Nie będzie remontu alejek na cmentarzu Pobitno

Alejki na cmentarzu Pobitno to istny tor przeszkód. Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. Nierówne i zniszczone ścieżki na cmentarzu to problem, z którym mieszkańcy miasta muszą radzić sobie od lat.

Duże dziury, rozciągające się koleiny czy wyrastające z asfaltu korzenie – tak prezentują się alejki spacerowe na cmentarzu Pobitno w Rzeszowie. Poruszanie się ścieżkami to prawdziwe wyzwanie, szczególnie dla osób starszych. Miasto już w ubiegłym roku zapewniało, że infrastrukturę wyremontuje. Wczoraj usłyszeliśmy jednak, że do remontu nie dojdzie.

Temat fatalnej nawierzchni na terenie cmentarza Pobitno pojawiał się na łamach „Super Nowości” już wielokrotnie. Na zniszczone alejki narzekali mieszkańcy, a także osoby przyjezdne, odwiedzające groby bliskich. Pomimo naszych interwencji do dziś ścieżki nie zyskały nowego życia. Szkoda, bo problem z roku na rok się nawarstwia. Chodzi m.in. o nierówności, dziury w asfalcie, „wyrastające” z dróżek korzenie drzew oraz pęknięcia. Trasa bardziej przypomina pobojowisko niż aleje cmentarną. – Niech ktoś wreszcie się nią zajmie – apelują czytelnicy.

Z cmentarza codziennie korzysta mnóstwo osób, które zwyczajnie obawiają się o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Największy problem maja osoby starsze. – Kiedyś idąc alejką wpadłam w dziurę i omal się nie przewróciłam – mówi pani Halina, mieszkanka Rzeszowa. Utrudnienia dotyczą również niepełnosprawnych oraz rodziców przywożących swoje pociechy w wózkach.

W 2018 r. ratusz zapewniał, że kłopotliwymi ścieżkami się zajmie. – Na ten moment prowadzone są tam jedynie doraźne prace remontowe – wyjaśniali we wrześniu przedstawiciele biura prasowego urzędu miasta. Minęło blisko siedem miesięcy i jak sytuacja wygląda dzisiaj? Tak samo jak wcześniej. – Póki co, w tym roku nie planujemy remontu, być może po oszczędnościach przetargowych zostaną pewne środki, które uda się przeznaczyć na ten cel – tłumaczy Agnieszka Siwak-Krzywonos, z biura prasowego UM. To niezbyt dobra wiadomość, która oznacza, że mieszkańcy nadal będą musieli korzystać ze sfatygowanej i zniszczonej infrastruktury.

kl

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
katolik z FaryJan SebastiańskiMieszkaniec RzeszowaTKM Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
katolik z Fary
Gość
katolik z Fary

Wedlug Bibli ktora tez wyznaja nasi starsi bracia w wierze CMENTARZ jet to miejsce swite i NIE WOLNO tam nic zmieniac.
Nie odpowiada ci odwiedzanie grobow zmarlych to nie wchodz na cmentarz.
Koniec kropka !

Jan Sebastiański
Gość
Jan Sebastiański

skończyły się przedwyborcze obiecanki :) :) :)

Mieszkaniec Rzeszowa
Gość
Mieszkaniec Rzeszowa

Przecież pan Ferenc nie będzie leżał na Pobitnym. To po co remontować ścieżki . Niech plebs się dalej trudzi.

TKM
Gość
TKM

Oszczędności przetargowe, przecież ostatnio dokładają do każdego z ogłoszonych przetargów.