Nie było chętnych na kupno huty DECO-GLASS

W związku z tym, że przetarg zakończył się fiaskiem, zostanie ogłoszony kolejny na przełomie listopada i grudnia tego roku. Cena huty zostanie obniżona symbolicznie. Fot. Autor

KROSNO. Syndyk nadal będzie szukał kupca.

Fiaskiem zakończył się przetarg na sprzedaż huty szkła Deco – Glass. Nikt nie chciał kupić zakładu za 7 milionów 900 tysięcy złotych. Syndyk jednak nie zniechęca się i już myśli o ogłoszeniu kolejnego przetargu jeszcze w tym roku.

Wczoraj (27 września)  po południu w Sądzie Rejonowym w Krośnie miało miejsce otwarcie ofert. – Nie było chętnych na kupno przedsiębiorstwa – potwierdza w rozmowie z Super Nowościami Jan Zawada, syndyk huty Deco – Glass.

Jak informuje syndyk, kolejny przetarg zostanie ogłoszony najprawdopodobniej na przełomie listopada i grudnia tego roku. Na razie nie wiadomo za ile przedsiębiorstwo zostanie sprzedane. Wiadomo natomiast, że znów cena zostanie obniżona. O ile? – To zostanie ustalone z sędzią komisarzem. Myślę, że cena będzie obniżona o około pół miliona złotych – wyjaśnia Jan Zawada.

Przypomnijmy: 28 maja 2009 r. na wniosek zarządu spółki V Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Krośnie ogłosił upadłość likwidacyjną huty. Nie było wystarczającej liczby zamówień i nie doszło do porozumienia z wierzycielami. Syndyk zdecydował o wygaszaniu pieców i wanien szklarskich. Pracę straciło ponad 400 osób. Zakład wystawiono na sprzedaż. Dopiero 4. przetarg wyłonił nowego nabywcę, który zastrzegł sobie anonimowość. Zgłosił się przedsiębiorca, który zaproponował, że jest gotów kupić zakład za 10 mln zł i ta oferta została przyjęta. Inwestor zapłacił wadium, a syndyk wydzierżawił część pomieszczeń zakładu Part Glassowi. 1 lutego ub.r. produkcja w hucie ruszyła. Inwestor chcący zakupić Deco – Glass nie wpłacił na czas pieniędzy. Sędzia komisarz nadzorujący postępowanie upadłościowe zakładu oznajmił, że następnego terminu zapłaty nie będzie, a huta zostanie sprzedana.

Konieczne będzie wypowiedzenie umowy dzierżawy po to, aby ewentualnemu nabywcy udostępnić zakład bez obecności innej spółki. Tak więc pracownicy Part Glassu, czyli spółki której syndyk dzierżawi część zakładu, otrzymają wypowiedzenia.

Wioletta Zuzak

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.