Następnym razem może zagryźć kogoś na śmierć

Już dwie osoby zostały dotkliwie pogryzione przez pit bull teriera. Czy zwierze zostanie odebrane właścicielom? Fot. Archiwum

Już dwie osoby zostały dotkliwie pogryzione przez pit bull teriera. Czy zwierze zostanie odebrane właścicielom? Fot. Archiwum

RZESZÓW. Właściciel pit bulla, który zaatakował strażnika miejskiego, trafił do aresztu tymczasowego. Pies… wrócił do domu.

Niedawno opisywaliśmy Państwu sprawę ataku psa rasy pit bull terrier na strażnika miejskiego, do którego doszło kilka dni temu na osiedlu Zalesie. Nie tylko funkcjonariusz straży miejskiej został zaatakowany przez zwierzę. Trzy lata temu ten sam pies rzucił się i dotkliwie pogryzł kobietę. – Czy musi dojść do tragedii, żeby zwierze zostało w końcu odebrane właścicielowi, skoro ten nie potrafi się nim właściwie zająć? – z takim pytaniem dzwonili do naszej redakcji zbulwersowani sprawą Czytelnicy. – Następną ofiarą może być dziecko. I może nie skończyć się tylko na poszarpanej nodze czy ręce…

Do ostatniego ataku doszło w środę, 12 kwietnia. Strażnicy miejscy zostali wezwani na os. Zalesie przez mieszkańca, którego zdenerwowała nielegalna wycinka drzew na miejskim terenie. Gdy na miejsce przyjechało dwóch strażników, okazało się, że drzewo, owszem, było ścinane, ale nie było już osób za to odpowiedzialnych. Mężczyzna, który dzwonił z interwencją, miał zacząć krzyczeć do funkcjonariuszy, że nie zareagowali szybko na jego zgłoszenie i poszczuć ich swoim psem. Miał być pod wpływem alkoholu. 57-letni strażnik miejski został dotkliwie pogryziony w przedramiona i uda. Trafił do szpitala. To nie jedyny tego typu incydent. W styczniu 2014 r. dotkliwie pogryziona przez psa została inna mieszkanka Rzeszowa. Właściciel psa spacerował z nim bez kagańca. Mężczyzna był pijany. Sprawa trafiła do prokuratury, właściciel czworonoga dobrowolnie poddał się karze, a pit bull wówczas z nim pozostał.

Dlaczego pies nie został odebrany właścicielom?
- Co jeszcze musi się wydarzyć, żeby ktoś w końcu zadecydował, żeby zabrać psa temu człowiekowi? – bulwersuje się pani Bożena z Rzeszowa, która zadzwoniła do naszej redakcji. – Przecież jak ktoś posiada pozwolenie na broń i umyślnie postrzeli z niej kogoś, broń jest mu natychmiast odbierana. Tutaj pies zaatakował raz, zaatakował drugi i jak dalej pozostanie z właścicielem, to jaką mamy pewność, że nie zaatakuje znowu? Na przykład dziecka? I go nie zagryzie? Tak przecież nie można tego zostawić i prawdę mówiąc nie winię tu wcale psa, a właściciela, który nie potrafi się nim zająć, szczególnie gdy posiada psa takiej rasy.

Sprawą pogryzienia zajęła się Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie. Właściciel czworonoga najbliższy miesiąc spędzi w areszcie tymczasowym, usłyszał zarzuty. Pies na dobę trafił do rzeszowskiego schroniska „Kundelek”. – 9-letnia suczka trafiła do nas na kwarantannę. Była mocno zestresowana, bardzo spokojna, wylękniała i posiniaczona. Nie była w ogóle agresywna w stosunku do naszych pracowników – mówi Halina Derwisz, kierownik schroniska. – Właścicielka zgłosiła się po odbiór psa i ten został jej oddany.

Teraz kwestia ewentualnego odebrania czworonoga właścicielom leży w gestii sądu. Pies mógł zostać odebrany po odbyciu kwarantanny, bo nie wpłynęło żadne pismo z prokuratury ani z policji, które wstrzymałoby oddanie zwierzęcia właścicielowi. Zgodnie z procedurami, zwierzę wróciło więc do domu.

Katarzyna Szczyrek

do “Następnym razem może zagryźć kogoś na śmierć”

 1. Jankes

  Hiena … niedługo Ciebie trzeba będzie ochraniac……..
  Bo zęby nie wypadają tylko od słodyczy …….

 2. józek

  zamknąć psa razem z właścicielem i niech się tam układają, kto kogo zagryzie lub wychowa;
  a tak w ogóle to u nas właściciele psów powinni być prowadzani na smyczy a nie psy

 3. Jankes

  Hiena …terapia nie pomaga ??

  • hijena

   jankes ,a co masz do powiedzenia dupku na temat pogryzienia przez psa tej ofiary losu ze Straży Miejskiej ,formacji ,ktora samą trzeba będzie ochraniać

   • mk

    Rozumiem, że ty byś sobie poradził z taki psem, internetowy napinaczu ? Są normalne kraje, gdzie ten pies byłby już dawno uśpiony, ale tępak taki jak ty woli wszystko widzieć od dupy strony.

 4. gość

  Ciekawe czy strażnik był szczepiony na wściekliznę? ;-)

 5. sdf

  Krew mnie zalewa jak czytam co ludzie wypisują na ten temat!!! Paniusia z pieskiem, dzidziuś, który chciał pieska, itp stwory nie biorą pod uwagę, że przecież to jest żywe stworzenie, za które się bierze pełną odpowiedzialność!! Wszyscy gadacie o wzajemnych stosunkach między stworzeniami, które dumnie się prężą przy spojrzeniu sobie w oczy w lustrze. Tymczasem są to samolubne stwory gryzące się między sobą gorzej niż psy i nie myślące o tym, że pies (ten prawdziwy!!!) nie jest rzeczą tylko ŻYWYM STWORZENIEM, za które się wzięło odpowiedzialność trzymając je w niewoli dla własnego widzimisię!!! Ten skowyt i szczekanie w zamkniętym pomieszczeniu to objaw tego, że to bezbronne stworzenie CIERPI!!! Czy po to sprawiłeś sobie pieska jełopie, żeby go gnębić??? I ty nazywasz tego psa przyjacielem?? A najlepsze, że uważasz siebie za przyjaciela zwierząt, a faktycznie gnębisz to stworzenie!!! Może spróbuj sobie wyobrazić w jakich warunkach ty wył byś i płakał tak jak twój pies sam zamknięty w domu!!! Stać cię na to? Chyba wątpię! Lepiej przecież uprzykrzyć życie sąsiadom i mieć w du… uczucia i komfort stworzenia, którego mienisz się przyjacielem. Kiedyś jakiś kardynał powiedział: „Od przyjaciół Boże chroń, z wrogami sobie poradzę”. Niestety tak mogą mówić tylko ludzie-bezwzględne istoty dbające tylko o siebie. A co mają zrobić te bezbronne stworzenia??? Oby nauczyły się odgryzać co nieco takim „właścicielom”. Tak myślę, że trzeba by psy tego uczyć!!! Nie dziwię się, że szerszenie gryzą ludzi i tylko ludzi!!

 6. wPISuarek

  a to był pisowski pies?

 7. hijena

  przykład pogryzienia miejskiego wachmana ,świadcze jedynie o amatorszczyżnie funkcjonariuszy .Coraz więcej miast rezygnuje z uslug tej formacji jako mało efektywnej,tworzącej jedynie zbyteczne koszty w itak napiętych budżetach miast,a funkcjonariuszy można ujrzeć podczas corocznych procesji ,niosacych baldachim i chorągwie.

 8. Jankes

  Następna ofiara będzie nasz ….mieszkaniec miasta …..
  Życzę ci utraty kawałka nogi .ręki .uda
  Możesz być tam sam .nikt ci nie pomoże
  Zostaniesz wylizany przez tego śmierdzący kundla ….na amen

 9. psiarz

  odezwała się wiocha, zabić, zastrzelić, uśpić, jeden czerstwiak nawet proponuje siekierę, właściciel za kratki albo też uśpić, ukarać, zabrać majątek – ludzie /?/ stuknijcie się w wasze proste łby, wiocha jeszcze z was nie wyszła, nie tędy droga, nie jestem oszołomem obrońcą żle wytresowanych psów, to ewidentna wina ich agresywnych właścicieli ale dopóki wladze miasta, straż miejska i policja będa jawnie tolerowały takie przypadki to wasze pisanie na nic, nie macie zdolności sprawczej by to zmienić, ten kmiotek od siekiery też.

  • Karl Krematorzysta

   Co ty bredzisz człowieczku.Gdyby te ,,źle wytresowane pieski” twoją matkę/ojca/siostrę pogryzły to z całą pewnością też uważał byś że to wiocha.Zastanów się co piszesz gamoniu.

   • psiarz

    przeczytaj raz jeszcze co napisałem i spróbuj zrozumieć treść bo nijak ma sie do twej odpowiedzi, brak związku miedzy przyczyną a skutkiem, wytłumaczę ci jak chłop krowie na miedzy – dopóki władza będzie jawnie tolerować łamanie prawa dopóty twój głos i innych nie będzie miał znaczenia, zero i nic, lebiego.

  • mieszkaniec miasta

   przypadek pogryzienia wachmana miejskiego ,to dobitny przykład amatorskiej dzialalności tej instytucji.Problem nieprzydatności tej formacji co chwilę pokazują media,dlatego coraz więcej miast rezygnuje z uslug tej formacji ,widocznych tylko corocznie podczas procesji kiedy funkcjonariusze niosą baldachim i koscielne chorągwie.Dlatego Pan Tadeusz Ferenc ,znany z gospodarności i oszczędnego zarządzania społecznymi pieniędzmi ,powinien rozpędzić w pi..du to towarzystwo wzajemnej adoracji.

  • pies pluton

   Po co ludzie hodują tak niebezpieczne psy? Czemu ma to służyć? Taki pies, jest potencjalnie równie niebezpieczny jak gepard, leopard, mały krokodyl itd. Czy swoje bezpieczeństwo mam opierać na zaufaniu w rozsądek przeciętnego, nieczytatego-niepisatego, często sfrustrowanego i pijanego obywatela/obywatelki?
   Czym większe kompleksy i patologia, tym większy, bardziej umięśniony i niebezpieczny bydlak w obejściu. Za poszczucie psa, należącego do rasy niebezpiecznej, powinna być kara jak za usiłowanie okaleczenia, z użyciem niebezpiecznego narzędzia, lub usiłowanie zabójstwa.

  • mk

   Ten kundel pogryzł już DWIE osoby. Czego nie rozumiesz tępoto umysłowa ? W normalnym kraju ten kundle już byłby dawno uśpiony, a właściciel płacił odszkodowanie poszkodowanym.

 10. mieszkaniec miasta

  Bochaterskiego wachmana rannego w walce z tą bestią pan burmistrz powinien powinien odznaczyć medalem za odwagę i śłuzbę miastu

 11. hijena

  WŁaściciel takiego bydlaka miejszego trochę niż cielę podczas wyprowadzania na spacer ,powinien być obowiązkowo ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej.Wprowadzić zakaz Hodowli ras uznanych za niebezpieczne za odpowiedzialnościa sadową ,a majątek uzyskany z procederu nielegalnej hodowli konfiskować na skarb państwa.

 12. kozak

  Całkowita zgoda z dotychczasowymi wpisami.
  1.Powinien być natychmiast wprowadzony ustawowy, całkowity zakaz hodowli psów agresywnych w Polsce.
  2. Powinien być ta sama ustawą wprowadzony obowiązek rejestracji i czipowania wszystkich zwierząt domowych dla stymulacji ich rozmnażania.

 13. sdf

  uśpić kundla i tyle.

 14. Antoni

  A co powiecie o właścicielach piesków , które cały dzień nieziemsko ujadają jak państwo są w pracy . Państwo wypuszczają pupilki 2 , 3 razy dziennie na expresową kupkę i siku na podwórko upiększając je przy okazji . Pieski jak schodzą po klatce to z radości , że będą mogły się odlać oznajmiają to swoim rykiem całemu blokowi tak , że umarłego by obudził . Jak zwróciłem państwu uwagę , że psy się wychowuje , wyprowadza i ogólnie nimi zajmuje a nie kupuje się żywe zabawki . To zostałem wrogiem Nr 1 . Niestety boję się wracać do własnego domu bo pieski wyją i ujadają na demną cały dzień . Itd , itp Od państwa dowiedziałem się , że pieski są po to aby szczekały i wyły . Nikt nic nie może ani Policja ani tzw obrońcy zwierząt . Szok Trawnik os…..rany . Pieseczki wyją i szczekają tak , że zwariować idzie a Ci szczęśliwi i udają , że wszystko . OK . To nic , że są obroże antyszczekowe , treserzy itd .

 15. józek

  uśpić psa i właściciela, i koniec

 16. Janek

  Ale dlaczego psa uśpić a może odwrotnie i po sprawie

 17. edek

  dawniej takie sprawy się rozwiązywało siekierą:P ale teraz można dożywocie dostać, zostać napiętnowanym do końca życia i temat dla mediów na kilka dni :D

 18. Karl Krematorzysta

  Proste.Agresywne psisko do uśpienia ( zaraz się znajdą obrońcy od 7 boleści) bo następnym razem to możesz być Ty,co gorsza małe dziecko ( i wtedy będzie płacz dopiero a zwłaszcza w internetach).Natomiast właściciel pchlarza niech płaci odszkodowanie pogryzionemu to może się nauczy myśleć.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.