„Naważyli” sobie piwa

Fot. Archiwum

PRZEMYŚL. Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch młodych mężczyzn, którzy próbowali ukraść 30-litrową beczkę piwa. Sprawcy po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w ubiegły piątek ok. godziny 20. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zauważyli, jak dwaj mężczyźni przenoszą metalową beczkę przez ulicę, a następnie chowają ją w rowie i przykrywają trawą.

Po wylegitymowaniu okazało się, że 19-letni przemyślanin i 20-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego ukradli 30 litrów piwa z pobliskiego baru. Policjanci zabezpieczyli beczkę, a sprawców przewieźli do komendy, gdzie zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że obaj byli nietrzeźwi.

Właściciel lokalu wartość strat określił na kwotę 450 złotych. Beczka z piwem po wykonaniu czynności została mu zwrócona.

Po wytrzeźwieniu mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży. W trakcie wyjaśnień obaj przyznali się do popełnienia przestępstwa. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

tc/KPP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments