Nastoletnia dewastatorka przeprasza

Samo usunięcie napisu na pomniku Niepodległości kosztowało 3,5 tys. zł. Fot. Archiwum

Optymistyczny finał głośnej dewastacji pomnika i pomalowania budynków w Nowej Dębie. Nastoletnia sprawczyni aktów wandalizmu, pokryła koszty usunięcia napisów i publicznie przeprosiła za czyny, których skutków nie przemyślała.

– Pragnę złożyć szczere przeprosiny wobec Pana Burmistrza, właścicieli budynków oraz wszystkich mieszkańców Nowej Dęby za zdewastowanie mienia publicznego, jakiego dokonałam – napisała 18-latka w piśmie, które osobiście dostarczyła do Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba. – Nie przemyślałam moich czynów i głęboko żałuję tego, jak się zachowałam. Nie pomyślałam, że moje zachowanie dotknie również innych i im zaszkodzi. Czuję szczególny żal wobec dewastacji, jakiej dokonałam na Pomniku, upamiętniającym setną rocznice odzyskania Niepodległości przez Polskę. Pragnę zapewnić, że moje działania nie miały na celu urażenia nikogo, nie chciałam znieważyć owej pamiątki historycznej.

Na konto Urzędu Miasta i Gminy 18-latka wpłaciła 5 tys. zł na poczet usunięcia napisów, które umieściła na pomniku i gminnych budynkach. 3,5 tys. zł kosztowało usunięcie błyskawicy namalowanej sprayem na pomniku. Spray z piaskowca usunął twórca pomnika, artysta rzeźbiarz Witold Marcewicz. Pozostała kwota pozwoliła na usunięcie innych napisów, którymi mieszkanka Nowej Dęby chciała wykazać solidarność z organizatorami Strajku Kobiet.

mrok

3 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
maniek
maniek
7 dni temu

Pewnie wróciła do domu po heroiczne walce o prawo do zabijania nienarodzonych dzieci a w drzwiach ojciec „wyp.ier/dalj” i co miała zrobić, gdzie zarobi na mieszkanie jak umie tylko obsługiwać smartfona i lajkować na fejsie.

maniek
maniek
7 dni temu

Wyłączyła telewizor i zaczęła myśleć samodzielnie, brawo!

Brzeszczotto
Brzeszczotto
7 dni temu

Powinna też złożyć solenne zapewnienie, że więcej nie będzie oglądała programów serwowanych przez stacje telewizyjnej o esbeckiej genezie i eurobolszewickiej proweniencji.

Bab
Bab
7 dni temu

Dobrze, że dziewczyna się zreflektowała. Zachowała się jak trzeba, niech inne biorą z niej przykład.

Robert
Robert
8 dni temu

Zamknąć na 3 lata