Nergal poznał dawcę szpiku

Adam „Nergal” Darski (z lewej) po raz pierwszy spotkał się ze swoim dawcą komórek macierzystych, Grzegorzem Kajtą. Fot. PAP

SOPOT. W Sopocie Adam Darski, lider zespołu Behemoth, poznał dawcę szpiku, dzięki któremu pokonał białaczkę. Dawcą okazał się być 25-letni Grzegorz, który do dziś nie wiedział komu podarował swój szpik.

Darski od początku nie ukrywał, że chce poznać dawcę szpiku. Zarówno wokalista, jak i dawca musieli poczekać dwa lata, aby móc się spotkać i uścisnąć sobie dłonie. Procedury w tym zakresie są bardzo surowe i nie pozwalają na odstępstwa.

W poniedziałek na specjalnie w tym celu zorganizowanej konferencji w Sopocie Adam Darski spotkał swojego 25-letniego dawcę, Grzegorza. Zanim jednak osobiście go poznał, obejrzał krótki film, na którym chłopak opowiada swoją historie. 25-latek nie wiedział komu pomaga. – Spontanicznie, postanowiłem spróbować i zarejestrowałem się – tłumaczył.

Po chwili Grzegorz witał się już z Nergalem. Obaj panowie uścisnęli sobie dłonie i padli sobie w ramiona. Nergal nie kryjąc wzruszenia podziękował Grzegorzowi za … życie.

Lider zespołu Behemoth wyznał w sierpniu 2010 roku, że choruje na białaczkę. Wokalista trafił do Kliniki Hematologii i Transplantologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. W grudniu 2010 roku przeprowadzono mu przeszczep szpiku kostnego.

Tvn 24/ps

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o