Napoje “light” zwiększają ryzyko nowotworu

U osób pijących dietetyczne napoje gazowane groźba zachorowania na białaczkę zwiększa się, aż o 42 proc. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. Lepiej teraz pomyśleć o swoim zdrowiu, niż potem czekać kilka lat na wizytę u lekarza i umrzeć przed terminem.

Jemy, pijemy, nie zastanawiając się nad tym co, a szkoda, bo może się okazać, że taki tryb życia doprowadzi nas do poważnych problemów zdrowotnych. Jednym z najgorszych może być zachorowanie na raka. Wszystko przez picie napojów “light”.

Opublikowano najdokładniejsze w historii badania nad gazowanymi napojami dietetycznymi. Wyniki oparto na badaniach przeprowadzonych na 80 tysiącach pacjentek i 50 tys. pacjentów. Naukowcy obserwowali i badali chętnych przez 22 lata. Z danych amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia wynika, że wystarczy jedna puszka dziennie i diametralnie zwiększamy ryzyko zachorowania na nowotwór. Groźba zachorowania na białaczkę zwiększa się, aż o 42 proc. U kobiet o 31 proc. rośnie ryzyko zachorowania na chłoniaka.

W przypadku mężczyzn picie dietetycznych napojów zwiększa aż o 102 proc. ryzyko zapadnięcia na szpiczaka mnogiego (nowotwór układu krwiotwórczego).

Wszystko przez aspartam, który jest głównym składnikiem słodzików, gum do żucia, kolorowych napojów, przede wszystkim oznakowanych hasłem “light”. Jest to neurotoksyna, zaburzająca syntezę białek, przewodzenie impulsów w synapsach i strukturę DNA. Wywołuje pozornie niepowiązane ze sobą objawy. Gromadzi się w organizmie powoli zaburzając system hormonalny i pracę mózgu.

bsz

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
wieszcozjesz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wieszcozjesz
Gość
wieszcozjesz

Sprawdźcie sobie co zawiera się w gumach bez cukru czy napojach owocowych. Są tam bardzo groźne dodatki które trzeba eliminować z diety.