Nie będzie zwolnień w Spółdzielni Mleczarskiej

- Gdyby nie połączenie z “Mlekovitą” to nasza spółdzielnia mogłoby nie przetrwać na rynku – powiedział Antoni Kogut, prezes dotychczasowej Rzeszowskiej Spółdzielni Mleczarskiej “Resmlecz”. – Dotąd dziennie przetwarzaliśmy 80 tys. litrów mleka, a można było znacznie więcej. Teraz po połączeniu przerób surowca zwiększy się i być może zwiększy się asortyment wyrobów. Fot. Wit Hadło

TRZEBOWNISKO. Nie ma już “Resmleczu”, teraz firma ta nazywa się “Mlekovita”

Od wtorku Rzeszowska Spółdzielnia Mleczarska “Resmlecz” w Trzebownisku zmieniła nazwę na Spółdzielnię Mleczarską “Mlekovita” Oddział w Trzebownisku. Tego dnia na walnym zgromadzeniu zdecydowano o przejęciu podrzeszowskiej firmy przez zakład w Wysokiem Mazowieckim.

Po tych zmianach własnościowych planowana jest restrukturyzacja “Resmleczu”, ale nie będzie redukcji etatów, a może nawet zwiększy się zatrudnienie. Podwoi się też produkcja wyrobów mleczarskich. Prezes Spółdzielni “Mlekovita” Dariusz Sapiński zapewnił, że wszystkie wyroby “Resmleczu”, które uzyskały uznanie konsumenta (jak np. serek ziarnisty, mleko w proszku, kefir, maślanka, czy masło) będą  produkowane pod podwójną marką (z napisem “Trzebownisko”). Potrzebny surowiec będzie przywożony z Mazowsza.

Udziałowcami “Resmleczu” jest 1200 rolników i spółdzielnia zatrudnia 250 osób.  RSM  nabiał produkuje od 1906 roku i w ostatnich latach podbiła rynek niepowtarzalnymi wyrobami mleczarskimi, np. wielokrotnie nagradzanym serkiem ziarnistym. “Mlekovita” to największy w Polsce wytwórca nabiału i największy eksporter mleka.

Mariusz Andres

do “Nie będzie zwolnień w Spółdzielni Mleczarskiej”

 1. Darek

  Nie wiem co sie stalo, pochodze z Rzeszowa ilekroc odwiedzalem rodzicow z powrotem na slask bralem dwie zdgrzewki maslanki i z 10 serow dla siebie i znajomych ale coz jakosc, smak maslanki jest ponizej dna nie da sie jej pic daleko odbiega od prawdziwej maslanki z trzebowniska jestem zrozpaczony jak tak mozna zajechac jakosc… tylko pogratulowac prezesie!! moze mazowieckie krowy daja inne mleko

 2. sosiko

  Na Podkarpaciu zostały tylko krowy na dwóch nogach co nie dają mleka a rozumy mają tak ograniczone że nie wiedzą co z mleczarnią robić (chyba skończyć) , transport mleka z Mazowsza będzie droższy niż z wyprodukowane wyroby w tej mleczarni więc poco inwestować w coś gdzie nie ma surowca.
  A na Podkarpaciu zostały same lenie co mówią że się nic nie opłaci a jeść by chcieli za darmo, pola zarastają krzakami.
  Pozdrawiam rolników :)

 3. robol ze wsi

  Jak moze mleczarnia prosperowac jak w calym rejonie rzeszowskim jest 15 krow !!
  Kiedys byly tysiace i do mleczarni okoliczni chlopi dostarczali tysiace hektolitrow mleka.
  Dzisiaj te krowy pojechaly na wycieczki i to glownie za granice. Dzisiaj aby pokazac dziecku skad sie bierze mleko to trzeba jechac do ZOO albo organizowac specjalne wycieczki do okolicznych wojewodztw !!
  Na podkarpaciu krow NIE MA !!

 4. rzeszów

  i tak dziadek prezes kogut roz%$#ł firmę.
  i jego hasło, że można było produkować więcej – to dziadku od tego byłeś prezesem i zarządzającym aby to zrobić czyli zwiększyć produkcję.
  100 lat i wojna w 39 roku nie zburzyła zakładu, a przyszedł taki dziad i firmę sprzedał (pewnie za 10 ar).
  Proponuję bojkot mlekowity z mazowsza !!!! ja już trzebowniska nie kupię ! choć zawsze starałem się kupować mimo, że zawsze było parę groszy, złotych droższe !

  bojkot mlekowity!

 5. rzeszowiak

  A gdzie jest flagowy produkt Rzeszowskiej Mleczarni ser SALAMI ?

 6. Ojo

  Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka…
  Wilk owszem, był prezesem, ale przed laty… A teraz nosił Kogut i go poniosą, a może trzmychnie na emeryturę.

 7. all

  Surowce będą przywożone z Mazowsza?? To co.. będą tylko paczkarnią, która jedzie na starej marce?? Chyba już więcej nie kupię produktów „trzebowniska”.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.