Naprawią most w Nagnajowie

Ważąca kilkadziesiąt ton ciężarówka wywracając się, uszkodziła jedno z przęseł. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę na remont awaryjny mostu na Wiśle w Nagnajowie.Wykonawcą prac będzie Przedsiębiorstwo Robót Mostowych „Mosty-Łódź”. Wartość umowy to 1,7 mln zł.

Prawie miesiąc temu na moście w Nagnajowie (droga krajowa nr 9) ciężarówka z naczepą wypełnioną kruszywem uderzyła w przęsło. Przez kilka dni przeprawa była wyłączona z ruchu, potem dopuszczono tylko ruch osobówek. W tej chwili cięższe samochody są teraz kierowane na najbliższy most w Sandomierzu, a następnie na przez Stalową Wolę, Nisko i dalej „dziewiętnastką” w kierunku Rzeszowa. Wkrótce jednak zacznie się remont mostu.

Przede wszystkim Wykonana ma być tymczasowa podpora, która pozwoli rozpocząć wymianę uszkodzonych elementów stalowych. W tej chwili wykonawca przygotowuje projekt.

- Wymiana uszkodzonych elementów mostu oraz przywrócenia parametrów sprzed kolizji ma zakończyć się do 16 sierpnia – mówi Joanna Rarus, rzecznik rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

Na szczęście przez czas trwania remontu, przez most będą mogły przejeżdżać samochody. Przywrócenie pełnego ruchu na obiekcie planowane jest jeszcze przed 1 września.

ac

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.