Nasz region pominięty w budżecie państwa?

Poseł Stanisław Ożóg zapowiedział zgłoszenie poprawek do budżetu państwa, tak, żeby znalazły się środki na najważniejsze inwestycje w regionie. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Według posłów PiS zabraknie pieniędzy na najważniejsze inwestycje na Podkarpaciu.

Nie będzie w tym roku pieniędzy na drogę ekspresową S19, na modernizację istniejących dróg krajowych, ochronę przeciwpowodziową. Taką czarną wizję budżetu państwa przedstawili w czasie wczorajszej konferencji prasowej parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości: Andrzej Szlachta, Stanisław Ożóg i Kazimierz Moskal.

Według posłów w pierwszych przymiarkach do budżetu państwa województwo jest zupełnie pominięte.

- To marginalizacja Podkarpacia – mówił poseł Stanisław Ożóg, dodając, że nie będzie  również pieniędzy na linie kolejowe Rzeszów-Warszawa i Dębica-Mielec-Ocice. Parlamentarzyści PiS zapowiedzieli składanie poprawek w czasie prac nad budżetem i apelowali do podkarpackich posłów PO i PSL o ich poparcie, twierdząc, że sami często zgłaszali poprawki do budżetów przygotowywanych za czasów rządów PiS.

Sporo uwagi posłowie poświęcili sytuacji w służbie zdrowia, zwłaszcza w związku z kontrowersyjną ustawą refundacyjną i szkolnictwie. Według Kazimierza Moskala, Podkarpacie w tym roku będzie mieć 60 mln mniej złotych na refundacje leków. Zdaniem Andrzeja Szlachty bardzo źle dzieje się w szkolnictwie wyższym, na które nakłady wzrastają jedynie o 1 procent, czyli poniżej inflacji. Zagrożonych likwidacją jest też wiele szkół podstawowych i gimnazjów. Mówi się, że w tym roku zamkniętych zostanie na Podkarpaciu 40 do 70 szkół.

Szymon Jakubowski

do “Nasz region pominięty w budżecie państwa?”

 1. garda

  To po co mamy senatorów i posłów.Chyba dla kariery i forsy.Weżcie się do roboty.

 2. hess

  Obywatele RP za pomocą europejskiej karty ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ) mogą zablokować nadużycia Rządu RP, ZUS-u i NFZ-etu i wyzwolić się spod panowania skompromitowanych mediów. Głośna afera receptowa i pieczątkowa to medialna ZASŁONA DYMNA, zakrywająca prawdę o wstydliwie ukrywanej gigantycznej aferze finansowej – malwersacji pieniędzy pacjentów ubezpieczonych przymusowo w Narodowym Funduszu Zdrowia.

 3. gniewny

  wszystko to jest kiełbasą wyborczą,żeby się dostać do żłobu a później będzie jak zawsze czyli nic.Żaden polityk NIC nie zrobił do tej pory dla podkarpacia po co ich w ogóle wybierać do sejmu czy senatu a jeśli tak to niech odważą się to powiedzieć zobaczymy efekty.

 4. rzeszowiak2

  pogonić rzeszowskich PiS iorów do roboty !
  co w tej sprawie zrobił taki Ożóg ? za co bierze kase ?
  narzekać to pierwszy – mazgaj jeden !
  powinni go kopnąć w tłustą d … i ostatecznie zrobić szefem Panią Hrynkiewicz,
  baba bo baba ale przynajmniej nie mędzi i nie narzeka jak ten fałszywiec

 5. rzeszowiak

  Idzcie se do swoich poslow z PiS-u niech wam daja.
  Jaki wybor takie i efekty !
  Macie ciule na kaczych nogach co chieliscie.

 6. ROMAN

  a tak mi się nasunęło – a może tak secesja i oderwanie od kongresówki- ślązacy już drążą temat a my nie ? jest nas dwa miliony – jak warszawka nas nie widzi to bruksela może dojrzy co ?

 7. ja

  Skoro tacy nieudacznicy jak ten na zdjęciu reprezentują nasz region to nie ma się co dziwić, że zostaje on zawsze pomijany. Należy pogonić to całe zapyziałe towarzystwo bez względu na partię, czy to z pisu, czy z po, czy z sld – tacy sami nieudacznicy.

 8. garda

  Pan Szlachta za czasów PIS-u już podpadł za dyscyplinę partyjną w swojej partii.
  Niech nie będzie taki święty.

 9. qwertz

  jak rządzi PO to ma nasz region w d… bo tu i tak glosują na PIS wiec nie ma o co zabiegać,
  jak rządzi PIS to też ma nasz region w d… bo tu i tak za glosują na PIS wiec nie ma o co zabiegać,
  dlatego nigdy kasy na Podkarpacie rządzący nie sypną bo i poco, jak nic to nie zmieni, nie ma sensu o głosy zabiegać bo z góry wiadomo na kogo będziemy głosować

 10. Maniuś

  Teraz widać ile dla Podkarpacia zrobił Władek Kruczek……
  Chociaż komunista…..

 11. Jacek

  a było glosować na PIS?
  Podkarpacie bastionem PISu teraz, nie ma kaski….

 12. rzeszowiak

  niech pisole nie piepszą i nie jeczą dlaczego jest podkarpacie pomijane, jak barany głosujecie na pis z taka przewagą nad PO to sami jesteście sobie winni , ja też na miejscu tuska na taki region który jest wrogo nastawiony do parti rządzącej nic bym nie dał, bo po co nie zasługują tacy ludzie na wszelaka pomoc.
  A przypomnijmy sobie jak pis był przy władzy to samo było zreszztą , naobiecywali że na podkarpacie bastion pisu dadzą kase odwdzięczą się tym samym za oddane głosy i co zrobili ??? obietnice złożyli i na tym spoczęli na laurach.

  • Mariusz

   Jak przygłupie skomentujesz burdel z lekarzami i aptekarzami ?! Jak skomentujesz półroczne terminy do lekarzy specjalistów ?! Widać, że zielona wyspa przecieka, a indywidua z peło łatają ją wyższymi podatkami. Więc co do tego całego syfu który jest w całym kraju, ma głosowanie na pisiaków, głąbie ???

 13. czytelniczka

  Podkarpacie to była jest i będzie Galicja.Bieda nędza i ……

 14. ROMAN

  to nic nowego- taka sytuacja trwa u nas chyba od 200 lat że jesteśmy przy wszystkim pomijani- zawsze na początku są wspaniałe plany/wizje/pomysły- jak dochodzi do realizacji to zawsze to samo słyczę od ponad 60 lat – młodzi zdrowi wykształceni niewolnicy mają wyjechać – stare dziadki do piachu – co zostanie to zaorać i zasadzić las – i ten plan jest realizowany- od czasu do czasu błyśnie jakaś iskierka i tyle – to nie jest kompleksowy skok do przodu – takie są realia należy zdjąć z nosa różowe okulary i zobaczyś realny świat dookoła

 15. Stefan

  Niech nie płaczą tylko niech zrezygnują z diet poselskich i kasy na prowadzenie „biura” poselskiego, wpłaca na Podkarpacie i niejedno się z tego zbuduje. Nieroby i pasożyty nic nie umieją tylko zwoływać konferencje i chodzić z pochodniami.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.