NASZA AKCJA: Podatki wcale nie muszą wzrosnąć!

Naszą deklarację zgodził się podpisać m.in. Zbigniew Chmielowiec, poseł PiS. Fot. Paweł Galek

PODKARPACIE. Politycy deklarują jak będą głosować w sprawie podatków.

Nasza redakcja dołącza do akcji pod patronatem “Pulsu Biznesu”. Wraz z organizatorami akcji zażądamy od polityków pisemnych deklaracji, że nie zagłosują za podwyższeniem podatków. Amerykańskiemu społeczeństwu udało się nakłonić swoich polityków do podpisywania takich oświadczeń. “Super Nowości” już zaczęły zwracać się o podpisanie podobnych deklaracji przez  Podkarpackich posłów i senatorów ze wszystkich opcji politycznych.

W ramach akcji odwiedziliśmy już część biur poselskich i uzyskaliśmy stanowisko części polityków na temat tego jak będą głosować w sprawie podatków. Podpisania oświadczenia odmówił Mirosław Pluta, poseł z PO. – Pamiętajmy, że kadencja Sejmu trwa 4 lata. Trudno więc na jej początku składać jednoznaczne deklaracje. Swoje głosowanie w tej materii uzależniam m.in. od stanowiska jakie w przedmiotowej kwestii zostanie zajęte przez polski rząd oraz od sytuacji gospodarczej naszego kraju – powiedział poseł Pluta. – Mam nadzieję, że kryzys nie będzie dotkliwie odczuwalny przez mieszkańców regionu – dodał Mirosław Pluta, redakcja przyłącza się do nadziei pana posła, tylko czy to wystarczy?

Trudny wybór

Naszej deklaracji nie zgodził się też podpisać Tomasz Kamiński poseł SLD. Miał on dość ciężki orzech do zgryzienia. – Jestem przeciwny podnoszenia podatków, ale gdyby było głosowanie nad wyższymi podatkami dla bogatych to zagłosował bym za. Dlatego nie popiszę oświadczenia, żeby w razie takiego głosowania mógł za podniesieniem – wyjaśnił poseł Kamiński.

PiS i Solidarna Polska za

– Podpiszę taką deklarację, moje słowa można traktować, tak jakbym już ją podpisał. Deklarację podpisał również Stanisław Ożóg, poseł PiS. – Jeśli będzie propozycja uszczelnienia systemu podatkowego zagłosuję za, jednak nie zgodzę się na podnoszenie dotychczasowych podatków –wyjaśnił poseł Ożóg.

Czekamy na odpowiedź

Nasze deklaracje trafiły już do rąk Zbigniewa Rynasiewicza oraz Piotra Tomańskiego. Obydwaj parlamentarzyści z Platformy Obywatelskiej poprosili o czas na zapoznanie się z deklaracjami i przemyślenie decyzji. Czekamy więc na ich odpowiedź. Do wielu parlamentarzystów nasze deklaracje już trafiły. Z częścią wciąż próbujemy się skontaktować. Mamy nadzieję, że już niebawem przedstawimy państwu pełną listę posłów, którzy w tej kadencji deklarują, że będą głosować za lub przeciw podniesieniu podatków.

Naszą deklarację zgodzili się podpisać:

– Stanisław Piotrowicz, poseł PiS

– Stanisław Ożóg, poseł PiS

– Piotr Babinetz, poseł PiS

– Kazimierz Jaworski, senator SP

– Mieczysław Golba, poseł SP

– Zbigniew Chmielowiec, poseł PiS

Naszej deklaracji nie zgodzili się podpisać:

– Marek Rząsa, poseł PO

– Mieczysław Kasprzak, poseł PSL

– Tomasz Kamiński, poseł SLD

– Krystyna Skowrońska, posłanka PO

– Mirosław Pluta, poseł  PO

 

Artur Getler, Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments