Nie chcą połączeniu ulic 8 Marca i Piłsudskiego

- Mieszkańcy sugerują utworzenie parkingu obok targowiska, ponieważ budowa łącznika jest zupełnie niepotrzebna - mówił Zbigniew Sowiak, przewodniczący rady osiedla RSM. Fot. Autor

RZESZÓW. – Robi się kładkę, żeby usprawnić ruch, a tutaj co? – zastanawia się pani Maria Romankiewicz, mieszkanka Rzeszowa

Rzeszowianie przyszli na wczorajszą sesję Rady Miasta po to, aby walczyć przeciwko przebiciu ul. 8 Marca w kierunku ul. Piłsudskiego. – To nie jest interes mieszkańców, ale interesanta – mówiła stanowczo pani Maria Romankiewicz. Przypomnijmy, że chodzi o m.in. usprawnienie dojazdu do zakładu energetycznego (PGE Obrót SA w Rzeszowie), który jest blokowany przez pojazdy parkujące w pobliżu hali targowej.

- RSM wystosowało protest przeciwko planowaniu budowy wspominanego łącznika, ponieważ w ten sposób popiera mieszkańców, którzy nie chcą takiego rozwiązania – mówił Zbigniew Lis, kierownik os. Śródmieście. Z kolei przewodniczący rady osiedla RSM, Zbigniew Sowiak, proponował, aby urzędnicy rozważyli budowę parkingu i zmianę organizacji ruchu. – Zamiast skrętu w lewo w ul. Lwowską, można by było puścić ruch w prawo w stronę cmentarza – mówił. Wiceprezydent zapewniał jednak, że takie rozwiązanie nie jest możliwe, ponieważ jak mówił: stowarzyszenie zajmujące się cmentarzem nie wyraziło na to zgody.

Wiceprezydent zapewnia, że ewentualne koszty budowy pokryje sam zainteresowany, czyli PGE. – W budżecie nie ma pieniędzy na takie przedsięwzięcie – mówił wiceprezydent Marek Ustrobiński.

Ewelina Nawrot

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.