Nastoletni złodzieje biżuterii

Stróże prawa odnaleźli część skradzionego mienia. Sprawą chłopców zajmie się teraz sąd rodzinny. Fot. Policja
Stróże prawa odnaleźli część skradzionego mienia. Sprawą chłopców zajmie się teraz sąd rodzinny. Fot. Policja

TARNOBRZEG. Dwaj chłopcy w wieku 14 i 15 lat ukradli biżuterię wartą 7 tysięcy złotych.

Kryminalni z Tarnobrzega zatrzymali sprawców kradzieży  złotej biżuterii wartej blisko 7 tysięcy złotych. Rabusiami okazali się dwaj chłopcy w wieku 14 i 15 lat, którzy  wykorzystując nieuwagę koleżanki, wynieśli z mieszkania wyroby jubilerskie jej matki.

– W poniedziałek o godzinie 20.30 do dyżurnego Policji w Tarnobrzegu przyszła kobieta, która zgłosiła kradzież biżuterii z mieszkania. Pokrzywdzona twierdziła, że zginął złoty zegarek, bransoletka, łańcuszki, kilka par kolczyków, pierścionki, obrączki oraz okolicznościowa moneta o łącznej wartości sięgającej blisko 7 000 złotych – relacjonuje nadkom. Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy tarnobrzeskiej Policji.

Policjanci po przeprowadzeniu oględzin i wykonaniu niezbędnych czynności, przystąpili do przesłuchania świadków  przestępstwa. Wyjaśnienia nastoletniej córki pokrzywdzonej wzbudziły u funkcjonariuszy podejrzenia. Okazało się, że poniedziałek był dniem wolnym od nauki, dziewczyna była sama w domu. Przed południem odwiedziło ją kilkoro znajomych. Część młodzieży opuściła mieszkanie przed powrotem z pracy matki dziewczyny.

Gdy kobieta zauważyła brak biżuterii, sama na własną rękę usiłowała odnaleźć sprawcę. Jej działania nie odniosły jednak skutku i wtedy o pomoc zwróciła się do policjantów.

– Funkcjonariusze ustalili, że wśród odwiedzających dziewczynę nastolatków było dwóch braci w wieku 14 i 15 lat. Jeden z chłopców, wykorzystując moment nieuwagi koleżanki, ukradł biżuterię. Po powrocie do domu powiedział o tym bratu. Chłopcy ukryli łup w swoim pokoju. Obawiając się konsekwencji swojego czynu, wieczorem ukryli  ją na osiedlu, chowając w krzakach – dodaje pani rzecznik.

Podczas wyjaśniania sprawy chłopcy przyznali się policjantom do popełnienia kradzieży, wskazali miejsca ukrycia łupów.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ruskowsianin
ruskowsianin
7 lat temu

To tak jak u nas w domu. Kilkunastoletnie dzieci szwagra przyszly do nas w odwiedziny i po***erdolily zonie pierscionek z sypialni. Piecioro na raz nie upilnujesz.
Znalazl sie za 2 miesiace na palcu babki szwagierki.
Zona pyta skad ona ma ten pierscionek ?
A babka :
A ktoresi skadsi przywleklo to se ubralam.