Nasi w rolach głównych

Pozycję lidera wśród najlepiej broniących utrzymał Krzysztof Ignaczak.

SIATKÓWKA. LIGA ŚWIATOWA. Libero Asseco Resovii, Krzysztof Ignaczak jest najlepiej broniącym zawodnikiem.

Bartosz Kurek utrzymał pozycję najlepiej punktującego zawodnika obecnej edycji Ligi Światowej. Liderem wśród najlepiej broniących jest Krzysztof Ignaczak.

Bartosz Kurek wyrastający na lidera polskiej reprezentacji niemal w każdym elemencie, w sześciu dotychczasowych meczach zdobył 104 punkty, w tym 84 z ataku, 15 blokiem i 5 zagrywką. Na drugiej pozycji znajduje się były atakujący Asseco Resovii, a od nowego sezonu gracz Trefla Gdańsk Fin Mikko Oivanen, który zgromadził o dwa punkty mniej od Polaka. Za nim plasuje się Koreańczyk Jeon Kwang-In – 100 pkt. 22-letni Kurek, najwyżej wśród Polaków sklasyfikowany jest także w klasyfikacji najlepiej atakujących (12. miejsce) i serwujących (15.).

Igła – król defensywy
Pozycję lidera wśród najlepiej broniących utrzymał Krzysztof Ignaczak, stracił ją jednak w klasyfikacji libero – spadł na piątą lokatę. Igła rewelacyjnie spisuje się w obronie i ma wysoką przeciętną na set – 3,84. Na 114 prób udało mu się uratować 73 piłki. Wśród przyjmujących zajmuje 21 miejsce z średnią przyjęcia perfekcyjnego 35,96 proc.

Siła bloku
Na trzecie miejsce wśród najlepiej blokujących awansował Marcin Możdżonek (18 pkt – 0,95 średnia bloku na set). Zawodnik PGE Skry Bełchatów w ostatnich dwóch spotkaniach zdobył 19 pkt, w tym osiem blokiem. Pierwszy jest Bułgar Teodor Todorow przed Rosjaninem Aleksandrem Wołkowem. Siedemnaste miejsce w tej klasyfikacji zajmuje resoviak Grzegorz Kosok – 12 bloków (średnia 0,63), a inny przedstawiciel zespołu z Rzeszowa Piotr Nowakowski ma na razie na koncie 4 bloki (średnia 0,21)
Najbliższe spotkanie biało-czerwoni rozegrają w nocy z piątku na sobotę o godz. 2 czasu polskiego. Na przedmieściach Chicago w Hoffman Estates zmierzą się z Amerykanami, którzy w miniony weekend pokonali na wyjeździe Brazylię 3-1.

rm

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments