Naukowcy chcą poszerzenia Rzeszowa

– Zbieramy podpisy od pracowników naukowych i są oni bardzo zainteresowani poszerzeniem Rzeszowa – mówią zgodnie dr Hubert Sommer (od lewej) i Tomasz Pajęcki. – Naszym zdaniem, wejście sołectw w granice Rzeszowa będzie awansem dla mieszkańców wsi. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Zdaniem pomysłodawców akcji, powiększenie miasta to najlepszy sposób na rozwój.

Na trzech rzeszowskich uczelniach wśród pracowników naukowych zbierane są podpisy pod listem do premiera Donalda Tuska w sprawie poszerzenia Rzeszowa m.in. o gminę Trzebownisko.

Podczas wtorkowej konferencji Tomasz Pajęcki, współorganizator akcji, i dr Hubert Sommer z Uniwersytetu Rzeszowskiego, poinformowali, że to oddolna odpolityczniona inicjatywa. Z analizy, jaką przedstawili naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, a na której oparli się nasi naukowcy wynika, że Port Lotniczy w Jasionce, który teraz jest w granicach gminy Trzebownisko, po wchłonięciu go w granice Rzeszowa dobrze wpłynąłby na rozwój miasta i regionu.

– W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania, Politechnice Rzeszowskiej i Uniwersytecie Rzeszowskim zbieramy podpisy od pracowników naukowych pod pismem do premiera w sprawie poszerzenia granic Rzeszowa – poinformował Tomasz Pajęcki. – Planujemy ich zebrać co najmniej 150. Akcję prowadzimy do końca maja. Myślimy perspektywicznie o rozwoju miasta i Rzeszów powinien być większy.

Na razie zebrano 27 podpisów. Zdaniem organizatorów akcji, rząd powinien wziąć pod uwagę opinię naukowców, w tym też urbanistów z uczelni, którzy też są za poszerzeniem. – To nasza oddolna inicjatywa, która powstała w naszych głowach i nie jest wspierana przez żadne siły polityczne.

and

16
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
PiotrANDRZEJDziadekDorotaMarkiz de Sade Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr
Gość
Piotr

W jakim celu poszerzać Rzeszów. Przecież władze i inwestorzy robią wszystko aby wyglądał jak zapyziała dziura. Dajmy na to Uniwersytet. W normalnym mieście planowanym i rozbudowywanym z tzw. „głową” zabudowania Uniwersytetu są obiektem reprezentacyjnym posadowionym w miejscu gdzie ładnie się prezentują, gdzie jest dogodny dojazd komunikacją miejską jak i samochodem, gdzie jest duży parking. W Rzeszowie budynki Uniwersytetu schowano za blokami, a wokół oczywiście brak miejsc parkingowych. Chcąc budować metropolie nie trzeba jechać do Szanghaju aby wypatrzyć podniebne rondo dla pieszych ale wystarczy pojechać do Lublina i do Kielc gdzie można zobaczyć wielopoziomowe rozwiązania komunikacyjne szczególnie w Kielcach nowo budowane… Czytaj więcej »

ANDRZEJ
Gość
ANDRZEJ

Ewa Nowak – osoba oddelegowana przez pana Fedana do obsługi inwestorów – COI Rzeszów ma dla nas 2 wiadomości w związku z panią kierownik referatu zasobu gruntami Ewą Nowak dobrą włada angielskim i niemieckim i złą angielskim i niemieckim włada w stopniu podstawowym czyli włada tylko językiem polskim. Kompromitacja pana wójta Fedana.

clonx
Gość
clonx

włodarze przyłączanych sołectw zawsze robią problem bo nie chcą stracić wygodnej posady. wprowadzają mieszkańców w błąd więc przydałaby się kampania informacyjna żeby wieśniaki wiedziały jak jest

Markiz de Sade
Gość
Markiz de Sade

Czemu uparcie ekspansja miasta idzie na półnic od Rzeszowa.
A może warto byłoby się zastanowić nad przyłączeniem gminy Boguchwała?
Ja jestem za! Przynajmiej zimą drogi będą odśnieżone jak należy.

resmanplus
Gość
resmanplus

dr Hubert Sommer – wszędzie pełno tego gościa…od kiedy zajmuje się ten Pan socjologia miasta.
Za całą akcja kryje sie radna Krystyna Wróblewska- a Ci dwaj Panowie na zdjęciu to jej ludzie z PCEN…
Pozdrawiam z kulis polityki

rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

Cieszę się że mamy takich mądrych naukowców

Dziadek
Gość
Dziadek

Ten z lewej to „naukowiec” pedagogiki – dr Hubert S.

leon
Gość
leon

ciekawe jaką propagandę sieja na spotkaniach wiejskich , dowiem się 17 marca będzie takie spotkanie w Łukawcu , no urzędasy zobaczymy na co Was stać

olo
Gość
olo

ilość podpisów powala na kolana! Za mało naukowców na uniwerku?

clonx
Gość
clonx

poszerzanie rzeszowa to jedyny realny sposob na otrzymywanie w przyszlosci wiekszych pieniedzy na rozwoj miasta. jak widac PiS ze swoimi teoriami nawet lokalnie przegrywa z merytorycznym zdaniem specjalistów.

Terliczka
Gość
Terliczka

wszyscy młodzi chcą do Rzeszowa a Fedan robi nagonke na Rzeszów a nie wspomni nic o tym że podatki w Gminie poszły w tym roku o 20% w górę. Gminna klika chwieje sie coraz bardziej

Dorota
Gość
Dorota

Oni mają w daleko w d…. Terliczkę Łukawiec Łąkę chcą tylko lotnisko i przyległe tereny . Troszeczkę pomyśl !!!!!

lussss
Gość
lussss

Kto zwrócił uwagę na korelacje powiększania naszego miasta a wpływy do budżetu? Miasto ciągle powiększa powierzchnie, a wpływy do kasy miasta według prognozy będą ciągle malały. Dodatkowo w niedługim czasie zadłużenie wzrośnie z około 500 mln do 750 mln, z czego wychodzi, że będziemy zadłużeni na 75%. Każdy rzeszowiak, od tego w kołysce, po tego w Domu Spokojnej Starości będzie zadłużony na około 4170 zł.
Tak sie nam miasto rozwija, że firmy przenoszą swoje siedziby do Warszawy lub sąsiednich jednostek administracyjnych a dochody nam spadaja.
Pozdrawiam Ferenca,

rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

Chłopie nie pier… głupot bo rzeszów najmniej zadłużony z wszystkich miast do 200tys mieszkańców, to że pisole cały czas mówią o zadłużeniu nie mają żadnych dowodów, był swojego czasu nawet o tym aartykuł.

Ryś
Gość
Ryś

oni też, kogo jeszcze zwerbują?

http://www.poseldziadzio.pl/

Łąka
Gość
Łąka

poczytajcie na stronie trzebownisko.pl czym zajmuje się wójt w trakcie pracy.. zamiast informować o tym co się robi w gminie, ciągłe artykuły o chorobliwej walce z ferencem. mówienie o propagandzie a każdy wie, że większego propagandzisty od fedana nie ma w okolicy. czemu wójt nie powie np o wysokości podatku od mieszkania/domu? czyżby w rzeszowie było taniej? podobnie z biletami.. nie dajcie sobie wciskach bzdur przez tych darmozjadów z urzędu