NASZA AKCJA: Rozliczamy premiera TUSKA z kłamliwych obietnic

Fot. Wojciech Preisner

Rząd PO-PSL nie spełnił swoich obietnic. Polacy mają dość propagandy sukcesu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Zmiany w systemie emerytalnym – reforma czy antyreforma?

Gdzie te autostrady Panie premierze?

Czy Polska pod rządami Tuska stała się „kluczowym aktorem na scenie europejskiej”?

Polityka na kredyt, czyli co każdemu Polakowi pozostanie po rządach Tuska

Donald Tusk – król biurokracji

Polska Tuska oazą spokoju ?

Pokolenie baranów Tuska?

Sposoby Tuska na bezrobotnych

Cztery lata i ponad 100 dni koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego to jedno pasmo porażek, a w ostatnich tygodniach wręcz kompromitacji, a także niespełnionych obietnic. Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz podpisał listę leków refundowanych, które choć wcześniej zapowiadano, że będą tańsze, to znacznie… podrożały. Może dlatego, że dzięki podwyżkom medykamentów każdy pacjent, który zakupi drogie leki, będzie mógł załatać dziurę w budżecie państwa i to na łączną kwotę kilkuset milionów złotych. Premier powołał też na stanowisko ministra sportu Joannę Muchę, która na każdym kroku ośmiesza się swoją zerową wiedzą o sporcie, a brak kompetencji przyćmiewa swoją urodą. Premierowi chyba o to chodziło – ładna pani minister i… to Polakom wystarczy. Wpadki Muchy i Arłukowicza to i tak jednak nic przy kilkudziesięciu niespełnionych obietnicach z expose Donalda Tuska z 2007 roku.

Pod rządami PO wszystkim Polakom miało żyć się lepiej, tymczasem żyje się nam  coraz gorzej. Drastycznie wzrosły ceny i to niemal wszystkiego, począwszy od żywności, przez paliwo, prąd, gaz aż po materiały budowlane. Zwiększyło się też bezrobocie i podatki. Większość zapowiedzianych przez premiera zmian nie zostało wprowadzonych w życie, dlatego społeczeństwo ma prawo czuć się oszukane. W bajki o “zielonej wyspie” nikt już dzisiaj nie wierzy, a skutki kryzysu, który według premiera Polskę ominął, zaczynają odczuwać w ostatnim czasie prawie wszystkie grupy społeczne. Pomimo ogromnego wzrostu zadłużenia kraju o 300 mld złotych, pieniędzy w budżecie brakuje dziś na prawie wszystko. Co się z nimi stało? Gdzie podziały się te pieniądze?

Obiecanki cacanki 

Jak obliczyli dziennikarze, w swoim ponad trzygodzinnym expose z 23 listopada 2007 roku, świeżo upieczony premier Tusk złożył ponad 70 obietnic! Było ono najdłuższe w historii III RP i z pewnością też najpiękniejsze. Gdyby w okresie pierwszej kadencji rządów Platforma spełniła choćby połowę z tych obietnic, żylibyśmy dziś w spokojnym i dynamicznie rozwijającym się kraju, a nie tonącym w długach, które będą musiały spłacać obecne i przyszłe pokolenia. Warto tutaj przypomnieć słowa z expose: “Państwo, które żyje na kredyt, nie będzie dla obywateli godne zaufania”.

Zaufanie kontrolowane

Najczęstszym słowem jakie pojawiało się w wystąpieniu z 2007 roku było właśnie  “zaufanie”. Padło z ust premiera aż 44 razy! – Zaufanie ma znaczenie pierwszorzędne (…) będzie mottem całej naszej kadencji i całego okresu, w którym przyjdzie mnie z moimi współpracownikami rządzić – przekonywał wówczas Tusk. Tymczasem roczna liczba podsłuchów w Polsce wzrosła w ostatnich latach do około 20 tys., a w myśl obowiązującego prawa Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego może zakładać je niemal w każdym przypadku. Służby mogą też bez żadnego problemu uzyskiwać od operatorów sieci komórkowych dane o długości rozmów, dacie i godzinie, a także lokalizacji telefonu. Oznacza to de facto, że każdy z nas może być podsłuchiwany!

Gdzie ten liberalizm?

Wiele miejsca w swoim expose Tusk poświęcił przedsiębiorcom. – Wolni ludzie, nieskrępowani zbyt wysokim podatkiem, zbyt skomplikowanymi przepisami, wytwarzają coraz więcej dóbr – przemawiał w 2007 roku lider PO, obiecując liberalizację polityki gospodarczej, w tym uproszczenie zakładania firm (tzw. “jedno okienko”). Co z tego wyszło? Przedsiębiorcy śmieją się, że owszem – jest jedno okienko, tyle, że w każdym urzędzie, a tych trzeba odwiedzić sporo. To i tak jednak nic przy podwyższeniu składki rentowej o 2 punkty procentowe po stronie pracodawców, przez co bezrobocie natychmiast poszybowało w górę.

Niewiele przez te ponad 4 lata rząd PO-PSL zrobił również dla pracowników. Dziś prawie 4 miliony Polaków pracuje na umowach śmieciowych, które nie dają ani gwarancji zatrudnienia, ani składek na przyszłą emeryturę, ani też szans na kredyt. Sprawiedliwe państwo, którym mówił w 2007 roku Tusk miało “brać pod opiekę zawsze najsłabszych, nigdy najsilniejszych” tymczasem na rynku pracy wciąż obowiązuje niepisana zasada “jak ci się nie podoba, to odejdź”.

Najpierw podpis, później refleksja

Wątpliwe są sukcesy rządu na arenie unijnej i międzynarodowej. Poklepywania i uśmiechy wymieniane z przywódcami najsilniejszych państw kontrastują z szarą rzeczywistością. Polska, wbrew zapewnieniom ministra Radosława Sikorskiego, nie ma dziś statusu wielkiego państwa i z zaskakującą wręcz biernością zgadza się na wszystkie proponowane rozwiązania, jak choćby ostatnio podpisany pakt fiskalny. Warto podkreślić, że sam premier Tusk przyznał, że jego analizy prawnej rząd dopiero dokona. Czyżby zatem szykowała się nam sytuacja podobna jak z umową ACTA, którą dopiero po masowych protestach internautów rząd uznał za wadliwą?

Urzędasom  żyje się lepiej

Tuskowi udało się w zasadzie spełnić tylko jedną obietnicę – zapewnić wzrost płac pracownikom sektora publicznego. Co prawda niewielką, ale jednak. Być może podwyżki w “budżetówce” byłyby wyższe, gdyby nie rozrost administracji państwowej o blisko 100 tys. nowych urzędników! Mamy ich obecnie ponad 600 tys., a w skali roku sam koszt ich wynagrodzeń to 32 mld zł.! Jest to jedna z głównych przyczyn, dla których rosną w Polsce podatki.

Miało być tak pięknie

Niespełnionych obietnic z pierwszego expose Donalda Tuska jest jeszcze cała masa: budowa autostrad, modernizacja kolei, dywersyfikacja źródeł energii, decentralizacja władzy, poprawa jakości służby zdrowia i administracji, ograniczanie przywilejów władzy, walka z korupcją, ułatwienie młodym startu zawodowego. Czytając dzisiaj expose inaugurujące rządy Platformy w 2007 roku nasuwa się też pytanie o sens deklaracji z drugiego expose Tuska, wygłoszonego w Sejmie 18 listopada zeszłego roku. Czy Polacy znowu mają w nie uwierzyć?

***

Już we wtorkowym wydaniu Super Nowości przypomnimy pierwszą z niespełnionych obietnic premiera Donalda Tuska, następne w kolejnych wydaniach, uważnie przyglądniemy się też nielicznym wprowadzonym przez rząd zmianom, a także ostatnim propozycjom reform. Jedno wiemy już teraz – cudów Tuska na pewno nie będzie…

Czekamy na sygnały Czytelników w tej sprawie – e-mail: obietnicetuska@supernowosci24.pl, tel. 17 852-55-55 w. 803.

Fragmenty expose Donalda Tuska z 2007 roku:

“Prorozwojowa polityka gospodarcza, zapewnienie równowagi ekonomicznej i przyjęcie euro, uwolnienie przedsiębiorców od biurokratycznej gehenny, w połączeniu z aktywną polityką społeczną, pozwolą nam w 2012 r. na obniżenie bezrobocia do poziomu nie wyższego niż średnia europejska”

“Przyspieszymy budowę obwodnic i autostrad i w tym naszą ambicją będzie połączenie miast, tych głównych aren mistrzostw Europy 2012 siecią szybkich dróg.”

“Żeby móc więcej wydawać, czy to na infrastrukturę, czy na wzrost wynagrodzeń w sferze publicznej, musimy dać szanse tym, którzy nie oczekują pieniędzy od państwa, oczekują więcej swobody, więcej samodzielności, więcej zaufania do ich przedsiębiorczości. (…) Maksimum wolności, swobody i zaufania wobec tych, którzy pomocy nie potrzebują, którzy samodzielnie są w stanie budować swoje i innych ludzi powodzenie gospodarcze. I maksimum pomocy tym, którzy z różnych powodów nie mogą być samodzielni”

Marcin Fisz, Mariusz Andres

Poniższy list do premiera Donalda Tuska wysłaliśmy zarówno tradycyjną drogą pocztową oraz drogą elektroniczną. Liczymy, że Pan Premier nie pozostawi go bez odzewu.

 

 

49
Dodaj komentarz

avatar
39 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
40 Comment authors
stasiekZłyWTF???luniektomek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
stasiek
Gość
stasiek

Ponawiam pytanie ? jakie są efekty akcji ? ( nie usuwajcie wpisów ) !!

Zły
Gość
Zły

Najważniejszą sprawą przyszłych reform to ordynacja wyborcza. Tylko nowi niezależni ludzie wybrani spośród niezależnych środowisk są w stanie zreformować kraj. Tacy ludzie z tego wyboru mogą być szybko zweryfikowani i w razie potrzeby zmienieni w tybie referendum lokanego. Potrzebna jest więc zmiana ordynacji wyborczej i zaraz za tym zmiana konstytucji. Te dwie niezbędne zmiany mogą otworzyć drogę do naprawy Rzeczpospolitej. Tusk , Kaczyński, Palikot, Miller to ludzie którzy bronią obecnego układu i przede wszystkim ordynacji wyborczej, która z kolei zapewnia im utrzymanie mandatów i bezpieczną przyszłość. Nie wspomnę o korzysciach dla ich środowisk i rodzin. Tak naprawdę to czy będzie… Czytaj więcej »

WTF???
Gość
WTF???

Trzeba obalić ten pie***ny rząd i tyle nie ma co płakać!!!
A przede wszystkim nie wybierać komunistów!!!!! ani żydów!!!!
i tyle wam powiem:)

tomek
Gość
tomek

PRAWDZIWY STAN Państwa pod rządami Tuska na rok 2012. Liczby i jeszcze raz liczby. Prosze kopiowac i wklejać dalej. 470 zł realna średnia renta netto. 880 zł realna średnia emerytura netto. 1.420 – zł realna średnia płaca netto. 1 700 000 â tyle osób nie objętych ubezpieczeniem medycznym. 5 000 000 bezrobotnych bez prawa do zasiłku poza rejestrem. 1 900 000 – bezrobotnych pobierających średni zasiłek 534 zł netto. 320 000 bezdomnych. 2 000 000 emigrantów wyjazdy w latach 2007 – 2012. 370 000 dzieci niedożywionych. 13 500 000 osób żyjących poniżej min. biologicznego, gdzie określając przyjęto kryteria ONZ dzienny… Czytaj więcej »

grześ
Gość
grześ

Ale ładnie prezentuje sie w telewizji, lata samolotami, spotyka się z Panią Merkel, mało zarabia, mniej niż (prezes PKP -około 60.000 zł.) miesięcznie, więc o co chodzi ???

ZB
Gość
ZB

Szanowny Panie redaktorze Kuchta. Otrzymał Pan już odpowiedż na w/w list ?
Jeśli tak, to,czy mógłby Pan ją opublikować? Bardzo proszę.(bo jestem jej ciekaw.t.zn.tej odpowiedzi )
Pozdrawiam

skorpion
Gość
skorpion

do łs ślepota i głupota przez ciebie prostaku przemawia

Voyzik
Gość
Voyzik

A na Podkarpaciu nadal wierzycie w cuda, które obiecuje Wam PiS. Jakoś nie przypominam sobie, aby za ich rządów coś się na tej prowincji poprawiło. Mimo, że tam daliśmy największe poparcie tej skrajnej prawicy.
Bardzo fajna akcja gazety, ale jakoś się to nijak ma do bezstronności i obiektywności dziennikarzy. Ja jeszcze proponuję akcję pt. KŁAMSTWA I POMÓWIENIA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO. Z pewnością byłoby co poopisywać. Szczególnie o zawiści, nienawiści i rozpieprzania wszystkiego przez jego wierną, pisą czeradkę. Może tak napisać, jak traktuje tych swoich pachołków, co śmią w końcu mieć swoje zdanie na jego poczynania.

jan
Gość
jan

do K.B. No ja wymienkam – co ty mówisz? na podkarpaciu jak i w polsce prawie w kazdym domu jest samochów, kazdy ma telewizor, lodówke, pralke, telefon kom., nie mówiąc juz o tym ze po naszych drogach jezdza mercedesu ludzie maja domy jak w hoolywood i ty twierdzisz ze na poludniu afryki w kraju pustynnym jest tak samo?! zastanów sie co piszesz, a co do tych ekonomistów i statystyków to chyba miales na mysli tych od pewnego ksiedza z torunia bo oni akurat widza wszystko w ciemniejszych barwach. widze ze nigdy nie prowadziles wlasnej firmy i pewnie nigdy nie bedziesz… Czytaj więcej »

Voyzik
Gość
Voyzik

szkoda Twoich słów. W tej dziwnej krainie ażdy się nauczył tylko narzekać i czekać, aż dasz im pracę tj. zaprosisz łaskawie aby zechcieli u ciebie pracować. A i tak za jakiś czas ci powiedzą, że ich wykorzystujesz i się na ich garbie dorabiasz. Na tej prowincji nikt nie zauważył, jak bardzo w ostatnich latach zmieniły sie drogi i że w niektórych bogatszych regionach, drogi są w dużo gorszym stanie. Tutaj ciągle wystarczy powiedzieć, że ktoś szpitale pozamyka i już jest najbardziej wiarygodnym człowiekm pod słońcem, a z drugiej strony połowa płacze i korzystna z prywatnej opieki zdrowotnej. Swego czasu po… Czytaj więcej »

jan
Gość
jan

do K.B. PO Pierwsze: dlaczego piszesz o umowach śmiecioch w mojej firmie?! przecież nie wiesz o jaką firmę chodzi, tym bardziej nie możesz wiedzieć jakie mam umowy zawarte z pracownikami, nie możesz też wiedzie czy ludzie u mnie „harują” czy tez nie – wnisek: twoje pierwsze zdanie jest co najmniej nie FAIR PLAY. PO drugie: każdy obywatel ma prawo do glosowania – a nie obowiązek, Gdyby to był obowiązek to ja musiałbym mieć jakies konsekwencje za brak glosowania, np. kara grzywny, ograniczenia wolnosci itd. – a tak nie jest. Tzn. ze jesli cos nie jest obowiązkiem to nie trzeba tego… Czytaj więcej »

jan
Gość
jan

ludzie opanujcie sie, co wy piszecie? wasz problem jest taki ze oczekujecie czegos od polityków, a pozniej jak tego nie mozecie dostac to jestescie zawiedzeni. BŁAD! JA od 15 lat nie bylem glosowac, zyje swoim zyciem, prowadze firme, zatrudniam 30 osob i stac mnie na liksusy bo zamiast narzekac i czekaz az ktos (np tusk) mi cos da to sam wzialem sie do roboty i tylko na tym sie skupiam, chociaz nie jest latwo prowadzic firme w takich czasach to daje rade, ludzie nie zdaja sobie sprawy jakie maja mozliwosci zyjac w srodku europy w 21 wieku,

Ernest
Gość
Ernest

Oszczędności wprowadzają, a sam Donald Mc w ciągu roku latając samolotem do domu prywatnie, płaci z kieszeni podatników, oczywiście, że nie ze swojej. Dość sporo tego wychodzi bo 18 mln zł rocznie, za same przeloty, w 5 lat wydaje 90 mln zł to tyle samo co głośna sprawa z funduszem księży zakonników. Takich „janków” jest 365 osłów, do tego x 5 prawych rąk oraz rodzina. Poseł to święta krowa, nie można go ruszyć. Czas z tym skończyć. Nic nie zmieniło się jest jak za czasów PRL-u chociaż wtedy wybudowali drogi teraz za takich rządów toprzez pola, łąki i pastwiska jeździlibyśmy.… Czytaj więcej »

realista
Gość
realista

Donald robi, ale tylko złe wrażenie. To zdrajca Polaków. Liczę na to że kiedyś go za to wreszcie rozliczą i przy okazji tych wszystkich ( naiwnych i nie) pachołków co na niego głosowali i dzięki temu tyłek chronią przed wymiarem sprawiedliwości. Uczciwych tam nie znajdziesz.

realista
Gość
realista

A co takiego dobrego TUSK zrobił? Mam na myśli wszystko pozostałe oprócz jego kolesiów , rodziny , znajomych. Orliki ? Ten oszust nie liczy się z Polakami wogóle,( oprócz bogatych , wyzyskiwaczy i złodziei). .. Wpędził Polskę w niedostatek i biedę. Wysprzedawał co tylko się dało . Wszystko po to by się Unii i Rosji przypodobać. W przyszłości historia rozliczy go. Stanie obok innych zdrajców Polski. To przez PO PiS nie mógł rządzić i funkcjonować jak należy. Bruździli Ci , co mieli cokolwiek na sumieniu i bali sie o własne tyłki. To był i jest elektorat PO.

Pako
Gość
Pako

A tak wiele obiecywał ,Judasz też miał synów, już nigdy nie zagłosuję na PO .pozdr.

grabek
Gość
grabek

Tusk to kłamca. Obiecał zlikwidować podział kraju na Polskę a i b. I co i nic. Nadal taki podział jest. Na podkarpaciu zarabiamy najmniej niż w innych regionach kraju. platforma to szuje i kłamcy na czele z Tuskiem i Rynasiewiczem – jego też trzeba rozliczyć (przykładowo brat Rynasiewicza pracuje jako kierowca w Rzeszowskiej platformie i co dziennie dojeżdża autem słuzbowym do domu za pieniadze podatników, a z rzeszowa do domu ma 50 km – tu należy zacząć oszczędności). Złodzieje!!!!!!!!!!!

jan
Gość
jan

jest ogromne zakłamanie rozliczać tych urzędasów obciąćim pobory i genalia może się upamiętają niektórym brakuje na kromkę chleba

zgrzyt
Gość
zgrzyt

Józiu, to co piszesz to wszystko prawda. Tylko napisz konkretnie o tych osiągnięciach PiS. Proszę. Jeszcze troszeczkę i bedę jak Ty.

Ech...
Gość
Ech...

Do Zgrzyt: choć jedno osiągnięcie PIS? Proszę bardzo: likwidacja podatku od darowizny w linii prostej lub becikowe lub odliczenie ok 1100 zł rocznie na każde dziecko…
Poczytaj trochę innych gazet a nie tylko GW…

ROMAN
Gość
ROMAN

Johny- dzięki za opinię – próbuję trochę żyć w tym kraju – przez te wszystkie lata widziałem to i owo – ale jednoznacznie stwierdzam że- 1/ inteligencję i jądro narodowe wyrżnął hitler i stalin 2/ ci co zostali poszli wek od głównego biurka 3/ nowa świta sterowana ze wschodu robiła co chciała- a przeważnie prała mózgi niewolnikom 4/ zryw był tylko farbowane lisy dopadły koryta – znowu zabełtały w mózgach niewolnikom – lisy ze wschodu kumając się z lisami z zachodu doprowadziły do tego co mamy. 5/ reszta znowu nabrała się na obiecanki cacanki – okrągły stół to zabełtał i… Czytaj więcej »

JERZY
Gość
JERZY

Przecież ten PAN w polityce jest chyba już ponad 20 lat. Przez te lata nie zrobił niczego dobrego dla POLSKI. TE SAME HASŁA, WYŚWIECHTANE SLOGANY, ZMIANA NAZW PARTII POLITYCZNYCH, FAŁSZYWA KOSMETYKA WŁASNEGO WIZERUNKU. ZASTANAWIA MNIE TYLKO JEDNO. DLATEGO NARÓD, A DOKŁADNIEJ WYBORCY W DALSZYM CIĄGU WIERZĄ W TE BZDURY, W TE PROFESJONALNE KŁAMSTWA.? TEN CZŁOWIEK DO KOŃCA ŻYCIA POWINIEN ŻYĆ ZA 500-600 ZŁOTYCH MIESIĘCZNIE.. WTEDY OTWORZYŁYBY MU SIĘ OCZY NA LUDZKA BIEDĘ I KRZYWDĘ. ŻYJE WŚRÓD LUDZI NIE MAJĄC POJĘCIA O RZECZYWISTOŚCI. A TE JEGO ZATROSKANE MINY, GRYMASY PRZED MASS MEDIAMI TO ŻENADA.

cyrankiewicz
Gość
cyrankiewicz

T- otalny
U-padek
S-ystemu
K-apitalistycznego

luniek
Gość
luniek

Może nie totalny ale gołym okiem widać że liberałowie pogubili się w swoich ideach, po prostu ten system nie działa. Bez pewnego interwencjonizmy państwowego nie ma dobrobytu. Tzn , przepraszam jest ale tylko dla 1 % najbogatszych , którzy nie wiedzą co zrobić z pieniędzmi. Witamy wyzysk kapitalistyczny szerokimi ramionami !!!

zgrzyt
Gość
zgrzyt

Józiu – to wymień mi te osiągnięcia PiS-u w latach światowej prosperity gospodarczej, bo ja za chole… nie mogę sobie przypomnieć. Kojarzę coś o wojnach samolotowych, agencie Tomku , gwozdziach w kieszeni, białych miasteczkach. Najbardziej podobały mi się mundurki szkolne Giertycha.

czytelniczka
Gość
czytelniczka

Nie narzekajcie co chcieliście to macie.Co wybraliście to wasze.Jest faj będzie git.Za parę lat znowu będą obietnice,a wy jak baranki polecicie do urny po mleko,miód i gówno.Cierp ciało coś chcieć miało.Oni na tym stolku jadą.

Stefan
Gość
Stefan

Masz rację. Tylko akcja typu : na najbliższych wyborach frekwencja jest 3% da do myślenia tym złodziejom i ośmieszy tych matołów na całym świecie. Jak czegoś nie zrobimy, nie będziemy protestować będą nadal piepszyć nam duperele o demokracji i golić nas do żywej skóry, a na starość zdychaj, bo tylko w ten sposób przysłużysz się bandytom z ZUS

mormon
Gość
mormon

OBIETNICE TUSKA – CZYLI PRZEDWYBORCZE KŁAMSTWA nie dziwią, bo tak robią politycy na całym świecie (bo to banda złoczyńców i oszustów), problemem jest naiwność ludzi, którzy wierzą politykom; ten kto uwierzył politykowi (np. kłamcy Tuskowi) sam się ośmieszył, niech ma pretencje do siebie; nie ma co Tuska rozliczać z kłamstw, tylko niech „Super Nowości” wyprowadzają ludzi z łatwowierności i naiwności.

Kazek
Gość
Kazek

słusznie od prawa do lewa do jednego wora sie nadają.

zgrzyt
Gość
zgrzyt

PiS w okresie światowej prosperity wywrócił swój rząd – poprzewracali własne stoliki. Obietnice premiera Tuska, czyli reformy były najpierw vetowane, a pózniej kontrowane i wyśmiewane. Gdy mają swojego prezydenta też zachowują się jak słoń w składzie porcelany. Obstawianie stanowisk przez ludzi bez pojęcia, rozrost biurokracji, katastrofy, to niestety minus tego rządu. Na plus to autostrady, orliki, schetynówki. Zbadano, że w bogatym USA obietnice wypełniane sa w 18%.

Józef
Gość
Józef

„zgrzyt” aby coś napisać , trzeba przynajmniej posiadać zdolność czytania lub dobry słuch. Twoje „PLUSY”to niestety nieudacznictwo , przekręty, afery na każdym kroku !. Aby to ocenić trzeba troszkę mieć więcej wiedzy niż podaje GW i Teleekspres!. Bogate USA tym się różnią ( od twoich ocen Tuska) , że umieją ocenić każdą obietnicę swojego prezydenta i w drugiej kadencji nie miałby czego szukać po takiej ściemie i tylu aferach jak Donaldino – słońce PERU?. I ostatnia sprawa ( dla Ciebie Postawiona na 1-szym miejscu – do dziś nie masz pojęcia o przyczynach przyspieszonych wyborów w 2007 r, tym bardziej że… Czytaj więcej »

teresa
Gość
teresa

Brawo P.Redaktorze ! tylko kupujmy „Supernowości”
Przypomnijmy – „Nowiny ” w 2007 r. kiedy Tusk dochodził do władzy poparły PO – chyba nawet finansowo ? / znalazłam w internecie taką informacje z wyszczególnieniem osób prawnych i fizycznych/
I co teraz na to redakcja Nowin,,?

ben
Gość
ben

tusk wypierda….

teo
Gość
teo

Tusk to pospolity oszust i kłamca !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mariusz
Gość
Mariusz

T – teraz
U – usłyszycie
S – same
K – kłamstwa

mado
Gość
mado

tusk donald – synonim słowa kłamca

JOHNY
Gość
JOHNY

DO ROMANA! CZYTAM TWOJE WPISY I MUSZE STWIERDZIC ZE TRAFIASZ CHLOPIE! PISZESZ DOSADNIE I DOSYC CIEKAWIE. ZYCZE POZYTYWNEJ WENY! – JOHNY

rzeszowiak2
Gość
rzeszowiak2

Tusk w ekspose obiecał czteroletnią waloryzację kwotową dla najniżej uposażonych emerytow i rencistów.

Komorowski /niby to w trosce o „konstytucyjność”/ aby ubekom, esbekom i róznej maści uprzywilejowanym świetym krowom nie brakło nawet ptasiego mleczka
zaskarżył taka waloryzacje do Trybunału Konstytucynego.

Prawdopodobnie zgnoja tych najbiednieszych, aby ci najlepiej uposazeni żyli jeszcze bardziej „godnie”
A biedny niech zdycha z głodu – on godnie zyc nie musi.

emer
Gość
emer

Wystarczy podniesc minimalną emeryturę do 1500 netto,zwiększeć kwotę wolną od podatku,a nie okradać milionow emerytów,nie byłem działaczem ani esbekiem-okradli mnie na 100zł.

rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

„Pomimo ogromnego wzrostu zadłużenia kraju o 300 mld złotych, pieniędzy w budżecie brakuje dziś na prawie wszystko. Co się z nimi stało? Gdzie podziały się te pieniądze? – Jak to gdzie sie podziały ? tusk w prezencie dał biednej grecji, którzy to wszystko przepiją i przeżrą i dalej wołają o kase. Rząd grecji podczas pożyczki żyje sobie w dostatku do kolejnej pozyczki a polska bogata jak mało jaki kraj dokłada kosztem biedy mieszkańców kraju. Tylko polska potrafi być takim kretyńskim krajem, albo Tusk chce sie poslizać parlamentowi, bo co go obchodzi przecietny bezrobotny jak mu wiatr nie wieje w oczy… Czytaj więcej »

aga
Gość
aga

TUSK powinien byc natychmiast wypedzony z kraju, albo przynajmniej wykastrowany, aby nie płodził tuskomatołków

najedzony, napojony
Gość
najedzony, napojony

głupoty gadacie, a mnie dobrze jest ! mam rzekę pod domem- napić się mam co, do alberta chodzę na obiadki ! opieka społeczna opłaca węgiel, unia daje dary ! i ŻYĆ NIE UMIERAĆ ! mam drugą Irlandię jak obiecywał pan premier ! :)

JOHNY
Gość
JOHNY

WSZYSTKO DOBRZE TYLKO PRZERAZA MNIE TA” RZEKA POD DOMEM”. RADZE ABYS UWAZAL,BO ALBO CIE ZMYJE,ALBO WILKA ZLAPIESZ

ROMAN
Gość
ROMAN

fałsz -obłuda- cygaństwo- banialuki -bzdety- władza myśli że ma do czynienia z idiotami – błedne decyzje – p.Mucha jak ładna to na wybieg – jak ma o sporcie co nieco mówić to najpierw to najpierw gra w kiczki i palanta-leki mają być drogie bo starzy i słabi mają zdechnąć a kasa po ich pracy nie wypłacona w Zusie zostaje a oni sru na nią to proste jak prawo cepa -zaraz dojdzie podwyżka mediów – podatek katastralny – pobutka – gore !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pieniędzy brakuje nie – przeszły napewno z konta na konto – albo poszły na premie za złą robotę –… Czytaj więcej »

wala
Gość
wala

Politycy to kłamcy, przecież nikt im juz nie wierzy, poza naiwnymi oraz aparatem partyjnym – bo oni dzięki tym kłamstwom mają dobrze
Tusk, to pierwszy kłamca Rzecz[pospolitej

JEGOMOSC KRYTYKANT
Gość
JEGOMOSC KRYTYKANT

CALA TA PLATFORMA TO TAKIE SPRYCIULKI. ABY DO WIOSNY I JAKOS TO BEDZIE . ZERO ODPOWIEDZIALNOSCI ZA KRAJ, TUSZOWANIE AFER, BRAKOROBSTWO I DUZE PREMIE!!!

miron
Gość
miron

Tusk, to kłamca, zwkła kanalia

GŁODNY POLAK
Gość
GŁODNY POLAK

PANIE TUSK CO PAN NA TO ? gdzie mamy pracować ? „W Holandii partia wspierająca rząd zbiera donosy na Polaków za cichym przyzwoleniem władz – pisze „Gazeta Wyborcza”. W lutym w Holandii powstał portal zbierający anonimowe donosy na imigrantów z naszej części Europy. Jak pisze Jacek Pawlicki, „uznawani do niedawna za wzór tolerancji i politycznej poprawności Holendrzy zaczęli wpisywać w internecie, że jakiś Polak albo Rumun zabrał im pracę w szklarni, zakłócił ciszę po kilku piwach albo źle zaparkował”. Za portalem stoi Partia Wolności Geerta Wildersa. Od portalu nie odciął się holenderski rząd. Premier Mark Rutte argumentuje, że portal jest… Czytaj więcej »

teresa
Gość
teresa

Polityków trzeba rozliczac z obietnic……..?
Jest stare polskie powiedzenie ” czego jesteś biedny – bo glupi ”
Polityków trzeba wybierac mądrych i nie dać sie manipulować mediom…
To media są winne manipulacji społeczeństwa – niechaj dziennikarze uderza się teraz w piersi , że są do dyspozycji niektórym politykom – zamiast być osobami niezaleznymi i trzymac sie standardów jakie panuja w świecie.
Dziennikarze róbcie dobra robotę !!!