Nie będzie I Komunii Świętej!

KRAJ, PODKARPACIE. W wyniku reformy szkolnictwa w 2014 roku nastąpi przerwa w uroczystościach  komunijnych.

Nie będzie szycia alb, wybierania wianków i pogoni za prezentami, bo dzieci nie przystąpią uroczyście do I Komunii Świętej. Dojdzie do tego w 2014 roku. Przerwa w udzieleniu sakramentu jest konsekwencją reformy szkolnictwa, a dokładniej obniżenia wieku, w którym dzieci rozpoczynają naukę.

Rocznik sześciolatków, który obligatoryjnie pójdzie do szkoły w 2012/2013 roku, w następnym roku szkolnym (2013/2014) przejdzie do drugiej klasy, ale uczniowie będą mieli wtedy tylko siedem lat. Zdaniem władz kościelnych, to za mało, by świadomie przystąpić do Sakramentu I Komunii Św. Dlatego uroczystość zostanie przesunięta na trzecią klasę. W 2014 roku dzieci nie przystąpią więc do I Komunii Świętej.

- Żadnego trzęsienia ziemi nie będzie. Dzieci nadal w wieku 9 lat będą przyjmować po raz pierwszy Komunię Świętą – uspokaja ks. dr Józef Kloch, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. Jak dodał, zarówno roczna przerwa w udzielaniu sakramentu, jak i przesunięcie uroczystości na klasę trzecią to konsekwencja reformy, którą wprowadza Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Nie należy się jednak martwić na zapas. Jak przypomina ksiądz Kloch, nowy sejm musi rozpatrzyć obywatelski projekt ustawy; która przewiduje tryb rozpoczynania nauki tak jak to było do tej pory czyli w wieku 7 lat. – Będzie też pewnie i nowy minister edukacji – zobaczymy więc, jakie będzie finalnie przyjęte rozwiązanie – zauważa ks. dr Kloch.
Aby wszystko wróciło do normy i było po staremu, i aby nie doszło do rocznej przerwy w udzielaniu I Komunii, będą się pewnie modlić wszyscy, którzy na tym zarabiają – krawcowe, restauratorzy, cukiernicy, kwiaciarnie, jubilerzy, księgarnie, kamerzyści, fotograficy, itp.

Beata Sander

do “Nie będzie I Komunii Świętej!”

  1. ZB

    Chętni niech się opodatkują ,ale dorowolnie na rzecz kk to, wtedy zobaczymy ilu jest chętnych.

  2. odbytnica

    podobno Palikot jak już obejmie władzę to ma zakazać łupienia kasy przez kler za posługi-wszystko free.On ma im dać pensję i skończy się z rączki do raczki.I to będzie uczciwe i sprawiedliwe.Dostanie księżulo pensję nauczyciela a, że jest sam to będzie żył jak panisko

  3. Czytelnik

    Cóż za niedopatrzenie, najbardziej będą się modlić o to proboszczowie a zaraz po nich organiści.

  4. babcia zosia

    pewnie zechcą z budzetu państwa kasy za straty-w końcu tyle kasy pójdzie bokiem

  5. pryszczaty

    nie,to niemożliwe.Tyle kasy napewno nie odpuszczą.Pewnie coś wymyślą tak jak z pochówkiem spopielonych zwłok.Ksiądz ma łeb na karku a, do kasy -lepszy od żyda

  6. Piotrek

    A wszystko to przez jedną DURNA STARĄ BABĘ Hall – czy jak tam się ta sraka nazywa.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.