NASZA AKCJA: Rozliczamy premiera TUSKA z kłamliwych obietnic

Fot. Wojciech Preisner

Rząd PO-PSL nie spełnił swoich obietnic. Polacy mają dość propagandy sukcesu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Zmiany w systemie emerytalnym – reforma czy antyreforma?

Gdzie te autostrady Panie premierze?

Czy Polska pod rządami Tuska stała się „kluczowym aktorem na scenie europejskiej”?

Polityka na kredyt, czyli co każdemu Polakowi pozostanie po rządach Tuska

Donald Tusk – król biurokracji

Polska Tuska oazą spokoju ?

Pokolenie baranów Tuska?

Sposoby Tuska na bezrobotnych

Cztery lata i ponad 100 dni koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego to jedno pasmo porażek, a w ostatnich tygodniach wręcz kompromitacji, a także niespełnionych obietnic. Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz podpisał listę leków refundowanych, które choć wcześniej zapowiadano, że będą tańsze, to znacznie… podrożały. Może dlatego, że dzięki podwyżkom medykamentów każdy pacjent, który zakupi drogie leki, będzie mógł załatać dziurę w budżecie państwa i to na łączną kwotę kilkuset milionów złotych. Premier powołał też na stanowisko ministra sportu Joannę Muchę, która na każdym kroku ośmiesza się swoją zerową wiedzą o sporcie, a brak kompetencji przyćmiewa swoją urodą. Premierowi chyba o to chodziło – ładna pani minister i… to Polakom wystarczy. Wpadki Muchy i Arłukowicza to i tak jednak nic przy kilkudziesięciu niespełnionych obietnicach z expose Donalda Tuska z 2007 roku.

Pod rządami PO wszystkim Polakom miało żyć się lepiej, tymczasem żyje się nam  coraz gorzej. Drastycznie wzrosły ceny i to niemal wszystkiego, począwszy od żywności, przez paliwo, prąd, gaz aż po materiały budowlane. Zwiększyło się też bezrobocie i podatki. Większość zapowiedzianych przez premiera zmian nie zostało wprowadzonych w życie, dlatego społeczeństwo ma prawo czuć się oszukane. W bajki o “zielonej wyspie” nikt już dzisiaj nie wierzy, a skutki kryzysu, który według premiera Polskę ominął, zaczynają odczuwać w ostatnim czasie prawie wszystkie grupy społeczne. Pomimo ogromnego wzrostu zadłużenia kraju o 300 mld złotych, pieniędzy w budżecie brakuje dziś na prawie wszystko. Co się z nimi stało? Gdzie podziały się te pieniądze?

Obiecanki cacanki 

Jak obliczyli dziennikarze, w swoim ponad trzygodzinnym expose z 23 listopada 2007 roku, świeżo upieczony premier Tusk złożył ponad 70 obietnic! Było ono najdłuższe w historii III RP i z pewnością też najpiękniejsze. Gdyby w okresie pierwszej kadencji rządów Platforma spełniła choćby połowę z tych obietnic, żylibyśmy dziś w spokojnym i dynamicznie rozwijającym się kraju, a nie tonącym w długach, które będą musiały spłacać obecne i przyszłe pokolenia. Warto tutaj przypomnieć słowa z expose: “Państwo, które żyje na kredyt, nie będzie dla obywateli godne zaufania”.

Zaufanie kontrolowane

Najczęstszym słowem jakie pojawiało się w wystąpieniu z 2007 roku było właśnie  “zaufanie”. Padło z ust premiera aż 44 razy! – Zaufanie ma znaczenie pierwszorzędne (…) będzie mottem całej naszej kadencji i całego okresu, w którym przyjdzie mnie z moimi współpracownikami rządzić – przekonywał wówczas Tusk. Tymczasem roczna liczba podsłuchów w Polsce wzrosła w ostatnich latach do około 20 tys., a w myśl obowiązującego prawa Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego może zakładać je niemal w każdym przypadku. Służby mogą też bez żadnego problemu uzyskiwać od operatorów sieci komórkowych dane o długości rozmów, dacie i godzinie, a także lokalizacji telefonu. Oznacza to de facto, że każdy z nas może być podsłuchiwany!

Gdzie ten liberalizm?

Wiele miejsca w swoim expose Tusk poświęcił przedsiębiorcom. – Wolni ludzie, nieskrępowani zbyt wysokim podatkiem, zbyt skomplikowanymi przepisami, wytwarzają coraz więcej dóbr – przemawiał w 2007 roku lider PO, obiecując liberalizację polityki gospodarczej, w tym uproszczenie zakładania firm (tzw. “jedno okienko”). Co z tego wyszło? Przedsiębiorcy śmieją się, że owszem – jest jedno okienko, tyle, że w każdym urzędzie, a tych trzeba odwiedzić sporo. To i tak jednak nic przy podwyższeniu składki rentowej o 2 punkty procentowe po stronie pracodawców, przez co bezrobocie natychmiast poszybowało w górę.

Niewiele przez te ponad 4 lata rząd PO-PSL zrobił również dla pracowników. Dziś prawie 4 miliony Polaków pracuje na umowach śmieciowych, które nie dają ani gwarancji zatrudnienia, ani składek na przyszłą emeryturę, ani też szans na kredyt. Sprawiedliwe państwo, którym mówił w 2007 roku Tusk miało “brać pod opiekę zawsze najsłabszych, nigdy najsilniejszych” tymczasem na rynku pracy wciąż obowiązuje niepisana zasada “jak ci się nie podoba, to odejdź”.

Najpierw podpis, później refleksja

Wątpliwe są sukcesy rządu na arenie unijnej i międzynarodowej. Poklepywania i uśmiechy wymieniane z przywódcami najsilniejszych państw kontrastują z szarą rzeczywistością. Polska, wbrew zapewnieniom ministra Radosława Sikorskiego, nie ma dziś statusu wielkiego państwa i z zaskakującą wręcz biernością zgadza się na wszystkie proponowane rozwiązania, jak choćby ostatnio podpisany pakt fiskalny. Warto podkreślić, że sam premier Tusk przyznał, że jego analizy prawnej rząd dopiero dokona. Czyżby zatem szykowała się nam sytuacja podobna jak z umową ACTA, którą dopiero po masowych protestach internautów rząd uznał za wadliwą?

Urzędasom  żyje się lepiej

Tuskowi udało się w zasadzie spełnić tylko jedną obietnicę – zapewnić wzrost płac pracownikom sektora publicznego. Co prawda niewielką, ale jednak. Być może podwyżki w “budżetówce” byłyby wyższe, gdyby nie rozrost administracji państwowej o blisko 100 tys. nowych urzędników! Mamy ich obecnie ponad 600 tys., a w skali roku sam koszt ich wynagrodzeń to 32 mld zł.! Jest to jedna z głównych przyczyn, dla których rosną w Polsce podatki.

Miało być tak pięknie

Niespełnionych obietnic z pierwszego expose Donalda Tuska jest jeszcze cała masa: budowa autostrad, modernizacja kolei, dywersyfikacja źródeł energii, decentralizacja władzy, poprawa jakości służby zdrowia i administracji, ograniczanie przywilejów władzy, walka z korupcją, ułatwienie młodym startu zawodowego. Czytając dzisiaj expose inaugurujące rządy Platformy w 2007 roku nasuwa się też pytanie o sens deklaracji z drugiego expose Tuska, wygłoszonego w Sejmie 18 listopada zeszłego roku. Czy Polacy znowu mają w nie uwierzyć?

***

Już we wtorkowym wydaniu Super Nowości przypomnimy pierwszą z niespełnionych obietnic premiera Donalda Tuska, następne w kolejnych wydaniach, uważnie przyglądniemy się też nielicznym wprowadzonym przez rząd zmianom, a także ostatnim propozycjom reform. Jedno wiemy już teraz – cudów Tuska na pewno nie będzie…

Czekamy na sygnały Czytelników w tej sprawie – e-mail: obietnicetuska@supernowosci24.pl, tel. 17 852-55-55 w. 803.

Fragmenty expose Donalda Tuska z 2007 roku:

“Prorozwojowa polityka gospodarcza, zapewnienie równowagi ekonomicznej i przyjęcie euro, uwolnienie przedsiębiorców od biurokratycznej gehenny, w połączeniu z aktywną polityką społeczną, pozwolą nam w 2012 r. na obniżenie bezrobocia do poziomu nie wyższego niż średnia europejska”

“Przyspieszymy budowę obwodnic i autostrad i w tym naszą ambicją będzie połączenie miast, tych głównych aren mistrzostw Europy 2012 siecią szybkich dróg.”

“Żeby móc więcej wydawać, czy to na infrastrukturę, czy na wzrost wynagrodzeń w sferze publicznej, musimy dać szanse tym, którzy nie oczekują pieniędzy od państwa, oczekują więcej swobody, więcej samodzielności, więcej zaufania do ich przedsiębiorczości. (…) Maksimum wolności, swobody i zaufania wobec tych, którzy pomocy nie potrzebują, którzy samodzielnie są w stanie budować swoje i innych ludzi powodzenie gospodarcze. I maksimum pomocy tym, którzy z różnych powodów nie mogą być samodzielni”

Marcin Fisz, Mariusz Andres

Poniższy list do premiera Donalda Tuska wysłaliśmy zarówno tradycyjną drogą pocztową oraz drogą elektroniczną. Liczymy, że Pan Premier nie pozostawi go bez odzewu.

 

 

do “NASZA AKCJA: Rozliczamy premiera TUSKA z kłamliwych obietnic”

 1. stasiek

  Ponawiam pytanie ? jakie są efekty akcji ? ( nie usuwajcie wpisów ) !!

 2. Zły

  Najważniejszą sprawą przyszłych reform to ordynacja wyborcza. Tylko nowi niezależni ludzie wybrani spośród niezależnych środowisk są w stanie zreformować kraj. Tacy ludzie z tego wyboru mogą być szybko zweryfikowani i w razie potrzeby zmienieni w tybie referendum lokanego. Potrzebna jest więc zmiana ordynacji wyborczej i zaraz za tym zmiana konstytucji. Te dwie niezbędne zmiany mogą otworzyć drogę do naprawy Rzeczpospolitej. Tusk , Kaczyński, Palikot, Miller to ludzie którzy bronią obecnego układu i przede wszystkim ordynacji wyborczej, która z kolei zapewnia im utrzymanie mandatów i bezpieczną przyszłość. Nie wspomnę o korzysciach dla ich środowisk i rodzin. Tak naprawdę to czy będzie PO czy PiS czy SLD + PSL to nie ma wiekszego znaczenia. Z list wyborczych i tak wejdą ci stali „gwiazdorzy”. Rząd znowu będzie kooalicja bezsilności i zachowa wyborcze „Status Quo” a co za tym idzie brak faktycznych reform. Kolesiostwo, brak kompetencji, ignerancja obywatela, korupcja , kłamstwo niegospodarność, brak patriotyzmu i usilne wyrabianie nienawiści do RP to tylko niektóre domeny obecnej władzy i establiszmentu politycznego. Za co obywatel Polski ma dzisiaj kochać Polskę? Podkarpacie schodzi na psy , co na to Nasi politycy? Nasz sejmik wojewódzki? radni miejscy? Toż to kpina i parodia.
  Walizki spakowane, bilety wykupione ( w jedną stonę ) i kierunek normalność. Za 50 lat będziemy Islandią tylko , że bez tozsamości a być może i bez ojczyzny. TUSK dziekujemy Ci bardzo , Zabieraj Kaczyńskiego , Millera Palikota cały PSL i wynoś się z NASZEGO kraju.

 3. WTF???

  Trzeba obalić ten pie***ny rząd i tyle nie ma co płakać!!!
  A przede wszystkim nie wybierać komunistów!!!!! ani żydów!!!!
  i tyle wam powiem:)

 4. tomek

  PRAWDZIWY STAN Państwa pod rządami Tuska na rok 2012. Liczby i jeszcze raz liczby. Prosze kopiowac i wklejać dalej. 470 zł realna średnia renta netto. 880 zł realna średnia emerytura netto. 1.420 – zł realna średnia płaca netto. 1 700 000 â tyle osób nie objętych ubezpieczeniem medycznym. 5 000 000 bezrobotnych bez prawa do zasiłku poza rejestrem. 1 900 000 – bezrobotnych pobierających średni zasiłek 534 zł netto. 320 000 bezdomnych. 2 000 000 emigrantów wyjazdy w latach 2007 – 2012. 370 000 dzieci niedożywionych. 13 500 000 osób żyjących poniżej min. biologicznego, gdzie określając przyjęto kryteria ONZ dzienny (wydatek na utrzymanie 1 osoby nie przekracza 2,5 $ USA). 93% – przedsiębiorstw państwowych sprywatyzoÂŹwaÂŹnych czyli zlikwidowanych. 98% – sektora bankowego w obcych rekach. 4 600 zlikwidowanych placówek oświatowych szkoły, przedszkola, żłobki. 100.000 nowych urzędników w latach 2007-2012. 56 000 – samochodów służbowych dla naczelników, dyrektorów, krawaciarzy itp. 4 do 5 m-cy średni czas oczekiwania na wizytę u spec. Lekarza. Pod koniec 2012 roku przestano w ogóle przyjmowac dzieci do szpitali!!! 67 – lat wiek emerytalny. 2.000.000.000 zł koszt wybudowania najdroższego w Europie stadionu w Warszawie, który nie będzie w stanie po euro2012 zarobić na siebie i całkowity brak szpitali. Najdroższe w Europie autostrady i najdroższe opłaty za przejazd nimi. Najdroższa energia elektryczna w Europie. Najdroższe ceny za gaz w Unii Europejskiej. Najdroższe prowizje bankowe i najwyższy w UE % na pożyczki. Najdroższe w Europie opłaty za internet i połączenia telefoniczne. Najdroższe leki w Unii Europejskiej. Najdroższe opłaty za naukę i przedszkola. Euro2012: nie dwa miliony zagranicznych kibiców, tylko nieco ponad 400 tysięcy; nie 900 milionów zł zysku z ich obecności, tylko 450 milionów; ostatnie miejsce w najsłabszej grupie daje ostatnie miejsce na mistrzostwach; nie długofalowe zyski liczone w miliardy, tylko owszem, liczone w miliardach, ale odsetki od kredytów. Jeśli do tego dodać rozczarowanych restauratorów, zadłużenie miast-gospoÂŹdaÂŹrzy na gwałt podnoszących podatki i opustoszałe stadiony, na których nic się nie będzie działo z uwagi na koszty, to trzeba dojść do wniosku, że Euro 2012 było gorszym kataklizmem niż słynna powódź tysiąclecia z 1997 roku! W końcu kosztowała ona jedyne 4,5 miliarda tyle co nasze puste stadiony. ROK 2013: Nowa akcyza na olej napędowy i gaz LPG zgodnie (sic!) z wymogiem UE, wzrośnie cena żywności i tak już drogiej w stosunku do zarobków większości Polaków i wszelkie usługi związane z gospodarką paliwową. 80% Polaków uważa, ze sprawy w Polsce idą w złym kierunku i będzie coraz gorzej.

 5. grześ

  Ale ładnie prezentuje sie w telewizji, lata samolotami, spotyka się z Panią Merkel, mało zarabia, mniej niż (prezes PKP -około 60.000 zł.) miesięcznie, więc o co chodzi ???

 6. ZB

  Szanowny Panie redaktorze Kuchta. Otrzymał Pan już odpowiedż na w/w list ?
  Jeśli tak, to,czy mógłby Pan ją opublikować? Bardzo proszę.(bo jestem jej ciekaw.t.zn.tej odpowiedzi )
  Pozdrawiam

 7. skorpion

  do łs ślepota i głupota przez ciebie prostaku przemawia

 8. Voyzik

  A na Podkarpaciu nadal wierzycie w cuda, które obiecuje Wam PiS. Jakoś nie przypominam sobie, aby za ich rządów coś się na tej prowincji poprawiło. Mimo, że tam daliśmy największe poparcie tej skrajnej prawicy.
  Bardzo fajna akcja gazety, ale jakoś się to nijak ma do bezstronności i obiektywności dziennikarzy. Ja jeszcze proponuję akcję pt. KŁAMSTWA I POMÓWIENIA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO. Z pewnością byłoby co poopisywać. Szczególnie o zawiści, nienawiści i rozpieprzania wszystkiego przez jego wierną, pisą czeradkę. Może tak napisać, jak traktuje tych swoich pachołków, co śmią w końcu mieć swoje zdanie na jego poczynania.

 9. jan

  do K.B.
  No ja wymienkam – co ty mówisz? na podkarpaciu jak i w polsce prawie w kazdym domu jest samochów, kazdy ma telewizor, lodówke, pralke, telefon kom., nie mówiąc juz o tym ze po naszych drogach jezdza mercedesu ludzie maja domy jak w hoolywood i ty twierdzisz ze na poludniu afryki w kraju pustynnym jest tak samo?! zastanów sie co piszesz, a co do tych ekonomistów i statystyków to chyba miales na mysli tych od pewnego ksiedza z torunia bo oni akurat widza wszystko w ciemniejszych barwach.
  widze ze nigdy nie prowadziles wlasnej firmy i pewnie nigdy nie bedziesz mial okazji bo twoje myslenie przypomina poprzednia epokę gdzie kazdy miał tysiaka czy robil czy nie. Otworz oczy, zycie to nie dziecinada i zeby być glową rodziny i utrzymać rodzine to trzeba mieć jaja a nie narzekać jakie to zycie jest złe. U mnie w firmie pracownicy mają zaciągnięte kredyty hipoteczne, zarabiają tyle ile się zarabia w tej branży w zależności od stanowiska i umiejętności i coś ci powiem: ja teraz moge zwinąć interes i bede mial za co żyć do konca moich dni, ale Ci wszysty co u mnie pracują i mają kredyty na 200-300tys mogą miec problemy, to ja im daje prace ale ich nie zmuszam do tego, nikt u mnie nie jest niewolnikiem, każdy jest dorosły i kazdy odpowiada za swoje czyny, jesli godzisz sie ze swoją biedą i nędza to twoj problem. Ja juz dawno postanowilem ze chce zyc godnie i jak narazie dobrze mi idzie, nie chce mi sie juz z toba prowadzic tej bezpłodnej dyskujsi

  • Voyzik

   szkoda Twoich słów. W tej dziwnej krainie ażdy się nauczył tylko narzekać i czekać, aż dasz im pracę tj. zaprosisz łaskawie aby zechcieli u ciebie pracować. A i tak za jakiś czas ci powiedzą, że ich wykorzystujesz i się na ich garbie dorabiasz.
   Na tej prowincji nikt nie zauważył, jak bardzo w ostatnich latach zmieniły sie drogi i że w niektórych bogatszych regionach, drogi są w dużo gorszym stanie.
   Tutaj ciągle wystarczy powiedzieć, że ktoś szpitale pozamyka i już jest najbardziej wiarygodnym człowiekm pod słońcem, a z drugiej strony połowa płacze i korzystna z prywatnej opieki zdrowotnej.
   Swego czasu po przeprowadzce chciałem wyciągnąć z tej tzw. „biedy podkarpackiej” do „bogactwa warszawskiego” kilka znajomych z zabitej dechami wiochy bez przyszłości. Każdy mi tego „bogactwa warszawskiego” zazdrościł, jakby było co zazdrościć, więc mówię – przyjedź, pomogę poszukać pracy, pomogę wynająć mieszkanie. I co? I nie, bo 22 letnia kobieta nie może opuścić ukochanej mamusi, a 25 letni baran stwierdza, że za daleko. To powiem tylko tyle – niech czekają na cuda obiecywane przez jedną, słuszną partię, która zrobi z tej okolicy krainę mlekiem i miodem płynącą, gdzie każdy otrzyma pracę w której nic nie trzeba robić i dużo zarobić. A no i oczywiście tuż za płotem, bo przecież dojeżdżanie do pracy się nie opłaca.

 10. jan

  do K.B.
  PO Pierwsze: dlaczego piszesz o umowach śmiecioch w mojej firmie?! przecież nie wiesz o jaką firmę chodzi, tym bardziej nie możesz wiedzieć jakie mam umowy zawarte z pracownikami, nie możesz też wiedzie czy ludzie u mnie „harują” czy tez nie – wnisek: twoje pierwsze zdanie jest co najmniej nie FAIR PLAY.
  PO drugie: każdy obywatel ma prawo do glosowania – a nie obowiązek, Gdyby to był obowiązek to ja musiałbym mieć jakies konsekwencje za brak glosowania, np. kara grzywny, ograniczenia wolnosci itd. – a tak nie jest. Tzn. ze jesli cos nie jest obowiązkiem to nie trzeba tego robic (chociaż można jesli sie ma na to ochote) wnioseK: twoj argument mija się z prawdą!
  PO trzecie: nie jest prawda ze POdkarpacie zyje na poziomie Bostwany – nie można wszystkich mieszkanców wrzucać do jednego worka, to prawda ze są i biedni ale jest tez masa bogaczy. Ja np. mieszkam na Słocinie w RZESZ i uwierz mi ze wszyscy moi sąsiedzi opływaja w luksusy, a są to lekarze ,prawnicy, przedsiębiorcy – ja na ich tle wygladam przeciętnie. Zmierzam do tego że w naszym regionie również można się czegoś dorobić ciężką pracą – popatrz na te auta, na te „chałpy” na przedmieściu – w Bostwanie takich nie mają!WNIOSEK: twoja wypowiedz jest nieobiektywana
  PODSUMOWANIE: nie każdy ma to szczęscie urodzić sie w bogatej rodzinie, ktora „ustawi” go na całe życie, ale każdy (zdrowy na ciele i umysle) dzięki ciężkiej pracy ma szanse awansować w hierarchi spolecznej do poziomu godnego życia. Ludzie nie czekajcie aż wam manna z nieba spadnie, nie liczcie na druga irlandie tuska tudzież drugi egipt kaczynskiegi – znajdzie sobie pomysl na swoje zycie a nie bedziecie miec czasu na narzekanie. K.B. czekam na twoja odpowiedz, tylko prosze niech to bedzą argumenty a nie populistyczna wypowiedz frustrata, pozdrawiam

 11. jan

  ludzie opanujcie sie, co wy piszecie? wasz problem jest taki ze oczekujecie czegos od polityków, a pozniej jak tego nie mozecie dostac to jestescie zawiedzeni. BŁAD! JA od 15 lat nie bylem glosowac, zyje swoim zyciem, prowadze firme, zatrudniam 30 osob i stac mnie na liksusy bo zamiast narzekac i czekaz az ktos (np tusk) mi cos da to sam wzialem sie do roboty i tylko na tym sie skupiam, chociaz nie jest latwo prowadzic firme w takich czasach to daje rade, ludzie nie zdaja sobie sprawy jakie maja mozliwosci zyjac w srodku europy w 21 wieku,

 12. Ernest

  Oszczędności wprowadzają, a sam Donald Mc w ciągu roku latając samolotem do domu prywatnie, płaci z kieszeni podatników, oczywiście, że nie ze swojej. Dość sporo tego wychodzi bo 18 mln zł rocznie, za same przeloty, w 5 lat wydaje 90 mln zł to tyle samo co głośna sprawa z funduszem księży zakonników. Takich „janków” jest 365 osłów, do tego x 5 prawych rąk oraz rodzina. Poseł to święta krowa, nie można go ruszyć. Czas z tym skończyć. Nic nie zmieniło się jest jak za czasów PRL-u chociaż wtedy wybudowali drogi teraz za takich rządów toprzez pola, łąki i pastwiska jeździlibyśmy. Socjalizm przynajmniej zostawił po sobie infrastrukturę w kraju. Ten rudy z całą śmietanką tylko nienawiść, kłamstwa i wielki dług publiczny.

 13. realista

  Donald robi, ale tylko złe wrażenie. To zdrajca Polaków. Liczę na to że kiedyś go za to wreszcie rozliczą i przy okazji tych wszystkich ( naiwnych i nie) pachołków co na niego głosowali i dzięki temu tyłek chronią przed wymiarem sprawiedliwości. Uczciwych tam nie znajdziesz.

 14. realista

  A co takiego dobrego TUSK zrobił? Mam na myśli wszystko pozostałe oprócz jego kolesiów , rodziny , znajomych. Orliki ? Ten oszust nie liczy się z Polakami wogóle,( oprócz bogatych , wyzyskiwaczy i złodziei). .. Wpędził Polskę w niedostatek i biedę. Wysprzedawał co tylko się dało . Wszystko po to by się Unii i Rosji przypodobać. W przyszłości historia rozliczy go. Stanie obok innych zdrajców Polski. To przez PO PiS nie mógł rządzić i funkcjonować jak należy. Bruździli Ci , co mieli cokolwiek na sumieniu i bali sie o własne tyłki. To był i jest elektorat PO.

 15. Pako

  A tak wiele obiecywał ,Judasz też miał synów, już nigdy nie zagłosuję na PO .pozdr.

 16. grabek

  Tusk to kłamca. Obiecał zlikwidować podział kraju na Polskę a i b. I co i nic. Nadal taki podział jest. Na podkarpaciu zarabiamy najmniej niż w innych regionach kraju. platforma to szuje i kłamcy na czele z Tuskiem i Rynasiewiczem – jego też trzeba rozliczyć (przykładowo brat Rynasiewicza pracuje jako kierowca w Rzeszowskiej platformie i co dziennie dojeżdża autem słuzbowym do domu za pieniadze podatników, a z rzeszowa do domu ma 50 km – tu należy zacząć oszczędności). Złodzieje!!!!!!!!!!!

 17. jan

  jest ogromne zakłamanie rozliczać tych urzędasów obciąćim pobory i genalia może się upamiętają niektórym brakuje na kromkę chleba

 18. zgrzyt

  Józiu, to co piszesz to wszystko prawda. Tylko napisz konkretnie o tych osiągnięciach PiS. Proszę. Jeszcze troszeczkę i bedę jak Ty.

  • Ech...

   Do Zgrzyt: choć jedno osiągnięcie PIS? Proszę bardzo: likwidacja podatku od darowizny w linii prostej lub becikowe lub odliczenie ok 1100 zł rocznie na każde dziecko…
   Poczytaj trochę innych gazet a nie tylko GW…

 19. ROMAN

  Johny- dzięki za opinię – próbuję trochę żyć w tym kraju – przez te wszystkie lata widziałem to i owo – ale jednoznacznie stwierdzam że- 1/ inteligencję i jądro narodowe wyrżnął hitler i stalin 2/ ci co zostali poszli wek od głównego biurka 3/ nowa świta sterowana ze wschodu robiła co chciała- a przeważnie prała mózgi niewolnikom 4/ zryw był tylko farbowane lisy dopadły koryta – znowu zabełtały w mózgach niewolnikom – lisy ze wschodu kumając się z lisami z zachodu doprowadziły do tego co mamy. 5/ reszta znowu nabrała się na obiecanki cacanki – okrągły stół to zabełtał i zamieszał- 6/ staliśmy się konsumentami ich produkcji – tańczymy jak oni grają – a ci co na trubunie tylko się fotografują – klepią i całują i dalej pletą bzdety.7/ pozostaje się obudzić z letargu – jak narkoza przestanie działać.

 20. JERZY

  Przecież ten PAN w polityce jest chyba już ponad 20 lat. Przez te lata nie zrobił niczego dobrego dla POLSKI. TE SAME HASŁA, WYŚWIECHTANE SLOGANY, ZMIANA NAZW PARTII POLITYCZNYCH, FAŁSZYWA KOSMETYKA WŁASNEGO WIZERUNKU. ZASTANAWIA MNIE TYLKO JEDNO. DLATEGO NARÓD, A DOKŁADNIEJ WYBORCY W DALSZYM CIĄGU WIERZĄ W TE BZDURY, W TE PROFESJONALNE KŁAMSTWA.? TEN CZŁOWIEK DO KOŃCA ŻYCIA POWINIEN ŻYĆ ZA 500-600 ZŁOTYCH MIESIĘCZNIE.. WTEDY OTWORZYŁYBY MU SIĘ OCZY NA LUDZKA BIEDĘ I KRZYWDĘ. ŻYJE WŚRÓD LUDZI NIE MAJĄC POJĘCIA O RZECZYWISTOŚCI. A TE JEGO ZATROSKANE MINY, GRYMASY PRZED MASS MEDIAMI TO ŻENADA.

 21. cyrankiewicz

  T- otalny
  U-padek
  S-ystemu
  K-apitalistycznego

  • luniek

   Może nie totalny ale gołym okiem widać że liberałowie pogubili się w swoich ideach, po prostu ten system nie działa. Bez pewnego interwencjonizmy państwowego nie ma dobrobytu. Tzn , przepraszam jest ale tylko dla 1 % najbogatszych , którzy nie wiedzą co zrobić z pieniędzmi. Witamy wyzysk kapitalistyczny szerokimi ramionami !!!

 22. zgrzyt

  Józiu – to wymień mi te osiągnięcia PiS-u w latach światowej prosperity gospodarczej, bo ja za chole… nie mogę sobie przypomnieć. Kojarzę coś o wojnach samolotowych, agencie Tomku , gwozdziach w kieszeni, białych miasteczkach. Najbardziej podobały mi się mundurki szkolne Giertycha.

 23. czytelniczka

  Nie narzekajcie co chcieliście to macie.Co wybraliście to wasze.Jest faj będzie git.Za parę lat znowu będą obietnice,a wy jak baranki polecicie do urny po mleko,miód i gówno.Cierp ciało coś chcieć miało.Oni na tym stolku jadą.

  • Stefan

   Masz rację. Tylko akcja typu : na najbliższych wyborach frekwencja jest 3% da do myślenia tym złodziejom i ośmieszy tych matołów na całym świecie. Jak czegoś nie zrobimy, nie będziemy protestować będą nadal piepszyć nam duperele o demokracji i golić nas do żywej skóry, a na starość zdychaj, bo tylko w ten sposób przysłużysz się bandytom z ZUS

 24. mormon

  OBIETNICE TUSKA – CZYLI PRZEDWYBORCZE KŁAMSTWA nie dziwią, bo tak robią politycy na całym świecie (bo to banda złoczyńców i oszustów), problemem jest naiwność ludzi, którzy wierzą politykom; ten kto uwierzył politykowi (np. kłamcy Tuskowi) sam się ośmieszył, niech ma pretencje do siebie; nie ma co Tuska rozliczać z kłamstw, tylko niech „Super Nowości” wyprowadzają ludzi z łatwowierności i naiwności.

 25. zgrzyt

  PiS w okresie światowej prosperity wywrócił swój rząd – poprzewracali własne stoliki. Obietnice premiera Tuska, czyli reformy były najpierw vetowane, a pózniej kontrowane i wyśmiewane. Gdy mają swojego prezydenta też zachowują się jak słoń w składzie porcelany. Obstawianie stanowisk przez ludzi bez pojęcia, rozrost biurokracji, katastrofy, to niestety minus tego rządu. Na plus to autostrady, orliki, schetynówki. Zbadano, że w bogatym USA obietnice wypełniane sa w 18%.

  • Józef

   „zgrzyt” aby coś napisać , trzeba przynajmniej posiadać zdolność czytania lub dobry słuch. Twoje „PLUSY”to niestety nieudacznictwo , przekręty, afery na każdym kroku !. Aby to ocenić trzeba troszkę mieć więcej wiedzy niż podaje GW i Teleekspres!. Bogate USA tym się różnią ( od twoich ocen Tuska) , że umieją ocenić każdą obietnicę swojego prezydenta i w drugiej kadencji nie miałby czego szukać po takiej ściemie i tylu aferach jak Donaldino – słońce PERU?.
   I ostatnia sprawa ( dla Ciebie Postawiona na 1-szym miejscu – do dziś nie masz pojęcia o przyczynach przyspieszonych wyborów w 2007 r, tym bardziej że żyjesz w iluzji obecnej koalicji zapominając o podstawowym fakcie : dziś już nie ma tegoż” składu porcelany” – wszystko wyprzedane za bezcen ludzkiej naiwności!.

 26. teresa

  Brawo P.Redaktorze ! tylko kupujmy „Supernowości”
  Przypomnijmy – „Nowiny ” w 2007 r. kiedy Tusk dochodził do władzy poparły PO – chyba nawet finansowo ? / znalazłam w internecie taką informacje z wyszczególnieniem osób prawnych i fizycznych/
  I co teraz na to redakcja Nowin,,?

 27. ben

  tusk wypierda….

 28. teo

  Tusk to pospolity oszust i kłamca !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 29. Mariusz

  T – teraz
  U – usłyszycie
  S – same
  K – kłamstwa

 30. mado

  tusk donald – synonim słowa kłamca

 31. JOHNY

  DO ROMANA! CZYTAM TWOJE WPISY I MUSZE STWIERDZIC ZE TRAFIASZ CHLOPIE! PISZESZ DOSADNIE I DOSYC CIEKAWIE. ZYCZE POZYTYWNEJ WENY! – JOHNY

 32. rzeszowiak2

  Tusk w ekspose obiecał czteroletnią waloryzację kwotową dla najniżej uposażonych emerytow i rencistów.

  Komorowski /niby to w trosce o „konstytucyjność”/ aby ubekom, esbekom i róznej maści uprzywilejowanym świetym krowom nie brakło nawet ptasiego mleczka
  zaskarżył taka waloryzacje do Trybunału Konstytucynego.

  Prawdopodobnie zgnoja tych najbiednieszych, aby ci najlepiej uposazeni żyli jeszcze bardziej „godnie”
  A biedny niech zdycha z głodu – on godnie zyc nie musi.

  • emer

   Wystarczy podniesc minimalną emeryturę do 1500 netto,zwiększeć kwotę wolną od podatku,a nie okradać milionow emerytów,nie byłem działaczem ani esbekiem-okradli mnie na 100zł.

 33. rzeszowiak

  „Pomimo ogromnego wzrostu zadłużenia kraju o 300 mld złotych, pieniędzy w budżecie brakuje dziś na prawie wszystko. Co się z nimi stało? Gdzie podziały się te pieniądze? – Jak to gdzie sie podziały ? tusk w prezencie dał biednej grecji, którzy to wszystko przepiją i przeżrą i dalej wołają o kase. Rząd grecji podczas pożyczki żyje sobie w dostatku do kolejnej pozyczki a polska bogata jak mało jaki kraj dokłada kosztem biedy mieszkańców kraju. Tylko polska potrafi być takim kretyńskim krajem, albo Tusk chce sie poslizać parlamentowi, bo co go obchodzi przecietny bezrobotny jak mu wiatr nie wieje w oczy i ma kasy pod dostatkiem.

 34. aga

  TUSK powinien byc natychmiast wypedzony z kraju, albo przynajmniej wykastrowany, aby nie płodził tuskomatołków

  • najedzony, napojony

   głupoty gadacie, a mnie dobrze jest ! mam rzekę pod domem- napić się mam co, do alberta chodzę na obiadki ! opieka społeczna opłaca węgiel, unia daje dary ! i ŻYĆ NIE UMIERAĆ ! mam drugą Irlandię jak obiecywał pan premier ! :)

   • JOHNY

    WSZYSTKO DOBRZE TYLKO PRZERAZA MNIE TA” RZEKA POD DOMEM”. RADZE ABYS UWAZAL,BO ALBO CIE ZMYJE,ALBO WILKA ZLAPIESZ

 35. ROMAN

  fałsz -obłuda- cygaństwo- banialuki -bzdety- władza myśli że ma do czynienia z idiotami – błedne decyzje – p.Mucha jak ładna to na wybieg – jak ma o sporcie co nieco mówić to najpierw to najpierw gra w kiczki i palanta-leki mają być drogie bo starzy i słabi mają zdechnąć a kasa po ich pracy nie wypłacona w Zusie zostaje a oni sru na nią to proste jak prawo cepa -zaraz dojdzie podwyżka mediów – podatek katastralny – pobutka – gore !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pieniędzy brakuje nie – przeszły napewno z konta na konto – albo poszły na premie za złą robotę – na nielatające samoloty – na niezwodowane okręty wojenne- na niesprawne linie kolejowe na rozpadające się drogi – tu jest kasa.

 36. wala

  Politycy to kłamcy, przecież nikt im juz nie wierzy, poza naiwnymi oraz aparatem partyjnym – bo oni dzięki tym kłamstwom mają dobrze
  Tusk, to pierwszy kłamca Rzecz[pospolitej

 37. JEGOMOSC KRYTYKANT

  CALA TA PLATFORMA TO TAKIE SPRYCIULKI. ABY DO WIOSNY I JAKOS TO BEDZIE . ZERO ODPOWIEDZIALNOSCI ZA KRAJ, TUSZOWANIE AFER, BRAKOROBSTWO I DUZE PREMIE!!!

 38. miron

  Tusk, to kłamca, zwkła kanalia

  • GŁODNY POLAK

   PANIE TUSK CO PAN NA TO ? gdzie mamy pracować ?

   „W Holandii partia wspierająca rząd zbiera donosy na Polaków za cichym przyzwoleniem władz – pisze „Gazeta Wyborcza”.
   W lutym w Holandii powstał portal zbierający anonimowe donosy na imigrantów z naszej części Europy. Jak pisze Jacek Pawlicki, „uznawani do niedawna za wzór tolerancji i politycznej poprawności Holendrzy zaczęli wpisywać w internecie, że jakiś Polak albo Rumun zabrał im pracę w szklarni, zakłócił ciszę po kilku piwach albo źle zaparkował”.
   Za portalem stoi Partia Wolności Geerta Wildersa.
   Od portalu nie odciął się holenderski rząd. Premier Mark Rutte argumentuje, że portal jest inicjatywą partyjną.
   W Holandii toczy się dyskusja na temat rzekomego zalewu taniej siły roboczej z Polski. „Gazeta Wyborcza” pisze, że antyimigrancka kampania rozkręciła się na dobre w 2010 roku. Prym wiedzie w niej Partia Wolności.
   W zeszłym roku jeden z holenderskich polityków nazwał polskich imigrantów „bandą analfabetów”. Jak pisze „GW”, kilka dni temu znany adwokat radził, aby kupić sobie pistolet do obrony przed „mobilnymi gangami z Europy Wschodniej”.
   Spirala wzajemnej niechęci Holendrów i Polaków się nakręca. Ci pierwsi czują się zagrożeni, ci drudzy – piętnowani. „W opinii części Holendrów Polacy źle parkują, imprezują, nie mówią po niderlandzku i zabierają pracę miejscowym” – opisuje Jacek Pawlicki.
   Dochodzi do incydentów. W Noordwijk spłonęły dwa samochody z polskimi numerami. Polonijny portal został zaatakowany przez hakerów.”
   Więcej w „Gazecie Wyborczej”.

 39. teresa

  Polityków trzeba rozliczac z obietnic……..?
  Jest stare polskie powiedzenie ” czego jesteś biedny – bo glupi ”
  Polityków trzeba wybierac mądrych i nie dać sie manipulować mediom…
  To media są winne manipulacji społeczeństwa – niechaj dziennikarze uderza się teraz w piersi , że są do dyspozycji niektórym politykom – zamiast być osobami niezaleznymi i trzymac sie standardów jakie panuja w świecie.
  Dziennikarze róbcie dobra robotę !!!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.