“NIE” dla gejów i lesbijek?

Polacy wciąż negatywnie wypowiadają się na temat związków homoseksualnych. Fot. Archiwum

PODKARPACIE. Polacy nie są przychylni związkom homoseksualnym.

69 proc. respondentów jest przeciwnych legalizacji małżeństw homoseksualnych w Polsce, a aż 84 proc. kategorycznie sprzeciwia się przyznawaniu im prawa do adopcji dzieci – tak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Homo Homini (Badania Opinii i Komunikacja Społeczna) dla “Super Expressu”.

Jedynie co czwarty przebadany Polak, wypowiedział się pozytywnie w sprawie legalizacji małżeństw obojga płci, a co siódmy nie widzi problemu w wychowywaniu przez nie dzieci.

Związki partnerskie
Pod obrady Sejmu wkrótce mają trafić nowe projekty uchwał w sprawie związków partnerskich. Według sondażu Homo Homini, ponad połowa ankietowanych (55 proc.) jest za przyjęciem uchwały w tej sprawie. Przeciwnych jest prawie 40 proc.

Respondenci uważają, że uchwała powinna dotyczyć zarówno związków homoseksualnych, jak i heteroseksualnych. Chodzi przede wszystkim o to, by związki partnerskie zyskały więcej praw. Duże problemy pojawiają się np. w przypadku nagłej śmierci partnera – zgodnie z polskim prawem majątek po nim dziedziczy najbliższa rodzina (wyjątkiem jest sytuacja, w której został spisany testament). Podobnie sytuacja wygląda w przypadku ciężkiej choroby: prawo dostępu do dokumentacji medycznej ma tylko rodzina.

– “W sondażu aż 27 proc. jest za zalegalizowaniem małżeństw homoseksualnych, a 14 proc. za tym, by geje i lesbijki mieli prawo do adopcji. To zdecydowanie więcej niż kilka lat temu” – komentuje “Super Expressowi” Robert Biedroń, poseł RP. Jak podkreśla, uchwała dotyczy przede wszystkim związków partnerskich, a nie małżeństw homoseksualnych.

Ewelina Nawrot

15
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
MajlokogutjolaMateusziza Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Majlo
Gość
Majlo

Wy jesteście wszyscy pojebani. Zwijam się stąd, jak to zrobiło już 2 mln Polaków. Tych zdolnych, ambitnych i inteligentnych. Nie będę się bratać z pospólstwem. Ostatni gasi światło. (po ciemku będziecie nienawidzić tak jak teraz – po omacku i „dla zasady”)

iza
Gość
iza

Zgodnie z prawami mechaniki:

Tłok chodzi w cylindrze, a nie w rurze wydechowej.

Mateusz
Gość
Mateusz

Wstyd mi za takich, jak Ty.

jola
Gość
jola

Kazdy zdrowy czlowiek wie co jest normą , a chorobe należy leczyć nie legalizować.

normalny
Gość
normalny

gdzie jest dziewczyna co trąbę ma?! hihi

ROMAN
Gość
ROMAN

mózgi są u niektórych w stanie całkowitego zlasowania i widocznie cały już czas są pod wpływem [ projektu HARP]- no to ja się nie dziwię – jak chcą coś adoptować ton owszem najpierw ; psy i koty ze schronisk na okres próbny np. 10 lat aby się wykazali
a może ta lecąca DA 14 spowoduje że – kosmiczna energia spłynie na niektóre łepetyny i 16-II-2013 będzie już normalnie.

hk
Gość
hk

Podkarpacie to zadu…!!!Ludzie zacofani,kler rządzi….trzeba jeszcze 100lat ,żeby coś się zmieniło…Chyba ,że na podkarpaciu już nikt nie zostanie,tylko dziury w drodze!!

Ambroży
Gość
Ambroży

hk – przyznasz za pewne że matolstwa postkomunistycznego nie brakuje. Osobiście radzę ci na początek zapoznać się z homobajką dla przedszkolaków ?. To uświadomi może tobie i innym w jakim kierunku zdążacie w myśleniu jełropejskim.

hk
Gość
hk

Mamami Maćka i Karoli są Sabina i Krysia. Obie są lesbijkami” – czytamy w książce dla dzieci przeznaczonej od szóstego roku życia. „To wszystko rodzina!”. Mowa jest też o korzyściach materialnych, jakie przynosi dziecku rozwód rodziców………..co złego jest w uczeniu dzieci tolerancji?????i zapoznawania z tym co nieuniknione???

adam
Gość
adam

A kto bedzie płacił na przyszłe emerytury, nie ma z takiego związku pożytku to podnieśc składki na fundusz emerytalno-rentowy. Jedni sie trudzą wychowaniem dzieci a inni chcą korzystac z uprawnien gwarantowanych rodzicom.

zgrzyt
Gość
zgrzyt

A co myślicie o założeniu małego haremu. Jeżeli wszyscy są zgodni?

iza
Gość
iza

To Grodzkie (gramtycznie: rzeczownik – rodzaj nijaki) zgłasza projekt ustawy, żeby osoby przed 16 rokiem zycia wybierały sobie płeć. Ponoć małemu dziecku płeć narzuca Państwo – a tego Grodzkie nie chce.

Dokąd idziesz Polsko?

Monika
Gość
Monika

Jeśli chcą mieć prawa małżeństwa to niech zawierają małżeństwo choćby cywilne. Co to za żądania praw a brak obowiązków? Prawa chcą mieć ale ślub to już przeszkadza?

kogut
Gość
kogut

mówimy ‚nie” takim jak Krystyna Pawłowicz
ta stara panna powinna płacić bykowe tak samo jak Józefa Hrynkiewicz – liderka podkarpacjiego PiS u!
wszystkim którzy nie mają ślubu koscielnego mówimy „NIE”
bo są bezproduktywni i jałowi :(

kogut
Gość
kogut

a co sądzicie o „jałowych” takich jak Józefa Hrynkiewicz czy Krystyna Pawłowicz, które nie zawarły żadnego zwiazku ?
powinny płacić bykowe czy nie ?