazdy! – mówi nasz Czytelnik Grzegorz, któremu droga do pracy zajęła o kilkadziesiąt minut dłużej niż zwykle. – Jeden pas był dłuższy czas zamknięty, więc utworzył się gigantyczny korek – wyjaśnia. I dodaje: – Jeśli tak ma wyglądać miasto z buspasami, to ja dziękuję!

Jeszcze na dobre nie ruszyła budowa pierwszej kładki, a już pojawiły się plany budowy kolejnej (!). Nowa kładka ma powstać w okolicach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a dokładniej na skrzyżowaniem alei Piłsudskiego, ulic Targowej i Głowackiego. Jej kształt nie został jeszcze określony. Ma powstać jeszcze w tym roku. Pozostaje pytanie, czy mieszkańcy potrzebują dwóch kładek nad jedną aleją?

en

do “Namiastka buspasów na alei Piłsudskiego”

 1. kacper

  A zapytajcie pasażerów autobusów o te buspasy, bo coś strasznie jesteście nieobiektywni w tej gazecie

 2. damian

  jeden robi trzech sie przyglada stały widok na polskich budowach i jak tu miały drogi powstac na euro :)

 3. Rzeszowianka

  rzeszowiak, minimum 3 a nie max 3

 4. kamil

  niestety miasto zapowiedziało, że 3 osoby na buspasach będą mogły jezdzić tylko na sikorskiego a na piłsudskiego, dabrowskieg, cieplińskiego będą tylko jezdzić same autobusy

 5. roman

  a to ch …e !

 6. Paweł

  wszyscy bedą olewac buspasy i juz

 7. rzeszowiak

  Piszecie o tych bus pasach jakby samochody po nich nie mogły jeździć !!!!!!!! Jak wiadomo mogą z tym że max 3 osoby majasiew pojeździe znajdować ,to jest wystarczający powód żeby nie mieć nic przeciwko nim.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.