Nie damy zamknąć sklepu

Mieszkańcy bloków przy Armii Krajowej w Łańcucie protestowali przeciw likwidacji sklepu “Społem”. Fot. Wojciech Piątkowski (2)

ŁAŃCUT. Kilkadziesiąt osób w ubiegły czwartek, w samo południe, protestowało przed sklepem przy Armii Krajowej w Łańcucie. Mieszkańcy sprzeciwiają się likwidacji placówki “Społem”, która ma być zaadaptowana na mieszkania.

Niestety, przy sklepie nie pojawił się żaden urzędnik z łańcuckiego Urzędu Miasta. Na osiedlu przy Armii Krajowej mieszkają przede wszystkim starsze osoby. Twierdzą, że gdy zamknięty zostanie sklep, to nie będą mieli gdzie robić zakupów. Do najbliższego sklepu trzeba bowiem przejść przez ruchliwą drogę, a to będzie dla nich znaczne utrudnienie.

Władze miasta jednak podjęły już decyzję i za 100 tys. zł chcą zaadaptować budynek na 5 mieszkań dla ubogich rodzin. “Społem” dzierżawi pomieszczenia od samorządu. Lokale mieszkalne mają być gotowe do końca 2012 roku.

- Nie będę w stanie dojść z małym dzieckiem do innego sklepu, bo musiałabym przejść przez ruchliwą drogę krajową nr 4 - mówi pani Monika z córką Mają z Łańcuta. – Tak jak większość mieszkańców sprzeciwiam się likwidacji “społemowskiego” sklepu samoobsługowego.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

and

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.