Nie było chętnych na kupno huty

Fiaskiem zakończył się przetarg na sprzedaż huty szkła Deco – Glass. Zostanie ogłoszony kolejny. Cena huty zostanie obniżona symbolicznie. Fot. Wioletta Zuzak

KROSNO. Syndyk nadal będzie szukał kupca DECO-GLASS.

31 stycznia o godz. 14 w Sądzie Rejonowym w Krośnie miało miejsce otwarcie ofert. Nikt nie chciał kupić huty za 7 milionów złotych. Syndyk DECO-GLASS-u Jan Zawada jednak nie zniechęca się i już myśli o ogłoszeniu kolejnego przetargu w połowie marca. Na razie nie wiadomo za ile przedsiębiorstwo zostanie sprzedane. Wiadomo natomiast, że znów cena zostanie obniżona symbolicznie.

Przypomnijmy, że 28 maja 2009 r., na wniosek zarządu spółki, V Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Krośnie ogłosił upadłość likwidacyjną huty. Nie było wystarczającej liczby zamówień i nie doszło do porozumienia z wierzycielami. Syndyk zdecydował o wygaszaniu pieców. Pracę straciło ponad 400 osób. Zakład wystawiono na sprzedaż. 4. przetarg wyłonił nowego nabywcę, który zastrzegł sobie anonimowość. Zgłosił się przedsiębiorca, który zaproponował, że jest gotów kupić zakład za 10 mln zł i tę ofertę przyjęto. Inwestor zapłacił wadium, a syndyk wydzierżawił część pomieszczeń zakładu Part Glassowi, produkcja w hucie ruszyła. Inwestor chcący zakupić Deco – Glass nie wpłacił na czas pieniędzy.

Sędzia komisarz oznajmił, że następnego terminu zapłaty nie będzie, a huta zostanie sprzedana. Konieczne będzie wypowiedzenie umowy dzierżawy, aby ewentualnemu nabywcy udostępnić zakład bez obecności innej spółki. Pracownicy Part Glassu, czyli spółki, której syndyk dzierżawi część zakładu, zapewne otrzymają wypowiedzenia.

wz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o