Nie będzie „historycznego” inwestora w kolbuszowskiej strefie

Firma Bart, od ponad 20 lat zajmująca się produkcją tektury, nie wybuduje (jak zapowiadano) hal produkcyjnych w kolbuszowskiej strefie ekonomicznej. Fot. Archiwum

KOLBUSZOWA. Firma Bart zrezygnowała z budowy fabryki w Kolbuszowej. 

Firma Bart z Sulnowa, zajmująca się produkcją opakowań z tektury, nie będzie pierwszym inwestorem na terenie kolbuszowskiej strefy ekonomicznej. Bart planował wybudować nad Nilem halę produkcyjną o pow. 10-12 tys. mkw. za ok. 45 mln zł. W pierwszej fazie firma miała zatrudnić 30 osób, a docelowo 150. Na planach jednak się skończyło. – Bardzo żałujemy, że tak się stało – komentuje burmistrz Jan Zuba (56 l.).

Planowanemu zakotwiczeniu firmy Bart w Kolbuszowej towarzyszyła wielka pompa i nie mniejszy szum medialny. – Myślę, że wszyscy mamy powód do radości. To, że spośród 11 lokalizacji na Podkarpaciu firma Bart wybrała Kolbuszową, nie jest przypadkiem – mówił nie tak dawno burmistrz Jan Zuba (56 l.). Dziś jednak musiał przełknąć „gorzką pigułkę”.

– Otrzymaliśmy od firmy Bart pismo z podziękowaniami za dziewięciomiesięczną współpracę, za działania, które podjęliśmy, by ta spółka mogła tu rozpocząć swoją inwestycję – ogłosił Zuba na ostatniej (28 bm.) sesji Rady Miejskiej. – Ze względu na brak możliwości podpisania umowy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości na dotację w wysokości 5 mln euro, firma ta nie jest w stanie tej realizować inwestycji na naszej strefie i wycofuje się.

– Szczegółów nie będę tłumaczył, bo one nie należą do mnie. Myślę jednak, że będzie jeszcze okazja, by wrócić do tej sprawy, bo mam nadzieje, że będziemy mieli możliwość rozmowy z właścicielami firmy Bart. Żałujemy, że tak się stało, ale my nie sfinansujemy tej inwestycji. To już decyzja inwestora, jego ryzyko, jego pieniądze – skonstatował burmistrz.

Paweł Galek

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
zpAntyzgrzytja Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Antyzgrzyt
Gość
Antyzgrzyt

Hala miała być za 45 mln zł. a dotacja 5mln Euro co daje 41 mln zł. Nic dziwnego, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości się nie zgodziła dając kasę Bratu!

zp
Gość
zp

Wg. dzisiejszego kursu 1 euro warte jest 4,29 zł wiec dotacja 5 mln euro to okolo 21,45 mln zł a nie jak piszesz 41 mln !!! Albo wziąłeś kurs euro z kosmosu albo ten przykład pokazuje ze matematyka jednak musi być obowiązkowa na maturze…

ja
Gość
ja

szkoda, ale nie trzeba się poddawać