Nastolatki w biznesie

Młodzi mają przed sobą w pierwszej kolejności maturę, ale po niej chcą wybrać taką drogę zawodową, która zapewni im bezpieczeństwo finansowe.

NOWA DĘBA. Mają tylko kilkanaście lat, ale już interesują się biznesem.

O tym jak rozpocząć działalność gospodarczą i osiągnąć sukces na rynku chcieli się dowiedzieć młodzi uczestnicy konferencji „Stawiamy na lokalną przedsiębiorczość”.

Młodzi ludzie dowiedzieli się jak założyć działalność gospodarczą i na jaką pomoc może liczyć młody przedsiębiorca ze strony  samorządu, banków oraz innych instytucji.

Z młodzieżą z nowodębskich szkół spotkali się m.in. burmistrz Wiesław Ordon,  Jerzy Sudoł, wicestarosta tarnobrzeski oraz Tadeusz Gospodarczyk, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy a także pracownicy Centrum Kariery i Planowania Zawodowego, Powiatowego Urzędu Pracy, Banku Gospodarki Żywnościowej oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu.

W drugiej części konferencji przyszli przedsiębiorcy mogli dowiedzieć się jak w praktyce wygląda prowadzenie własnego biznesu i jak odnieść sukces na rynku. Na pytania odpowiadali lokalni przedsiębiorcy m.in. Paweł Grzęda, prezes firmy Begg Sp. z o.o., Krzysztof Tęcza, współwłaściciel restauracji „Dębianka”, Bogusław Fryc szef Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Eskulap oraz Ludmiła Cyma, właścicielka kwiaciarni „U Ludki”.

mrok

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments