Napadli na Hiszpanów

TARNOBRZEG. Bandyci w kominiarkach napadli na obcokrajowców i ich okradli

Tarnobrzescy policjanci poszukują dwóch bandytów, którzy wczoraj przed godziną 9 napadli w centrum miasta na obywateli Hiszpanii. Napastnicy mieli na głowach kominiarki, a zaskoczonym obcokrajowcom zagrozili przedmiotem przypominającym broń.

Do zdarzenia doszło wczoraj, na ulicy Kochanowskiego. Było przed godziną 9 rano – mówi kom. Beata Jędrzejewska – Wrona, oficer prasowy tarnobrzeskiej policji. – Ze wstępnych ustaleń policji, wynika że dwaj zamaskowani mężczyźni napadli na obywateli Hiszpanii, kobietę i mężczyznę. Napastnicy grożąc przedmiotem przypominającym broń zrabowali damską torebkę.

Poszkodowani zgłosili się na policję. W miarę możliwości opisali napastników. Policja ze względu na dobro sprawy nie udziela na razie więcej informacji w tej sprawie.

– Prowadzonych jest szereg działań mających na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców – mówi pani rzecznik i nie ujawnia, czy w torebce, która trafiła w ręce złodziei była większa kwota gotówki, czy mogły się w niej znajdować inne cenne przedmioty.

Nie udało nam się także ustalić, czy obywatele Hiszpanii przebywali w Tarnobrzegu od dłuższego czasu, czy też

Pierwszy ze sprawców miał ok. 165 cm, krępą budowę ciała, włosy długie do ramion. W chwili zdarzenia sprawca ubrany był w kurtkę 3/4 koloru granatowego, na głowie miał czarną kominiarkę.

Drugi z mężczyzn był wzrostu ok. 185 cm, szczupłą budowę ciała. Ubrany był w kurtkę 3/4 koloru popielatego, na głowie miał czarną kominiarkę.

Wszystkie osoby, będące świadkami zdarzenia proszone są o kontakt z najbliższym patrolem Policji lub dzwoniąc pod numer interwencyjny 997.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments