NASZA AKCJA: Pomóżmy pogorzelcom z Ostrowa

Pogorzelcom pomagają sąsiedzi, ale w ich domu dosłownie wszystko spłonęło. Fot. Łukasz Solski

OSTRÓW gm. Radymno. Nasi Czytelnicy już wielokrotnie okazywali serce potrzebującym. Liczymy, że i tym razem nie zawiodą.

Niemal dwa tygodnie upłynęły od tragicznego Sylwestra, który dla 28-letniego Macieja, jego córeczki Oli (7 l.) i sąsiada Ireneusza (18 l.) był ostatnim w życiu. Po północy w domu rodziny Mołoniów wybuchł pożar. Zrazu wydawało się, że  domownicy i goście dadzą radę sami go ugasić. Niestety, nie udało się to, a szybko rozprzestrzeniający się ogień odciął drogę ucieczki Maciejowi i jego córeczce z poddasza, a także uniemożliwił Kamilowi (26 l.) i Kubie (18 l.) pójście im na ratunek. Troje ostrowian zmarło wskutek zatrucia toksycznym dymem z płonących przedmiotów domowych. A spaliło się w domu dosłownie wszystko co nie było metalowe. Rodzina Mołoniów została pogrążona w żałobie i dosłownie bez niczego. Zostały im gole cegły. Pogorzelcom pomagają sąsiedzi, którzy uprzątnęli spalony dom i obejście. Społeczność wiejska stara się, jak może, jednak jej możliwości też są ograniczone, podobnie jak możliwości gminy. Pogorzelcom przyda się wszystko – od żywności po pościel, koce, sprzęty gospodarstwa domowego, czy ubrania.

Nasi Czytelnicy już wielokrotnie okazywali serce potrzebującym. Liczymy, że i tym razem nie zawiodą. W sprawie pomocy dla poszkodowanych w pożarze można się kontaktować z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Radymnie  (www.gops-radymno.pl) pod nr tel. (16) 628 10 05, albo z nami mailowo (monika.kaminska@pressmedia.com.pl) lub telefonicznie: (16) 678 40 14. Pieniądze na rzecz pogorzelców można wpłacać na konto: Beata Mołoń, nr konta: 83 1020 4274 0000 1502 0053 9478 , tytułem: „Pomoc Rodzinie Mołoń”

emka

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments