Nauczyciele szkół średnich zawiesili strajk

Strajk zawieszony został bezterminowo, ale starosta sanocki jest spokojny o egzaminy maturalne. Fot. Martyna Sokołowska

SANOK. Nauczyciele wszystkich szkół średnich w Sanoku i placówek oświatowych podległych Starostwu Powiatowemu w Sanoku bezterminowo zawiesili strajk. Od środy, 17 kwietnia, wszystkie lekcje i zajęcia będą się odbywać zgodnie z planem.

– Faktycznie, od dzisiaj we wszystkich podległych placówkach oświatowych strajk został zawieszony – potwierdza Stanisław Chęć, starosta sanocki. – Jestem po rozmowach z dyrektorami szkół, dzisiaj w większości z nich odbędą się rady klasyfikacyjne. Do uczniów poszła już informacja, ze od dzisiaj zajęcia odbywają się zgodnie z planem – dodaje starosta.

Klasyfikacja i wystawianie ocen odbędzie się dzisiaj we wszystkich szkołach średnich z wyjątkiem Zespołu Szkół nr 2, który radę klasyfikacyjną zaplanował na 23 kwietnia. Starosta zapewnia, że w sanockich szkołach matury odbędą się bez przeszkód. – Po ostatnich egzaminach, które mimo strajku nauczycieli udało się przeprowadzić bez przeszkód, jestem spokojny o matury, ponieważ dysponujemy odpowiednią kadrą, która w razie potrzeby zabezpieczy komisje – zapewnia Stanisław Chęć.

Egzaminy maturalne odbędą się w terminie od 6 do 25 maja.

Ogólnopolski strajk nauczycieli i pracowników oświaty, który trwa od 8 kwietnia, przez nauczycieli sanockich szkół średnich został zawieszony bezterminowo. – Nasze działania nigdy nie były wymierzone przeciwko uczniom, rodzicom ani też nie miały wydźwięku politycznego. Ich celem było przede wszystkim uświadomienie społeczeństwu bardzo trudnej sytuacji w polskiej oświacie. Jednak, mając na uwadze dobro naszych uczniów, postanowiliśmy zawiesić strajk, aby przeprowadzić klasyfikację i umożliwić im ukończenie szkoły oraz otworzyć drogę do dalszej edukacji – informują nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku.

– Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do społecznego dyskursu i wyrazili swoją troskę o stan polskiej oświaty. Wierzymy, że będzie to początek pozytywnych zmian oczekiwanych przez wiele środowisk. Nasze postulaty pozostają aktualne, solidaryzujemy się z tymi, którzy kontynuują akcję strajkową i wyrażamy gotowość do jej ponownego podjęcia – dodają pedagodzy.

Ogólnopolski strajk nauczycieli trwa od 8 kwietnia. Mimo tego, egzaminy gimnazjalne i ósmoklasistów w Sanoku udało się przeprowadzić bez przeszkód.

Martyna Sokołowska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o