Nie chcemy wiatraków w naszej gminie!

Na spotkaniu w miejscowości Pień wzięło udział ponad 120 mieszkańców. Na pierwszy planie organizatorzy przedsięwzięcia - Maria i Bogusław Napieracz. Fot. Autor

PIEŃ, RADOMYŚL WIELKI. Mieszkańcy protestują przeciwko elektrowniom wiatrowym.

Ponad 120 mieszkańców gminy Radomyśl Wielki wzięło udział w spotkaniu w sprawie zagrożeń wynikających z działania elektrowni wiatrowych. Przypomnijmy, że, wedle wstępnych planów, 12 takich instalacji ma powstać w: Dulczy Małej, Partynii, Zgórsku i właśnie w Pniu. Wielu mieszkańców nie chce o tym słyszeć. Ludzie boją się o swoje zdrowie. Podkreślają również, że o ponad połowę spadnie wartość ich działek.

Miejsce spotkania było dość nietypowe. Była to zabudowania gospodarcze jednego z miejscowych rolników. Jak wyjaśniają organizatorzy, celem spotkania było uświadomienie mieszkańcom zagrożeń jakie niesie za sobą lokalizacja farm wiatrowych w niewielkiej odległości od domostw w aspekcie zdrowotnym, ekonomicznym i społecznym.

Więcej w Super Nowościach

Paweł Galek

do “Nie chcemy wiatraków w naszej gminie!”

 1. Butmistrz Jozef Rybiński

  Przyjdź wygwizdać tutejeszego Butmistrza Jozefa Rybińskiego na jego spotkaniu koło szkoły w Radomyśłu Wielkim dzisiaj. tj. 2013-02-09 o godz.: 17:30 i najlepiej wywieźć go od razu na taczkach, bo to on wciska ludziom z gminy ciemnotę, porównując te prawie 200m wiatraki do tych ze średniowiecza do mielenia mąki ze zboża z okolicznych. Przyjdź i powiedz NIE NIE NIE tym pie*nym konkwiskadorom i sprzedawczykom….

 2. Księciu

  Wiatraki to podstawa .!,

 3. Kolba (dobra nie) mielona

  W gminie Kolbuszowa też nie chcemy turbin wiatrowych (to nie są wiatraki!). Te monstra będą miały po 160m wysokości i stanie ich nawet 30 w odległości 2-3km od bloków mieszkalnych w Kolbuszowej. Te blokowiska spełniają warunki dla rezonansu w zakresie infradźwięków! Zobaczcie na naszej stronie jaki smutny los spotkał m.in. mieszkańców Orzechowiec k. Przemyśla i jak ukrywa smutną prawdę firma obsługująca 6 turbin:

  http://www.kolbuszowa-wiatraki.com

 4. valdi

  A później biadolenie i narzekanie , jaki to prąd mamy drogi , że rachunki wysokie za prąd ,gaz i ogrzewanie. wszyscy naokoło mają elektrownie atomowe i tani prąd a u nas dalej węgiel i podtruwanie sie powoli . No ale zacofanie to u nas zawsze było wielkie i bedzie. Samoloty też niebezpieczne bo jak spadnie to setki ludzi ginie , a że tysiące codziennie w samochodach ginie to już nie widać tego. co tam atom niebezpieczny i basta , wiatrak też , przewróci sie i biedy narobi …przecież to nie Holandia

 5. jakocha88

  a co tam elektrownie wiatrowe, postawic im kopę kapliczek i z tuzin bazylik a beda przeszczesliwi i bez protestow sie obejdzie, światłość wiekuista bedzie im świeciła po wsze czasy…………………………ech, durny i ciemny ten podkarpacki naród

 6. ROMAN

  farma wiatrowa tak – ale zgodnie z normami unijnymi tj. minimum 2 kilometry od siedziby ludzkiej – proste jak prawo cepa.

 7. Babcia

  Boją się po prostu że kury nie będą im się nieść :P
  Nazwijmy to żartobliwie: średniowieczem.

 8. rysiek

  wstrętne pisiory

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.