Nauczyciele bez ulg w autobusach

Stanisław Kłak, prezes Zarządu Okręgu Podkarpackiego ZNP: - Szukać oszczędności w kieszeniach innych jest łatwo. Może senatorowie zaczną od siebie. Sami przecież mają prawo do bezpłatnych przejazdów autobusami i pociągami. Jak zabierać ulgi to wszystkim, nie tylko nauczycielom, ale i posłom i senatorom. Fot. Wit Hadło

KRAJ, PODKARPACIE. ZNP: zanim senatorowie zabiorą zniżki pedagogom sami powinni zrezygnować z darmowych przejazdów.

Nauczyciele nie będą mieli już 37-procentowej ulgi na przejazdy komunikacją publiczną. Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok,  w którym wskazał, że takie zniżki są sprzeczne z prawem do równego traktowania oraz zasadą sprawiedliwości społecznej.

W sprawie ulg dla nauczycieli zajmuje się specjalna komisja senacka. Pedagodzy są jedyną grupą zawodową, która korzysta z przywileju tańszej jazdy autobusem czy pociągiem. Senatorowie pracują nad zmianami przepisów dotyczących likwidacji zniżki dla nauczycieli. Resort finansów jest za tą propozycją, bo szuka oszczędności budżetowych, gdzie tylko się da.

Zdaniem Związku Nauczycielstwa Polskiego, ta propozycja uderzy  w najniżej uposażonych pracowników sfery budżetowej,  a małe gminy mogą mieć problem z kadrą, bo nauczyciele będą w mniejszym stopniu zainteresowani pracą w wiejskich szkołach.

Mariusz Andres

do “Nauczyciele bez ulg w autobusach”

 1. jarek

  znam nauczycieli którzy pracują 4-5 godzin dzienie w świetlicy nie nie robią konspektów idą np w południe do pracy wracają o 16 i jeszcze jedzą w szkolnej stołowce (SP rzeszów) obiady gratis i wyjazdy co rok za granice i kolczyki w w pępku noszone dumnie na poakaz w godzinach pracy ,wycieczki za granicę z funduszu socjalnego itp karta nauczyciela to paranoja która powoduje że ludzie z iQ na poziomie pracy w magazynie wykonują pracę z dziecmi ale to się nie zmieni bo radni,posłowie,senatorowie to 70 % to nauczyciele

 2. ROMAN

  a kiedy ONO – nie będzie miało w ogóle zniżek- kto chce jechać płaci i po sprawie jakieś dotacje- deputaty- zniżki – przywileje – a kasiorki mało ? no to ONO do roboty.

 3. elektryk

  I co to teraz bedzie !
  Ta ludzie tak ni mozno !
  Uny nie podolajo finansowo !

 4. zgrzyt

  Basieńka – za moich czasów matura z matematyki, bez korepetycji – to była norma. Dziś normą są korepetycje, udzielane przez nauczycieli swoim uczniom. I znowu kasiora bez podatku. A fuj…

  • Kunegunda

   A może by tak sprawdzić dokładniej i nie pisać następnym razem bzdur? Odkąd nauczyciele mają zniżki na autobusy , co za jełop wypisuje te androny? A może lepiej rozliczyć premiera za podróże na trasie Sopot – Warszawa , a może posłów , senatorów, ministrów też pozbawić darmowych przelotów i przejazdów. Jeśli wszyscy jesteśmy równi , to dlaczego rodziny pracowników MPK korzystają z darmowych przejazdów komunikacją miejską , a pracownicy zakładów energetycznych z dużo tańszych opłat za zużyty prąd itd.itp. Czy wyrok trybunału dotyczy tylko „wycinka sprawy”? Najwyższy czas by oszczędności rząd , Sejm , ZUS , NFZ … poszukał u siebie a nie u najbiedniejszych? Dokąd będą nam mydlić oczy? Poza tym najwyższy czas rozróżnić wysokość pensji w Warszawie i w Rzeszowie. Faktem jest , że wielu nauczycieli mamy z przypadku , a nie z powołania. Jednak wielu poświęca się dla naszych dzieci w sposób nieograniczony wręcz i zaręczam że 40 godzinny tydzień pracy realizowany jest przez nich z nawiązką.

   • Alora

    Kunegundo, a może by tak sprawdzić dokładniej i nie pisać bzdur? Rodziny pracowników MPK (tylko w Rzeszowie) nie mają darmowych przejazdów komunikacją miejską!!!
    Mają takie uprawnienia rodziny np. w Warszawie, Krakowie itp. ale w Rzeszowie, gdzie kierowcy MPK zarabiają najmniej, radni zabrali.
    Teraz płacę za bilet miesięczny 78 zł.

  • Karol

   Zdecydowanie masz rację! Nauczycielska patologia a jeszcze ma zniżki. Zabrać im to a połowę zwolnić!

 5. basieńka

  Pracuję w tym zawodzie 30 lat!!! nie korzystałam z urlopu na podratowanie zdrowia a ni z ulg komunikacyjnych. To jakiś absurd… gro moich kolezanek i kolegów tak samo jak ja pracuje.Mój tydzień pracy przekracza 40 godz. dla potrzeb uczniów i szkoły. Gorzej jest z uczniami którym wcale nie chce się siedziec więcej w szkole jak na lekcjach. Przypomnij sobie gamoniu ajk zwiewałeś ze szkoły :)

  • bogacz hehe

   porażką są ci nauczyciele, którzy na zebraniu z rodzicami twierdzą, że „bez korepetycji się nie obędzie” – taki nauczyciel powinien natychmiast złożyć wypowiedzenie ! więc później się nie dziwmy, że młodzież słabiutko zdaje ! skoro nauczyciel nie potrafi go nauczyć ! ZABRAĆ IM WAKACJE, FERIE, ROCZNE URLOPY NA DŁUGIE WCZASY ZA KTÓRE DOSTAJĄ KASĘ Z BUDŻETU MIAST (a mozna za te pieniądze wybudować np plac zabaw) co takiego jest tym nauczycielom, że pomimo wakacji i tylu dni wolnych muszą rok się „leniwić” ? ja to bym ich nawet w soboty zagonił do roboty ! a jak nie pasuje to na kasę do super marketu ! tam sie nie trzeba przykładać ! dawniej w szkołach było mnóstwo dodatkowych zajęć, ale niestety…te czasy bezpowrotnie minęły !! teraz nauczyciele chcą BRAĆ ! mam znajomych nauczycieli to powodzi im się SUPER ! dwa razy do roku zagraniczne wczasy, domy, samochody —ale oni się uczyli na nauczycieli heh, a inni w „szkołę kamieniami rzucali” i muszą pracować po 12 godz dziennie…nie spędzają połowy roku kalendarzowego na wolnym heh, nauczycielem trzeba być z pasji …a ja takiego aktualnie nie znam…

 6. zgrzyt

  A co to – może brakuje ludzi do zawodu nauczyciela?

  • polska bieda

   a jakim cudem nauczyciele mają mieć zniżki ! czy to jakiś lepszy GATUNEK ludzki ? nie zgadzam się na żadne zniżki dla tych ludzi ! pracują 18 godz w tygodniu, wakacje , święta, ferie,…prezenty na zakończenie roku ! mało im ? jak im coś nie pasuje to niech idą w „siną dal” , czytamy że dzieci, młodzież kiepsko zdają egzaminy, itp – a kto ich UCZY ? czemu nie ma co roku egzaminów państwowych w Warszawie – takich jak dla prawników…dla nauczycieli ? czy w ogóle mają wiedzę żeby uczyć ? zarabiają kupę kasy, płatne urlopy na podratowanie zdrowia…to jakaś „kpina”. A dać im 40 godz w tygodniu, zabrać wakacje i ferie (niech przymusowo pracują z młodzieżą) będzie mniej rozbojów !

   • lucek

    święta racja

   • Aga

    Słabą zdają egzaminy ci, którym nie chce się uczyć, a mają rodziców takich jak Ty, którzy uważają,że za wszystko winić nauczyciela.Tylko nawet najlepszy nauczyciel nie nauczy lenia. A skoro zazdrościsz nauczycielom to trzeba było się uczyć i zostać nauczycielem. A ciekawe kto nauczył Cię czytać i pisać, bo raczej nie sam.

   • Adam

    Jasne a Jaśnie Państwo rodzice to od czego są? Co praca nauczyciela ma do liczby rozbojów?

 7. niania

  ZNP stara się jak może – popiera aborcję i eutanazję, jest za wyrzuceniem religii ze szkoły, promuje homoseksualizm, a rząd ich i tak nie lubi, i słusznie; jak była komuna – nauczyciele z ZNP służyli komunie, a jak będzie Palikot, to będą popierać Palikota, naiwni uwierzyli Tuskowi i głosowali na niego – o taka jest prawda o nauczycielach ze ZNP

 8. obelix

  Idiotyczne tłumaczenia tego próżniaczego związku. Przecież ludzie by się zagryźli aby dostać etat w szkole gdziekolwiek, bo żeby zostać nauczycielem trzeba mieć znajomości i wielu może sobie tylko o tej pracy pomarzyć i chętnie dojechałoby na swój koszt nawet i 50 km od swojego miejsca zamieszkania.
  Masa bezrobotnych ludzi z wykształceniem pedagogicznym różnych specjalności czeka w kolejce wałkoniu !!!

 9. czytelniczka

  Teraz niech przyjdzie kolej na o…ów i senatorów,oni to co?nadludzie?Jestem za tym,żeby w Polsce rządził Łukaszenko byłby wtedy porządek.Oszczędności niech zaczną od siebie i dadzą dobry przykład.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.