Nie będzie zwolnień w gazowym koncernie

.- Oddział w Sanoku nie zostanie zlikwidowany – zapewnia wiceprezes PGNiG Mirosław Szkałuba. Fot. Archiwum

SANOK, WARSZAWA. Pracownicy PGNiG mogą odetchnąć z ulgą.

Czy ponad dwa tysiące pracowników Państwowego Górnictwa Nafty i Gazu może obawiać się masowych zwolnień? Takie plotki pojawiły się w ostatnim czasie, wzbudzając niepokój zatrudnionych. Mówiło się m.in. o likwidacji oddziału w Sanoku. Władze koncernu zaprzeczają. Zapewniają, że nie będzie żadnych zwolnień, tylko zmiany organizacyjne.

Sanocki oddział prowadzi wydobycie i poszukiwanie gazu w pięciu województwach, ma kopalnie m.in. w okolicach Łańcuta, Przemyśla, Krosna i Ustrzyk Dolnych. Dostarcza blisko 45 procent krajowego wydobycia wysokometanowego gazu ziemnego. W oddziale pracuje łącznie ponad 2 tysiące ludzi, połowa to inżynierowie i technicy.

– Podkarpacie jest dla nas strategicznym terenem. Nasze badania wykazały, że znajdować mogą się tu duże niekonwencjonalne złoża gazu. Wyniki prac są obiecujące – mówi wiceprezes PGNiG, Mirosław Szkałuba.

Skąd więc plotki o planowanym zamknięciu oddziału? Władze PGNiG zapewniają, że chodzi tylko o zmianę organizacji firmy i zmian podległości poszczególnych części koncernu, co ma poprawić efektywność pracy. Nie wpłynie to w żaden sposób na zatrudnienie. W Warszawie ma powstać Oddział Geologii i Eksploatacji, oddział sanocki skupi się na eksploatacji gazu i prowadzeniu ruchu zakładu górniczego.

– Nie wpłynie to w żaden sposób na sytuację pracowników. Nawet ci formalnie przeniesieni do oddziału warszawskiego dalej pracować będą w Sanoku, Jaśle czy Krakowie – zapewnia wiceprezes. Zmiany są konsultowane ze związkami zawodowymi i samorządem pracowniczym, które nie zgłaszają zastrzeżeń. Jak twierdzą władze PGNiG,  zmiany mają na celu zintensyfikowanie prac poszukiwawczych i znaczny wzrost wydobycia.

ps

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
cv Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
cv
Gość
cv

Rozwalić tą mafie gazowniczą!!!!!!!!!