Narodowy Powszechny Spis Ludności i Mieszkań 2011

PODKARPACIE. Już wkrótce rachmistrz może zapukać do Twoich drzwi

Ponad 2 mln 100 tys. mieszkańców Podkarpacia już wkrótce poda szczegółowe dane o sobie. Od 1 kwietnia do 30 czerwca informacje te będzie gromadził Urząd Statystyczny w Rzeszowie w ramach Narodowego Powszechnego Spisu Ludności i Mieszkań 2011.
Spis służy gromadzeniu szczegółowych informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficznej, społecznej i ekonomicznej.

Rachmistrz, telefon lub internet

Spisać będzie można się na 3 sposoby: podając dane rachmistrzowi, kiedy ten do nas zadzwoni lub odwiedzi w miejscu zamieszkania, bądź zrobić to samemu za pomocą internetu. Telefonu lub odwiedzin możemy spodziewać się jednak nie wcześniej niż 8 kwietnia. Spisać samemu natomiast możemy się od 1 do 16 kwietnia. Wystarczy odwiedzić stronę: http://www.spis.gov.pl lub http://.www.stat.gov.pl i wejść w zakładkę formularza spisowego. Po dokonaniu identyfikacji i spełnieniu kilku formalności można wprowadzać swoje dane. Formularz do samospisu jest ważny przez 14 dni od momentu pierwszego zalogowania. Dane więc można wprowadzać w nim etapami.

Rachmistrz wiarygodny

Ankieterzy nie będą przeprowadzali badań w terenie, ani spisywali danych odręcznie. Zrobią to dzwoniąc lub osobiści wprowadzając informacje do specjalnego urządzenia kodującego podobnego do telefonu komórkowego. Nasze dane chronione są prawnie. Na potwierdzenie swojej wiarygodności rachmistrzowie mają specjalną legitymację ze zdjęciem, imieniem, nazwiskiem, pieczątką Urzędu Statystycznego w Rzeszowie oraz pieczątką z imiennym podpisem dyrektora tej instytucji. Ten identyfikator ważny jest wraz z dowodem osobistym.

kap

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments