Nasi srebrni

Fot. Policja

NISKO. St. sierż. Marcin Długosiewicz z niżańskiej Komendy Powiatowej Policji zajął drugie miejsce w kraju w konkursie „Policjant Ruchu Drogowego”.

XXIV edycja tego najpopularniejszego policyjnego konkursu, była wyjątkowo szczęśliwa dla podkarpackich mundurowych. W kategorii drużynowej, reprezentacja naszego województwa, w której Długosiewicz występował z sierż. szt. Radosławem Urbanem z Krosna, zajęłą też drugie miejsce na podium. Finał konkursu odbył się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Uczestnicy musieli zdawać egzaminy z pierwszej pomocy przedmedycznej, sprawdzić się w jeździe motocyklem służbowym na placu manewrowym i radiowozem na autodromie.

Po zaliczeniu strzelania, zostało im „tylko” kierowanie ruchem na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań Warszawy. Sukcesu naszym gratulowani m.in. wicemin. spraw wewnętrznych Adam Rapacki i komendant główny policji gen. insp. Andrzej Matejuk.
Praktyka zdobyta w Warszawie bardzo się teraz przyda Marcinowi Długosiewiczowi w pracy w rodzinnym Nisku. Zamknięte zostanie główne skrzyżowanie miasta i bez interwencji policji na pewno się nie obejdzie.
jam

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.