NASZA AKCJA: Podatki wcale nie muszą wzrosnąć!

- Podatki są obowiązkową daniną, którą każdy obywatel musi zapłacić państwu. To element czegoś co w naukach politycznych nazywa się umową społeczną. Podatków nie płacimy za nic. Mają one sfinansować funkcjonowanie państwa - mówi dr Piotr Bajda, politolog i pomysłodawca akcji “Stop podatkom”. Fot. Archiwum

PODKARPACIE. Politycy deklarują jak będą głosować w sprawie podatków.

Nasza redakcja dołącza do akcji pod patronatem “Pulsu Biznesu”. Wraz z organizatorami akcji zażądamy od polityków pisemnych deklaracji, że nie zagłosują za podwyższeniem podatków. Amerykańskiemu społeczeństwu udało się nakłonić swoich polityków do podpisywania takich oświadczeń. “Super Nowości” już zaczęły zwracać się o podpisanie podobnych deklaracji przez  Podkarpackich posłów i senatorów ze wszystkich opcji politycznych.

W ramach akcji odwiedziliśmy już część biur poselskich i uzyskaliśmy stanowisko części polityków na temat tego jak będą głosować w sprawie podatków. – Powinniśmy walczyć z kryzysem inaczej niż poprzez podnoszenie podatków, np. poprzez uwolnienie gospodarki – stwierdził Kazimierz Jaworski, senator Solidarnej Polski. – Podpiszę taką deklarację, moje słowa można traktować, tak jakbym już ją podpisał. Deklarację podpisał również Stanisław Ożóg, poseł PiS. – Jeśli będzie propozycja uszczelnienia systemu podatkowego zagłosuję za, jednak nie zgodzę się na podnoszenie dotychczasowych podatków –wyjaśnił poseł Ożóg. Do naszej redakcji trafiło też oświadczenie kolejnego z posłów z PiS-u. Listownie wysłał do nas deklarację Zbigniew Chmielowiec.

Trudny wybór

Naszej deklaracji nie zgodził się podpisać Tomasz Kamiśki poseł SLD. Miał on dość ciężki orzech do zgryzienia. – Jestem przeciwny podnoszenia podatków, ale gdyby było głosowanie nad wyższymi podatkami dla bogatych to zagłosował bym za. Dlatego nie popiszę oświadczenia, żeby w razie takiego głosowania mógł za podniesieniem – wyjaśnił poseł Kamiński.

Czekamy na odpowiedź

Nasze deklaracje trafiły już do rąk Zbigniewa Rynasiewicza oraz Piotra Tomańskiego. Obydwaj parlamentarzyści z Platformy Obywatelskiej poprosili o czas na zapoznanie się z deklaracjami i przemyślenie decyzji. Czekamy więc na ich odpowiedź. Do wielu parlamentarzystów nasze deklaracje już trafiły. Z częścią wciąż próbujemy się skontaktować. Mamy nadzieję, że już niebawem przedstawimy państwu pełną listę posłów, którzy w tej kadencji deklarują, że będą głosować za lub przeciw podniesieniu podatków.

Naszą deklarację zgodzili się podpisać

– Stanisław Piotrowicz, poseł PiS

– Stanisław Ożóg, poseł PiS

– Piotr Babinetz, poseł PiS

– Kazimierz Jaworski, senator SP

– Mieczysław Golba, poseł SP

– Zbigniew Chmielowiec, poseł PiS

Naszej deklaracji nie zgodzili się podpisać

– Marek Rząsa, poseł PO

– Mieczysław Kasprzak, poseł PSL

– Tomasz Kamiński, poseł SLD

– Krystyna Skowrońska, posłanka PO

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments