Nerwy na własne życzenie. ZDJĘCIA

I LIGA MĘŻCZYZN. W ostatnim w tym roku meczu przed własną publicznością Sokół nie bez problemów ograł zespół z Kielc.

Po dwóch porażkach koszykarze z Łańcuta w sobotę sięgnęli po zwycięstwo. Nie bez problemów pokonali ekipę UMKS Kielce, a losy meczu rozstrzygnęły się w samej końcówce.

ZOBACZ ZDJĘCIA

W I kwarcie nieznacznie przeważali goście. W 7. min po trafieniach Wróbla i Busza kielczanie prowadzili 15:11. Miejscowi szybko jednak zniwelowali straty, ale tuż przed końcem tej części meczu skuteczną akcją popisał się Makuch i UMKS prowadził 22:20. Zacięta walka kosz za kosz na dobre rozgorzała w II kwarcie. Żadnej z drużyn nie udało się uzyskać znaczącej przewagi, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Tuż przed przerwą po pięciu “oczkach” z rzędu Gawrzydyka Sokół zszedł do szatni prowadząc 33:30.

W III kwarcie początkowo inicjatywa należała do gości, którzy w 33. min prowadzili 39:33. Gospodarze mieli spore problemy w ataku. Niemoc strzelecką przełamał dopiero Baran. Sokół rozkręcał się z minuty na minutę. Po trafieniach Pielocha i Dubiela ekipa trenera Kaszowskiego prowadziła różnicą dziewięciu “oczek” (50:41), a III kwartę zakończyła z 10 punktową nadwyżką. Wydawało się, że gospodarze złapali właściwy rytm i w ostatniej części meczu spokojnie będą kontrolowali już przebieg wydarzeń. Rywale z Kielc nie zamierzali wcale jednak spasować i kibice w Łańcucie do samego końca byli w niepewności. Goście rzucili się w pogoń i w 35.min dopięli swego. Po trafieniu Tokarskiego na tablicy wyników pojawił się rezultat remisowy 59:59.

W końcówce ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, którzy po skutecznych akcjach Fortuny i Pielocha wyszli na prowadzenie 66:60. Tej straty rywale nie zdołali już odrobić. Łańcucianie wyraźnie wygrali walkę pod tablicami (46:28 w zbiórkach).

NETO SOKÓŁ Łańcut    75
UMKS Kielce    64
(20:22, 13:8, 21:14, 21:20)
SOKÓŁ: Klima 21, Pieloch 17 (3×3), Baran 9, Fortuna 6 (2×3), Gawrzydek 6 oraz Dubiel 8 (1×3), Hałas 8, Balawender 0, Młynarski 0.
UMKS: Wróbel 19, Król 14 (2×3), Busz 8 (2×3), Makuch 6, Fąfara 3 oraz Kijanowski 8 (1×3), Tokarski 6, Bacik 0, Kamecki 0, Miernik 0.

Sędziowali: A. Szczotka, M. Gandor i W. Majcherowicz. Widzów 500.