Nawałnica chętnych do przebudowy stadionu!

Tak za dwa lata ma wyglądać przebudowany stadion Stali Mielec.

MIELEC. Aż dwanaście przedsiębiorstw chce modernizować legendarny obiekt Stali Mielec. Wśród nich są konsorcja firm zagranicznych.

Rywal nowego-starego włodarza Mielca w drugiej turze wyborów – poseł PiS Krzysztof Popiołek zapowiadał, że, jako prezydent, unieważni – uruchomione przez swego poprzednika – mechanizmy przetargowe i rozpocznie budowę nowego stadionu od podstaw. Tak się jednak nie stanie. Reelekcja prezydenta Janusza Chodorowskiego przesądziła i to już definitywnie o modernizacji leciwego obiektu FKS Stal Mielec.

W ub. piątek (10 bm.) otwarciu ofert przyglądali i przysłuchiwali się przedstawiciele niemal wszystkich podmiotów biorących udział w przetargu na przebudowę stadionu. A chęć wykonania inwestycji wyraziło 12 przedsiębiorstw, wśród nich konsorcja firm zagranicznych.

Mają w czym w czym wybierać.

– Nieczęsto uczestnicy przetargu pojawiają się tak licznie na otwarciu ofert – uważa prezydent Janusz Chodorowski. – Świadczy to o dużym zainteresowaniu firm tą inwestycją, co oczywiście mnie cieszy, bo jest to jedna z ważniejszych inwestycji w Mielcu, w ostatnim czasie. Spodziewałem się dużej rozpiętości oferowanych kwot. Ale tylko dwie firmy mocno przekroczyły nasze wyobrażenia o tej inwestycji. Uważam, że mamy z czego wybierać.

Procedura przetargowa jednak nie jest jeszcze zakończona. Bo teraz urzędnicy z mieleckiego magistratu, którzy przygotowują inwestycję, będą bardzo dokładnie analizowali zgodność ofert z warunkami przetargu. Oznacza to, że firmy, które zaoferowały najniższe kwoty za realizację tej inwestycji, wcale nie muszą już czuć się zwycięzcami przetargu.

– Osobiście cieszę się z utrzymania dobrego tempa przygotowań do przebudowy stadionu – zaznacza Chodorowski. – Zakładaliśmy, że jeszcze w tym roku oferty przetargowe zostaną otwarte i tak się stało. Mam tylko nadzieję, że druga część etapu przetargowego nie wydłuży się znacznie poprzez składane protesty – dodaje stary-nowy prezydent Mielca.

Komentarz:

Krzysztof Urbański, rzecznik prezydenta Mielca: –

Główne założenia przetargu to: przebudowa stadionu z demontażem górnych trybun, przebudową dolnych, montaż zadaszenia nad trybunami oraz wymiana murawy i bieżni lekkoatletycznej. Termin realizacji inwestycji przewiduje zakończenie prac po 24 miesiącach od podpisania umowy z wykonawcą prac. Inwestycja będzie podzielona na dwa etapy.

Pierwszy przewiduje modernizację w ciągu pierwszych 12 miesięcy trybunę przy ul. Solskiego, a w drugim etapie przebudowę trybuny przy ul. Kusocińskiego oraz łącznika pomiędzy trybunami oraz remont oświetlenia stadionu.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments