Nasza akcja: Powiedzmy buspasom „Stop”!

Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. Zablokujmy wspólnie absurdalne pomysły władz miasta. Dość wszechwładzy urzędników!

Zamiast wszechstronnej poprawy systemu komunikacji w Rzeszowie, komunikacyjny paraliż miasta. Takie będą praktyczne skutki realizacji tzw. unijnego programu transportowego. Doprowadzą do tego buspasy, które eksperci z Krakowa proponują namalować na głównych ulicach w centrum Rzeszowa, bez ich poszerzania.

Do tej pory buspasy namalowano na al. Sikorskiego. Od razu stały się zmorą kierowców, którzy na takie pomysły ratusza klną ile wlezie. Zgodnie z planami nowe buspasy powstaną na al. Cieplińskiego, ul. Lisa-Kuli, Dąbrowskiego, Marszałkowskiej, oraz odcinkach Lubelskiej, Warszawskiej i al. Piłsudskiego.

Przypomnijmy, że według ekspertów z krakowskiej firmy IMS, która opracowała dokumentację niezbędną do złożenia wniosku o ponad 300 mln złotych unijnego dofinansowania (100 mln zł dołoży miasto), buspasy mają pomóc zmusić ludzi do przesiadki z własnych samochodów do miejskich autobusów. Co więcej, specjaliści z europejskiej inicjatywy Jaspers negatywnie ocenili możliwość dobudowy buspasów. Dlaczego? Bo dobudowa buspasów ułatwia poruszanie się samochodów osobowych, a zaprzecza idei całego programu, a jest nią ograniczenie komunikacji indywidualnej na rzecz zbiorowej. Szkoda, że przez kilka lat nikt nie miał odwagi powiedzieć tego mieszkańcom wprost, iż ma to się odbyć w formie dyktatu.

UOKiK zbada sprawę

Na szczęście dyktatorskie poczynania władz Rzeszowa, wsparte przez krakowskich ekspertów i pod auspicjami unijnych pseudofachowców, napotykają opór mieszkańców.

– Użyjemy wszelkich możliwych środków, by uratować miasto przed szalonym pomysłem wprowadzenia buspasów na głównych ulicach. Zrobimy wszystko, co możliwe, by nie dopuścić do paraliżu ruchu – deklaruje Ireneusz Dieszko z Prawicy Podkarpackiej.

W tej sprawie skierował pismo do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Według Dzieszki wprowadzenie buspasów narusza konkurencję, bo zmusza do korzystania z usług komunikacji miejskiej. Tymczasem spółka MPK jest w całości własnością miasta. – Ogranicza się ruch, by ściągać z ludzi pieniądze za bilety, których obecnie nikt nie kupi ze względu na jakość i cenę świadczonych przez miejską spółkę usług – mówi Ireneusz Dzieszko.

Krzysztof Kuchta

 POBIERZ FORMULARZ

W sytuacji gdy władze miasta zachowują się arogancko i nie szanują mieszkańców, Super Nowości nie zamierzają czekać bezczynnie. Rozpoczynamy naszą akcję, która ma doprowadzić do rezygnacji przez ratusz z buspasów. Przygotowaliśmy protest (publikujemy go obok), który wystarczy wyciąć z gazety, wpisać właściwą datę, podpisać się z podaniem adresu i wysłać prezydentowi Tadeuszowi Ferencowi na adres: Prezydent Miasta Rzeszowa, Rynek 1, 35-064-Rzeszów.
Można też protestować drogą elektroniczną wysyłając swoje maile na adresy:

umrz@erzeszow.pl
m.stopa@erzeszow.pl
brzp@um.rzeszow.pl
mchlodnicki@erzeszow.pl

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
olo
olo
1 rok temu

Paraliż miast będzie dopiero, jak wasz guru z ratusza dopnie swego i zamontuje w mieście kilkadziesiąt radarów i aparatów na skrzyżowaniach.

olek
olek
9 lat temu

Koniec hasła stolica innowacji, dosc ośmieszania rzeszowa w Polsce

JAN
JAN
9 lat temu

Ja mam prosbe do dziennikarzy aby połączyli siły i niech dotra do swiadomości prezydenta Ferenca i jego urzedników aby powaznie zastanowili się nad budową metra w okolicach najbardziej zatłoczonych głównych ulic, Tak metra, bo zobaczycie że za 20-30 lat taką koncepcję będzie brać się pod uwagę. Już teraz w dzisiejszych czasache wieksze miasta na zachodzie Europy posiadają metro, W Japoni jest to najzwyklejszy standard. A my czy pózniej czy wczesniej to bedziemy do tego zmuszeni aby taką inwestycję podjąć, więc lepiej wczesniej zacząć aby szybciej się uporać z totalnym zatkaniem miasta. Wiem że koszta sa holendarne, ale jest to jedyny… Czytaj więcej »

olek
olek
9 lat temu

Kto wymyślił tak głupie i ośmieszające nas hasło jak Rzeszów stolicą innowacji.
Ani u nas przemysłu nie ma , tylko 2 namiastki uczelni.
I samo położenie geograficzna na samym skraju Polski.
Kompleksy mamy wiadomo ale żeby zaraz robić z siebie pośmiewisko w Polsce.

gniewny
gniewny
9 lat temu

Czy jaśnie panujący Tadek korzysta właśnie z naszej komunikacji autobusowej,(chyba tylko do zdjęcia w Nowinach). Mamy dość ubezwłasnowolnienia przez jednego F. , nie po to kupujemy samochody by stały w garażu bo tak się podoba Tadkowi.

mario
mario
9 lat temu

Może Rzeszów przemianujemy na Buspasów

miro
miro
9 lat temu

Proponuję by zacząć od SIEBIE i by pod naszymi urzędami były tylko parkingi dla interesantów.
Bardzo chętnie ludzie przyjeżdżający z miejscowości pod-rzeszowskich przesiada się na autobusy ale gdzie maja zostawić swoje samochody NO CHYBA POD URZĘDAMI ALBO NA PRZYSTANKACH AUTOBUSOWYCH bo te będą puste bo autobusy będą mieć BUSPASY

ANTY-ekolog
ANTY-ekolog
9 lat temu

LIST PROTESTACYJNY – WYSŁANY POPIERAM AKCJE DWOMA RĘKAMI ..

Napomnę również że za ustawiane przetargi dekoracji świetlnych – świątecznych też pan Ferenc poniesie odpowiedzialność . Bo za taką wysoką kwotę jaką na ten cel wydał można było je zakupić na 3-4 lata a nie wynająć NA JEDEN SEZON !! od firmy Odeon – TO JEST SKANDAL KTÓRY WIDZI CAŁY RZESZÓW . !!!!

ANTY-ekolog
ANTY-ekolog
9 lat temu
Reply to  ANTY-ekolog

BOŻE WIDZISZ TO I NIE GRZMISZ ………………………………………….

Grześ
Grześ
9 lat temu

Rzeszów to nie tylko mieszkańcy miasta i ich prezydent, Rzeszów to stolica województwa i regionu, gdzie ma swoją siedzibe wiele(prawie wszystkie) instytucji w nazwie z PODKARPACKI, MARSZAŁKOWSKI, WOJEWÓDZKI, REGIONALNY, itp. które zlokalizowane są w centrum.
Jestem przeciwny utrudnianiu dojazdu samochodem do ww. instytucji.
Propomuje wyprowadzić te instytucje poza zasięg terytorialny prezydenta miasta, i może sobie wprowadzać nawet ruch pieszy(tylko).

Robert
Robert
9 lat temu

Tak Pan Prezydent lubi imprezy w rynku , światełka, fontanny pora na odejście dziadku. Fakt jest jeden zrobił dla miasta drogi ale teraz sam je psuje i nie pyta tych co go wybrali o zdanie liczy się tylko jego myśl i pomysł a reszta to nic. Inne miasta oszczędzają a my mamy drogiego sylwestra i piękne światełka. Zachęcam wszystkich do protestu czas to przerwać.

rzeszowiak do romek
rzeszowiak do romek
9 lat temu

co do kładki okrężnej kolego której masz dość to powinna być gdyż coś nietuzinkowego w tamtym rejonie powinno być, co do fontann albo świecidełek nie rozumiem gosciu czemu ci przeszkadzają ,wolisz żeby nic się w rzeszowie nie robiło ?? wtedy byłbyś zadowolony ??

ANTY-ekolog
ANTY-ekolog
9 lat temu

Zastanów się świecidełka jak to nazywasz można było za tę kwotę zakupić a nie wynająć na jeden sezon suma 700000 tyś to spora kasa a Ferenc wydaje ją jak by bo było 7 zł na dobre piwko .

Romek
Romek
9 lat temu

Mam już dość chorych pomysłów Dziadka + niedoRozwojów, tych kolejek do nieba, kłądek, buspasów, świecidełek, fontann.

Stefan
Stefan
9 lat temu

Nareszcie ktoś podjął inicjatywę. Teraz wszystko zależy od nas, kierowców. Niech wam się zechce kliknąc parę razy i wysłać protest, bo potem możecie mieć pretensje tylko do siebie.

mamnick
mamnick
9 lat temu

Otóż to!Proponuję Dziadkowi Tadziowi na drodze do domu namalować BUSPASY!Niech sobie jedzie sam do domu MPK-iem ,,Jaśnie chrabia”….I przystanek postawićpod ratuszem;]

Robert
Robert
9 lat temu

Popieram na Kwiatkowskiego muszą być !!!! Pan Prezydent będzie jeździł autobusem a nie Mercem nie wiem dla czego Pan Prezydent tak się uparł i męczy ludzi .

maksymilian
maksymilian
9 lat temu
Reply to  Robert

Przed odejściem an tamten świat prezydent musi zostać porządnie zapamiętany przez kierowców, specjalnie wqrwia ludzi.

miro
miro
9 lat temu

a może buspasy na Kwiatkowskiego by mamalowac tak do Budziwoja
PS trzeba się rozglądnąc za uzywanym autobusem

normalny
normalny
9 lat temu

a co na to rzecznik dziada ?

Obserwator
Obserwator
9 lat temu

kartki z protestem rozdać kierowcom stojącym w korkach to najlepsza i najszybsza forma zabrania głosów od ludzi zainteresowanych …

ozzy
ozzy
9 lat temu

To my utrzymujemy tych darmozjadów ,a im z dobrobytu sie w d…… przewraca i siedzą i z nudów wymyślają brednie .Wywalić na zbitą mordę niech sobie sami mpk jadą ,wstyd i hańba kłaść kłody swoim chlebodawcą.

loolek
loolek
9 lat temu

jeżeli bedzie trzeba to wychodzimy na ulice !!!