Nasi w rolach głównych

Pod nieobecność doświadczonych graczy reprezentacji Polski, ich zmiennicy radzili sobie zupełnie przyzwoicie.

KOSZYKÓWKA. Wychowankowie podkarpackich klubów odgrywają kluczowe role w reprezentacji

Polscy koszykarze przegrali ze Słowenią 54:69 w towarzyskim meczu w Ptuju. Było to pierwsze z dziesięciu spotkań, które biało-czerwoni rozegrają w ramach przygotowań do zbliżających się mistrzostw Europy. W polskiej ekipie z bardzo dobrej strony pokazali się koszykarze z Podkarpackimi korzeniami: Piotr Pamuła i Michał Gabiński ze Stalowej Woli i Piotr Szczotka z Jarosławia.

Polacy zaskoczyli rywali świetnym początkiem. Znakomitą pierwszą kwartę miał Piotr Pamuła. ZawodnikAZS-u Politechniki Warszawa zdobył 11 punktów w 10 minut trafiając wszystkie trzy próby z dystansu. Przez całą pierwszą kwartę przewaga gości wynosiła kilka „oczek”. Trener Ales Pipan rotował składem i na parkiecie pojawiła się cała dwunastka. Problemem biało-czerwonych były jednak straty, których do przerwy mieli aż 14! To głównie z ich powodu Słoweńcom w połowie drugiej części udało się wyjść na prowadzenie.

W ME, które w dniach 31 sierpnia – 18 września odbędą się na Litwie podopieczni Alesa Pipana zmierzą się w grupie A z broniącymi tytułu Hiszpanami, drużyną gospodarzy, wicemistrzami świata – Turkami, Brytyjczykami i zwycięzcą dodatkowych eliminacji. Turniej będzie stanowił kwalifikację do przyszłorocznych igrzysk w Londynie.

Słowenia – Polska 69:54 (18:21, 18:12, 14:11, 19:10)
Słowenia: G. Dragić 18 (2×3), Z. Dragić 10, Nachbar 8, Slokar 8, Laković 7 (1×3), Jagodnik 6, Begić 4, Ozbolt 3 (1×3), Udrih 3, Zupan 2.
Polska: Pamuła 13 (3×3), Łapeta 10, Waczyński 7 (1×3), Szczotka 7, Gabiński 4 (1×3), Skibniewski 3 (1×3), Wiśniewski 3, Leończyk 3, Hrycaniuk 2, Śnieg 2, Kulig 0, Mokros 0