Nie chcemy tu parkingu! Będziemy apelować, gdzie się da

– Chcemy tu po prostu godnie przeżyć starość w ciszy i spokoju, a nie wśród spalin i tłoczących się pod naszymi oknami samochodów – mówią mieszkańcy bloku przy ul. Lenartowicza 41. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. Mieszkańcy bloku przy ul. Lenartowicza 41 poprosili o pomoc Prokuraturę Generalną.

– Musimy działać, walczyć o spokój i ciszę, bo w przeciwnym razie prokuratura zrobi nam pod oknami parking i nie będzie już jak tu żyć – żalą się mieszkańcy bloku przy ul. Lenartowicza 41, w którego bliskim sąsiedztwie Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie przymierza się do budowy parkingu na 50 samochodów – Wysłaliśmy już pisma z prośbą o pomoc w tej sprawie do Prokuratury Apelacyjnej i prokuratora generalnego RP Andrzeja Seremeta – dodaje Kazimiera Maciołek, jedna z mieszkanek.

Sprawa planowanej budowy parkingu wzbudza wciąż wiele emocji. – Chcemy tu po prostu godnie przeżyć starość w ciszy i spokoju, a nie wśród spalin i tłoczących się pod naszymi oknami samochodów. Parking ma powstać od strony balkonów, z których można w tej chwili zejść na zieleniec. Gdy powstanie parking, wytną nam 50-letnie drzewa, zrujnują zieleń i będziemy żyć w tym bloku jak w klatce – denerwują się mieszkańcy, zapowiadając, że będą prosić o pomoc w tej sprawie gdzie tylko się da.

– Pisma poszły już do Prokuratury Apelacyjnej, piszemy wciąż do Prokuratury Okręgowej, ale znikąd odzewu – mówi Kazimiera Maciołek. – O przyglądnięcie się sprawie poprosiliśmy również prokuratora Seremeta; właśnie otrzymałam zwrotkę, że pismo do niego trafiło. Będziemy czekać na jego głos w tej sprawie.

Co na to Prokuratura Okręgowa? – Projektant musi wykonać projekt parkingu zgodny z obowiązującymi przepisami, zapozna się więc z terenem i uwzględni zastrzeżenia mieszkańców. W kwietniu mija termin jego oddania – mówi Bogdan Gunia, prokurator okręgowy.

Mieszkańcy natomiast zapowiadają, że nie spoczną, dopóki sprawa nie rozwiąże się po ich myśli.

Katarzyna Szczyrek

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
esque Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
esque
Gość
esque

parking podejrzewam bedzie tylko dla potrzeb pracownikow i interesantow prokuratury wiec nie wiem o co całe halo. niechc sie ciesza ze nie mieszkaja w okolicy parkingu na podpromiu bo tam sie nie da mieszkac normalnie przez to co sie tam wyprawia