NFZ nie refunduje leczenia 16-miesięcznej Karolinki!

Fot. Arch. rodzinne

RZESZÓW. Rodzice potrzebują ok. 100 tys. euro, żeby ich córeczka już nie zachorowała.

Patrząc na roześmianą buzię Karolinki Urban, trudno uwierzyć, że przez 10 miesięcy walczyła w szpitalu o życie. Przeszła poważną operację, 10 cykli chemioterapii, tzw. megachemię, która o mało jej nie zabiła, i przeszczep szpiku. 5 stycznia kończy się jej domowa seria chemioterapii. – To koniec leczenia w Polsce, ale nie koniec naszej walki o jej zdrowe dzieciństwo. Lekarze dają nam tylko 40 procent szans, że nowotwór się nie nawróci i że nie będziemy musieli zaczynać wszystkiego od początku, czyli od wycinania guzów nowotworowch, chemii i przeszczepu. A tego nasza córeczka może już nie przeżyć – mówi Anna Urban, mama dziewczynki.

Chcąc uchronić dziewczynkę przed nawrotem choroby, muszą zdobyć lek, który wzmocni jej odporność. Ta nowoczesna metoda nie jest stosowana w Polsce i nie jest finansowana przez NFZ. – Chodzi o tzw. przeciwciała anty GD2, stosowane w innych krajach UE, które wszczepione do organizmu, wyszukują komórki neuroblastomy, na którą cierpi córeczka, i unicestwiają je – mówi pani Anna.

Horrendalne ceny terapii
Lekarka prowadząca leczenie dziecka, profesor Walentyna Balwierz, wysłała już zapytanie do Niemiec, Belgii, Anglii i Austrii, prosząc o zastosowanie terapii u Karolinki. – Na dzień dzisiejszy mamy odpowiedź pozytywną z Niemiec, przyjmą Karolinkę na leczenie, ale jego koszt wyliczono na 120 000 euro. Ta wiadomość nas zaszokowała, szukamy więc innego kraju, który zaproponowałby niższą cenę. Czekamy jeszcze na odpowiedź pozostałych trzech państw. Nie zasypiamy jednak gruszek w popiele, dlatego dzwonimy, piszemy i chodzimy od firmy do firmy, bo każda złotówka ma cenę zdrowia naszej córeczki – mówi Anna Urban.

Zbiórka wspierana jest przez Fundację Wyspy Szczęśliwe na rzecz dzieci z chorobą nowotworową i rzeszowską Caritas, która otworzyła dla niej konto:

Parafia Świętej Rodziny w Rzeszowie Bank PEKAO S.A. II O/Rzeszów 12 1240 2614 1111 0010 4898 6114 z dopiskiem “Karolina Urban”

PKO BP KRAKÓW 83 1020 2892 0000 5302 0150 8522 z dopiskiem “Karolina Urban” Pozwolił również na przekazywanie 1% podatku na ich konto.

Caritas Diecezji Rzeszowskiej Bank PKO BP I/O Rzeszów 07 1020 4391 0000 6202 0062 3827 KRS 0000251723 z dopiskiem “Karolina Urban”

W dniu 6 stycznia w Parafii Św. Rodziny organizuje też pierwszą zbiórkę pieniędzy do puszek na ten cel.

Anna Moraniec

12
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
PaulikRymekAmbrożymirasborowski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paulik
Gość
Paulik

Nie musicie wpłacać pieniędzy na konto. Wystarczy, że oddacie coś, co i tak do was nie należy. Wystarczy 1% PODATKU. Możecie dać go Karolince, która może dzięki temu przeżyć, albo posłom na Wiejskiej. Sami wybierzcie!!
Ale chyba już wiecie co lepiej zrobić :)
Pozdrawiam :)

wybuchowy joe
Gość
wybuchowy joe

Święta racja Miras! pozdro

Rymek
Gość
Rymek

Też się już dołożyłem. Ktoś, kogo dziecku zaglądnęła śmierć w oczy nigdy nie będzie myślał czy coś dać, , czy dać stówę czy dwie, tylko da ile może i zawsze będzie wiedział, że to i tak zbyt mało, bo mógł więcej. Dobro, które dajemy wraca do nas podwójnie. Pamiętajcie o tym!

miras
Gość
miras

Rymek dobrze pisze. Jeszcze raz apeluję: pomóżcie! Tylko tym różnimy się od reszty zwierząt… Kto nie współczuje, nie pomaga, choć może- nie jest człowiekiem, tylko karaluchem co najwyżej.
Odmów sobie jednego piwka, paczki papierosów, jednej książki, pary nowych butów… Czegokolwiek- bo możesz bez tego przeżyć, a Karolinka nie.
Pozdrawiam wszystkich LUDZI.

wybuchowy joe
Gość
wybuchowy joe

Ludzie!!! nie bądzmy obojętni na los tego dziecka, pomozmy jemu i jego rodzicom by nie tracili nadzieji!!!! Ja juz dolozylem swoja cegielke, Wy tez mozecie!!!!

miras
Gość
miras

i ja się dorzuciłem…
Ludzie! 1 zł od miliona osób daje… milion! Nikt Wam nie każe dawać stówy, czy tysiąca- dajcie ile możecie.

miras
Gość
miras

zamiast głupio pierd..ić przelewajcie kasę! nr konta macie podany!
Mniej narzekania, więcej działania… życzę.
Pozdrawiam

Agnieszka
Gość
Agnieszka

NFZ będzie finansować in vitro, a nie ma pieniędzy na leczenie dzieci, które już są na świecie.

adf
Gość
adf

Dlaczego Enfz morduje polskie dzieci.

Ambroży
Gość
Ambroży

Bo Polska pod rządami Tuska to kraj liberałów i aferzystów traktujących prawo i Konstytucję dowolnie, w/g własnego widzimisię. Rosyjskie serwery wyborcze i tak dają im 42 % pomimo tego że padają tak drastyczne pytania??

borowski
Gość
borowski

nie chciałbym zyć w kraju gdzie NFZ przeznacza pieniądze na wybrańców – np. dziecko które ma 40 % szans na przeżycie, a w tym czasie zabraknie pieniedzy dla setki która ma 99% szans na życie ale umrze bo pieniądze poszły na ratowanie jednej osoby.
Wolę już liberałów niz oszołomów

Ambroży
Gość
Ambroży

droga wolna – napiszcie jeszcze jeden list z palikotem razem do Putina i droga po paszport wolna, jeśli i on uzna was za aktorów podobnych do francuskiego przewodnika D.