Nie bez problemów. ZDJĘCIA

Dobre występy Grzegorza Walaska w barwach PGE Marmy zaowocują prawdopodobnie powołaniem do kadry Polski na Drużynowy Puchar Świata. Fot. Wit Hadło

ENEA EKSTRALIGA. Do Zielonej Góry bez Łukasza Sówki. Biletowa promocja na Tarnów, Walasek w DPŚ?!

ZOBACZ ZDJĘCIA

Żużlowcy PGE Marmy Rzeszów wygrali w meczu 8. kolejki z Dospelem Włókniarzem Częstochowa. Rzeszowianie jeszcze po 10 biegach prowadzili tylko 31-28. Skuteczny finisz pozwolił im ostatecznie zwyciężyć różnicą 11 punktów.

Wysoką formę nadal utrzymuje Grzegorz Walasek, który w niedzielę zdobył dla rzeszowian 14 punktów. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie on zastąpi w kadrze na Drużynowy Puchar Świata kontuzjowanego Jarosława Hampela.

Joonas wie, co było nie tak
W ekipie Dariusza Śledzia tym razem poniżej oczekiwań wypadł Joonas Kylmaekorpi, który do Rzeszowa dotarł prosto z fińskiej Forssie, gdzie w sobotę wygrał pierwszy turniej Grand Prix na długim torze. – Występ Joonasa na pewno nie satysfakcjonuje nas, ani jego samego. Ale Joonas wie co było nie tak i mamy nadzieję, że do jutra to poprawi – oceniał postawę Fina trener Dariusz Śledź, którego przepowiednie co do meczu z Włókniarzem sprawdziły się w 100 procentach. – To był trudny mecz i takiego się spodziewaliśmy, ale na szczęście jest już za nami. Tor po opadach był trudny. Szpryca była bardzo ciężka, hamowała zawodników i ataki po zewnętrznej nie przynosiły praktycznie skutków – dodaje Śledź.

Do Zielonej Góry bez Sówki
Już jutro rzeszowian czeka zaległy mecz w Zielonej Górze. – Trudno mi tak na gorąco powiedzieć, czy będą zmiany w składzie. Muszę się nad tym jeszcze zastanowić – mówił po niedzielnym meczu trener PGE Marmy. Jednak wiadomo już, że jutro nie będzie mógł skorzystać z usług Łukasza Sówki. Taki jest bowiem jeden z punktów umowy wypożyczenia tego młodzieżowca z Falubazu Zielona Góra do PGE Marmy.

Adorjan gościem derbów
Tymczasem kibiców w Rzeszowie o wiele bardziej niż jutrzejny mecz w Zielonej Górze interesują niedzielne derby z Azotami Tauron Tarnów. Na to spotkanie obniżone zostały ceny biletów na nową trybunę (35 zł normalny i 25 zł ulgowy). Gościem specjalny niedzielnego meczu ma być były zawodnik Stali Rzeszów, Węgier Zoltan Adorjan.

Marcin Jeżowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments