Napadli trzy osoby – w końcu zostali złapani

Fot. KPP

MIELEC. Policjanci zatrzymali dwóch nieletnich, którzy w poniedziałek po południu zaatakowali 18-letniego mężczyznę, zranili go nożem i żądali wydania telefonu komórkowego.

Do zdarzenia doszło w Mielcu na ul. Piaskowej, około godz. 15. Kobieta, która była przypadkowym świadkiem napaści na mielczanina, powiadomiła telefonicznie Policję. Napastnicy, którzy to zauważyli, natychmiast uciekli. Dzień później, 15 i 16-latek z Mielca, którzy zaatakowali mężczyznę zostali zatrzymani przez mieleckich policjantów i umieszczeni w Policyjnej Izbie Dziecka w Rzeszowie.

W toku dalszych czynności w tej sprawie funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani dopuścili się podobnego czynu w stosunku do pokrzywdzonego w czerwcu br. na terenie dworca autobusowego w Mielcu, gdzie pobili go i zabrali mu pieniądze, telefon komórkowy i srebrny łańcuszek. Podobnej napaści dopuścili się na początku sierpnia, kiedy zabrali swojej ofierze telefon komórkowy.

Wczoraj materiały w tej sprawie zostały przekazane do prokuratury. Dalsze losy nieletnich sprawców czynów karalnych zależą od decyzji prokuratury i sędziego rodzinnego.

tc/KPP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments