Natasza Urbańska jako Pola Negri w musicalu 3D

Janusz Józefowicz wprowadza rewolucję. W grudniu Studio Buffo zaprasza na musical w 3D. W głównej roli wystąpi Natasza Urbańska.

Pierwszy musical w 3D to widowisko, które opiera się na połączeniu baletu, teatru i musicalu z formą filmową. Stworzone jest na podstawie biografii jednej z największych gwiazd światowego kina – Poli Negri.

– Trudno nie opowiedzieć takiej historii. Pola Negri ze zwykłej dziewczyny stała się wielką gwiazdą Hollywood. Weszła na szczyt aktorskiego Olimpu. Posługując się językiem stereoskopii, która jest dziś rewolucją w kinie, dobrze jest rozmawiać o rewolucji sprzed 100 lat, kiedy w kinie pojawił się dźwięk – powiedział Janusz Józefowicz.

– Technologia 3D w kinie nie jest już nowością, a na scenie robimy coś takiego po raz pierwszy. Uważam, że łączenie żywego planu z tą technologią jest wspaniałym rozwiązaniem. To jest rewolucja w teatrze, przynajmniej w takim, który korzysta z pewnego rodzaju widowiskowości – dodał Józefowicz.

Musical w 3D polega na trójwymiarowej scenografii. Na scenie zawieszony jest wielki ekran kinowy, na którym wyświetlana jest scenografia w 3D. Przed nim grają aktorzy, którzy wkomponowują się w całość sytuacji. Na scenie pojawiają się też prawdziwe samochody oraz samolot…

Musical będzie opowiadał o różnych etapach z życia Poli Negri. W tej roli Natasza Urbańska. – Pola Negri była jedyną Polką, która zdobyła Hollywood. Miała u stóp największych artystów tamtych czasów jak Charlie Chaplin, Rudolph Valentino. Od innych aktorek odróżniała ją tajemnica. Pola była femme fatale – powiedziała Natasza Urbańska.

– Dużo czytałam o Poli i widzę między nami podobieństwa. Obie zaczynałyśmy, jako tancerki, później znalazłyśmy na swojej srodze mistrzów, którzy nas prowadzą i tworzą. W przypadku Poli był to Ernst Lubicz, a w moim przypadku jest to Janusz Józefowicz i jestem bardzo wdzięczna losowi, że spotkał nas wiele lat temu. Jedno, co Poli nie wyszło, to życie prywatne. Chciała żyć, tak jak w filmach i nie miała do kogo wracać. A ja bardzo dbam o to, żeby mieć do kogo wracać – powiedziała Urbańska.

Musical o Poli Negri już 3 grudnia w Bydgoszczy.

PAP, bez

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Barbara
Barbara
9 lat temu

Wszystko co tworzy p.J ózefowicz jest doskonałe, a Natasza Urnańska to piekna i utalentowana osoba. Marzę, aby obejrzeć ten spektakl. Wiele razy byłam w Studio Buffo,min. na „Romeo i Julii” na Torwarze, lecz wyprawa do Warszawy i zakup bitetów dla emerytów ze sfery budżetowej mieszkajacej 160 km od Warszawy to bardzo poważny wydatek. Może uda nam się zrealizować to marzenie , lecz nie znalazłam żadnej informacji gdzie będzie to grane i jaka cena biletów . Moje umiejętności szperania po internecie sa ograniczone- zrozumiałam, że w Studio Buffo. Kocham ten teatr i swoją miłością zaraziłam wiele osób ze swojego srodowiska ,… Czytaj więcej »